See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Offentligt udbud vedr. forbrænding af forbrændingsegnet affald
Beschreibung: Udbuddet omfatter behandling af forbrændingsegnet affald fra: - husholdningslignende restaffald og småt brændbart fra genbrugspladserne Børkop, Egtved, Give og RCV samt - neddelt stort brændbart affald fra genbrugspladserne. De samlede estimerede mængder for kontraktperioden udgør: - 3.400 tons/år af "rest efter sortering under 1 meter" - 3.950 tons/år af "rest efter sortering over 1 meter der neddeles" De anførte mængder er skøn baseret på historiske data og kan variere med op til +/- 20 %. Vejle Kommune forpligter sig ikke til at levere bestemte minimumsmængder. Affaldet vil blive leveret af kommunens vognmænd til det af Leverandøren anviste forbrændingsanlæg. Transporten er IKKE omfattet af udbuddet og forestås af Ordregiver. Der henvises i øvrigt til Kravspecifikation for en nærmere beskrivelse af den udbudte ydelse.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90513300 Verbrennung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 7 350 Tonnen