517156-2025 - Wettbewerb
Polen – Systemunterstützung – Wdrożenie i świadczenie usługi SOC (Centrum Operacji Bezpieczeństwa) dla Uniwersytetu Gdańskiego.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWdrożenie i świadczenie usługi SOC (Centrum Operacji Bezpieczeństwa) dla Uniwersytetu Gdańskiego.
Beschreibung1. Przedmiotem Zamówienia jest wdrożenie i świadczenie usługi SOC Centrum Operacji Bezpieczeństwa (ang. Security Operations Center) polegającej na przeciwdziałaniu cyberatakom, wzmocnieniu odporności sieci i systemów teleinformatycznych Uniwersytetu Gdańskiego, zwaną dalej „usługą SOC”. 2. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 72253200-5 – usługi w zakresie wsparcia systemu. 3. Miejscem realizacji zamówienia jest Centrum Informatyczne Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Jana Bażyńskiego 8, 80-309 Gdańsk. 4. Zamówienie obejmuje: 1) Etap 1 - audyt infrastruktury (sprzęt i oprogramowanie) Zamawiającego, tj. kompleksowy audyt cyberbezpieczeństwa, polegający na sprawdzeniu zgodności operacyjnej w obszarze wymagań cyberbezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem spełnienia wymagań dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/2555 z dnia 14.12.2022 (NIS2, Dyrektywa) oraz prawa krajowego, 2) Etap 2 - wdrożenie systemu SOC, tj. uruchomienie i wdrożenie systemu klasy SIEM (Security Information and Event Management) i usług towarzyszących oraz systemu XDR/EDR, 3) Etap 3 - świadczenie usługi SOC, tj. wykonywanie w czasie trwanie umowy czynności polegających na przeciwdziałaniu cyberatakom, wzmocnieniu odporności sieci i systemów teleinformatycznych Uniwersytetu Gdańskiego objętych niniejszym zamówieniem oraz przeprowadzenie szkolenia w zakresie obsługi systemu klasy SIEM dla pracowników Zamawiającego. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz etapy jego realizacji określa załącznik nr 6 do SWZ. 6. Wymagania dotyczące zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.), zawarte są w § 13 projektu umowy - załączniku nr 5 do SWZ.
Interne Kennung5B10.291.1.97.2025.RS
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72253200 Systemunterstützung
5. Los
LosLOT-0001