See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Instalacja fotowoltaiczna wraz z magazynami energii
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa instalacji fotowoltaicznych wraz z niezbędną infrastrukturą oraz magazynów energii wraz z niezbędną infrastrukturą. 2. Zamawiający dzieli przedmiot zamówienia na cztery części.
Interne Kennung: WZP.272.37.2025.II
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45223200 Bauliche Anlagen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45315100 Elektrotechnikinstallation
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pierwsza część zamówienia
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa instalacji fotowoltaicznych wraz z niezbędną infrastrukturą oraz magazynów energii wraz z niezbędną infrastrukturą. 2. Zamawiający dzieli przedmiot zamówienia na cztery części. 3. Pierwsza część zamówienia obejmuje dostawę instalacji fotowoltaicznej wraz z niezbędną infrastrukturą oraz magazynów energii wraz z niezbędną infrastrukturą dla Domu Pomocy Społecznej w Dębnie. Zamówienie realizowane jest w ramach zadania „Zrównoważony Rozwój DPS w Dębnie – Fotowoltaika i magazyny energii dla Oszczędności i Ekologii”. Zamówienie obejmuje wykonanie systemu magazynu energii na istniejącej mikroinstalacji o mocy 49,56 kW oraz pojemności magazynu około 21 kWh w branży architektonicznej, elektrycznej i konstrukcyjnej oraz budowę, uruchomienie i zgłoszenie do odpowiedniego OSD kompletnego systemu fotowoltaicznego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3.1. do SWZ. PRZEDSIĘWZIĘCIE PN. „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ DPS W DĘBNIE – FOTOWOLTAIKA I MAGAZYNY ENERGII DLA OSZCZĘDNOŚCI I EKOLOGII” DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W POZNANIU W FORMIE DOTACJI W KWOCIE 250 000,00 ZŁ. 4. Okres gwarancji jakości oraz rękojmi za wady na przedmiot zamówienia: min. 5 lat. Okres gwarancji na przedmiot zamówienia stanowi kryterium oceny ofert zgodnie z pkt. 16 SWZ. 5. Okres gwarancji producenta na: 1) moduły fotowoltaiczne: min. 12 lat, 2) falownik (inwerter): min. 10 lat. Okres gwarancji na moduły fotowoltaiczne oraz falownik (inwerter) stanowi kryterium oceny ofert zgodnie z pkt. 16 SWZ. 6. W celu potwierdzenia, że oferowana dostawa odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego w Załączniku 3 do SWZ (w Załączniku nr 3.1. dla pierwszej części zamówienia, w Załączniku nr 3.2. dla drugiej części zamówienia w Załączniku nr 3.3. dla trzeciej części zamówienia w Załączniku nr 3.4. dla czwartej części zamówienia) Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych: a) Kartę katalogową modułów fotowoltaicznych, b) Kartę katalogową falowników, c) Kartę katalogową magazynów energii, d) Kartę katalogową konstrukcji wsporczej, e) Kartę katalogową okablowania DC, f) Kartę katalogową okablowania AC, g) Kartę katalogową ochronników DC, h) Kartę katalogową ochronników AC i) Kartę katalogową licznika dwukierunkowego. Jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 7. Określone w Załączniku nr 3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia są wymaganiami minimalnymi. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przedmiotu zamówienia o lepszych parametrach. 8. Dostarczony sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany i nieeksponowany na wystawach lub imprezach targowych, musi spełniać wymogi Zamawiającego określone w Załączniku nr 3 do SWZ. Przedmiot zamówienia musi być sprawny technicznie, kompletny i gotowy do pracy. Do dostarczonego sprzętu muszą być dołączone stosowne dokumenty/certyfikaty świadczące o spełnieniu wszystkich stosownych norm i wytycznych, których w/w przedmiot zamówienia powinien spełniać przed dopuszczeniem go do użytkowania oraz karty gwarancyjne, instrukcje obsługi w języku polskim – jeśli sprzęt je posiada. 9. Jeżeli w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia znajdują się nazwy producentów służą one do określenia pożądanego standardu realizacji zamówienia. Wykonawca może zaoferować równoważny przedmiot zamówienia odpowiadający co najmniej parametrom wskazanego sprzętu. 10. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza równoważne normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych. 11. Wykonawca zobowiązuje się ponieść koszty transportu, rozładunku i ubezpieczenia do chwili odbioru. 12. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie naruszenia prawa i szkody, które mogą zaistnieć w związku z realizacją zamówienia. 13. Wykonawca zobowiązany jest w całym okresie gwarancji i rękojmi do przeprowadzania, w ramach wynagrodzenia umownego przeglądu gwarancyjnego, wykonywanego raz na pięć lat w całym trwania gwarancji oraz rękojmi (obowiązek dotyczy robót budowlanych, jak również paneli fotowoltaicznych oraz falownika, z tym że przeglądy będą przeprowadzone dla poszczególnych elementów do momentu wygaśnięcia najdłuższego okresu gwarancji zaoferowanego przez Wykonawcę). 14. Zamawiający nie określa wymagań, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp. 15. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej przez wykonawców. Udział wykonawców w wizji lokalnej nie jest obowiązkowy, brak odbycia wizji lokalnej nie będzie skutkował odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
Interne Kennung: Pierwsza część zamówienia
Los: LOT-0002
Titel: Druga część zamówienia
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa instalacji fotowoltaicznych wraz z niezbędną infrastrukturą oraz magazynów energii wraz z niezbędną infrastrukturą. 2. Zamawiający dzieli przedmiot zamówienia na cztery części. 3. Druga część zamówienia obejmuje dostawę instalacji fotowoltaicznej wraz z niezbędną infrastrukturą oraz magazynów energii wraz z niezbędną infrastrukturą dla Domu Pomocy Społecznej w Chlebnie. Zamówienie realizowane jest w ramach zadania „Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynami energii na terenie DPS w Chlebnie”. Zamówienie obejmuje wykonanie systemu magazynu energii na istniejącej mikroinstalacji o mocy 49,56 oraz pojemności magazynu około 21 kWh w branży architektonicznej, elektrycznej i konstrukcyjnej oraz budowę, uruchomienie i zgłoszenie do odpowiedniego OSD kompletnego systemu fotowoltaicznego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3.2. do SWZ. PRZEDSIĘWZIĘCIE PN. „ZAKUP I MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ WRAZ Z MAGAZYNAMI ENERGII NA TERENIE DPS W CHLEBNIE” DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W POZNANIU W FORMIE DOTACJI W KWOCIE 250 000,00 ZŁ. 4. Okres gwarancji jakości oraz rękojmi za wady na przedmiot zamówienia: min. 5 lat. Okres gwarancji na przedmiot zamówienia stanowi kryterium oceny ofert zgodnie z pkt. 16 SWZ. 5. Okres gwarancji producenta na: 1) moduły fotowoltaiczne: min. 12 lat, 2) falownik (inwerter): min. 10 lat. Okres gwarancji na moduły fotowoltaiczne oraz falownik (inwerter) stanowi kryterium oceny ofert zgodnie z pkt. 16 SWZ. 6. W celu potwierdzenia, że oferowana dostawa odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego w Załączniku 3 do SWZ (w Załączniku nr 3.1. dla pierwszej części zamówienia, w Załączniku nr 3.2. dla drugiej części zamówienia w Załączniku nr 3.3. dla trzeciej części zamówienia w Załączniku nr 3.4. dla czwartej części zamówienia) Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych: a) Kartę katalogową modułów fotowoltaicznych, b) Kartę katalogową falowników, c) Kartę katalogową magazynów energii, d) Kartę katalogową konstrukcji wsporczej, e) Kartę katalogową okablowania DC, f) Kartę katalogową okablowania AC, g) Kartę katalogową ochronników DC, h) Kartę katalogową ochronników AC i) Kartę katalogową licznika dwukierunkowego. Jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 7. Określone w Załączniku nr 3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia są wymaganiami minimalnymi. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przedmiotu zamówienia o lepszych parametrach. 8. Dostarczony sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany i nieeksponowany na wystawach lub imprezach targowych, musi spełniać wymogi Zamawiającego określone w Załączniku nr 3 do SWZ. Przedmiot zamówienia musi być sprawny technicznie, kompletny i gotowy do pracy. Do dostarczonego sprzętu muszą być dołączone stosowne dokumenty/certyfikaty świadczące o spełnieniu wszystkich stosownych norm i wytycznych, których w/w przedmiot zamówienia powinien spełniać przed dopuszczeniem go do użytkowania oraz karty gwarancyjne, instrukcje obsługi w języku polskim – jeśli sprzęt je posiada. 9. Jeżeli w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia znajdują się nazwy producentów służą one do określenia pożądanego standardu realizacji zamówienia. Wykonawca może zaoferować równoważny przedmiot zamówienia odpowiadający co najmniej parametrom wskazanego sprzętu. 10. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza równoważne normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych. 11. Wykonawca zobowiązuje się ponieść koszty transportu, rozładunku i ubezpieczenia do chwili odbioru. 12. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie naruszenia prawa i szkody, które mogą zaistnieć w związku z realizacją zamówienia. 13. Wykonawca zobowiązany jest w całym okresie gwarancji i rękojmi do przeprowadzania, w ramach wynagrodzenia umownego przeglądu gwarancyjnego, wykonywanego raz na pięć lat w całym trwania gwarancji oraz rękojmi (obowiązek dotyczy robót budowlanych, jak również paneli fotowoltaicznych oraz falownika, z tym że przeglądy będą przeprowadzone dla poszczególnych elementów do momentu wygaśnięcia najdłuższego okresu gwarancji zaoferowanego przez Wykonawcę). 14. Zamawiający nie określa wymagań, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp. 15. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej przez wykonawców. Udział wykonawców w wizji lokalnej nie jest obowiązkowy, brak odbycia wizji lokalnej nie będzie skutkował odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
Interne Kennung: Druga część zamówienia
Los: LOT-0003
Titel: Trzecia część zamówienia
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa instalacji fotowoltaicznych wraz z niezbędną infrastrukturą oraz magazynów energii wraz z niezbędną infrastrukturą. 2. Zamawiający dzieli przedmiot zamówienia na cztery części. 3. Trzecia część zamówienia obejmuje dostawę instalacji fotowoltaicznej wraz z niezbędną infrastrukturą oraz magazynów energii wraz z niezbędną infrastrukturą dla Domu Pomocy Społecznej w Falmierowie. Zamówienie realizowane jest w ramach zadania „Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynami energii na terenie DPS w Falmierowie”. Zamówienie obejmuje wykonanie systemu magazynu energii na istniejącej mikroinstalacji o mocy 49,56 kW oraz pojemności magazynu około 21 kWh w branży architektonicznej, elektrycznej i konstrukcyjnej oraz budowę, uruchomienie i zgłoszenie do odpowiedniego OSD kompletnego systemu fotowoltaicznego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3.3. do SWZ. PRZEDSIĘWZIĘCIE PN. „ZAKUP I MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ WRAZ Z MAGAZYNAMI ENERGII NA TERENIE DPS W FALMIEROWIE” DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W POZNANIU W FORMIE DOTACJI W KWOCIE 250 000,00 ZŁ. 4. Okres gwarancji jakości oraz rękojmi za wady na przedmiot zamówienia: min. 5 lat. Okres gwarancji na przedmiot zamówienia stanowi kryterium oceny ofert zgodnie z pkt. 16 SWZ. 5. Okres gwarancji producenta na: 1) moduły fotowoltaiczne: min. 12 lat, 2) falownik (inwerter): min. 10 lat. Okres gwarancji na moduły fotowoltaiczne oraz falownik (inwerter) stanowi kryterium oceny ofert zgodnie z pkt. 16 SWZ. 6. W celu potwierdzenia, że oferowana dostawa odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego w Załączniku 3 do SWZ (w Załączniku nr 3.1. dla pierwszej części zamówienia, w Załączniku nr 3.2. dla drugiej części zamówienia w Załączniku nr 3.3. dla trzeciej części zamówienia w Załączniku nr 3.4. dla czwartej części zamówienia) Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych: a) Kartę katalogową modułów fotowoltaicznych, b) Kartę katalogową falowników, c) Kartę katalogową magazynów energii, d) Kartę katalogową konstrukcji wsporczej, e) Kartę katalogową okablowania DC, f) Kartę katalogową okablowania AC, g) Kartę katalogową ochronników DC, h) Kartę katalogową ochronników AC i) Kartę katalogową licznika dwukierunkowego. Jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 7. Określone w Załączniku nr 3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia są wymaganiami minimalnymi. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przedmiotu zamówienia o lepszych parametrach. 8. Dostarczony sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany i nieeksponowany na wystawach lub imprezach targowych, musi spełniać wymogi Zamawiającego określone w Załączniku nr 3 do SWZ. Przedmiot zamówienia musi być sprawny technicznie, kompletny i gotowy do pracy. Do dostarczonego sprzętu muszą być dołączone stosowne dokumenty/certyfikaty świadczące o spełnieniu wszystkich stosownych norm i wytycznych, których w/w przedmiot zamówienia powinien spełniać przed dopuszczeniem go do użytkowania oraz karty gwarancyjne, instrukcje obsługi w języku polskim – jeśli sprzęt je posiada. 9. Jeżeli w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia znajdują się nazwy producentów służą one do określenia pożądanego standardu realizacji zamówienia. Wykonawca może zaoferować równoważny przedmiot zamówienia odpowiadający co najmniej parametrom wskazanego sprzętu. 10. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza równoważne normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych. 11. Wykonawca zobowiązuje się ponieść koszty transportu, rozładunku i ubezpieczenia do chwili odbioru. 12. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie naruszenia prawa i szkody, które mogą zaistnieć w związku z realizacją zamówienia. 13. Wykonawca zobowiązany jest w całym okresie gwarancji i rękojmi do przeprowadzania, w ramach wynagrodzenia umownego przeglądu gwarancyjnego, wykonywanego raz na pięć lat w całym trwania gwarancji oraz rękojmi (obowiązek dotyczy robót budowlanych, jak również paneli fotowoltaicznych oraz falownika, z tym że przeglądy będą przeprowadzone dla poszczególnych elementów do momentu wygaśnięcia najdłuższego okresu gwarancji zaoferowanego przez Wykonawcę). 14. Zamawiający nie określa wymagań, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp. 15. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej przez wykonawców. Udział wykonawców w wizji lokalnej nie jest obowiązkowy, brak odbycia wizji lokalnej nie będzie skutkował odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
Interne Kennung: Trzecia część zamówienia
Los: LOT-0004
Titel: Czwarta część zamówienia
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa instalacji fotowoltaicznych wraz z niezbędną infrastrukturą oraz magazynów energii wraz z niezbędną infrastrukturą. 2. Zamawiający dzieli przedmiot zamówienia na cztery części. 3. Czwarta część zamówienia obejmuje dostawę instalacji fotowoltaicznej wraz z niezbędną infrastrukturą oraz magazynów energii wraz z niezbędną infrastrukturą dla Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie. Zamówienie realizowane jest w ramach zadania „Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynami energii na terenie DPS w Rzadkowie”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3.4. do SWZ. PRZEDSIĘWZIĘCIE PN. „ZAKUP I MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ WRAZ Z MAGAZYNAMI ENERGII NA TERENIE DPS W RZADKOWIE” DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W POZNANIU W FORMIE DOTACJI W KWOCIE 250 000,00 ZŁ. 4. Okres gwarancji jakości oraz rękojmi za wady na przedmiot zamówienia: min. 5 lat. Okres gwarancji na przedmiot zamówienia stanowi kryterium oceny ofert zgodnie z pkt. 16 SWZ. 5. Okres gwarancji producenta na: 1) moduły fotowoltaiczne: min. 12 lat, 2) falownik (inwerter): min. 10 lat. Okres gwarancji na moduły fotowoltaiczne oraz falownik (inwerter) stanowi kryterium oceny ofert zgodnie z pkt. 16 SWZ. 6. W celu potwierdzenia, że oferowana dostawa odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego w Załączniku 3 do SWZ (w Załączniku nr 3.1. dla pierwszej części zamówienia, w Załączniku nr 3.2. dla drugiej części zamówienia w Załączniku nr 3.3. dla trzeciej części zamówienia w Załączniku nr 3.4. dla czwartej części zamówienia) Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych: a) Kartę katalogową modułów fotowoltaicznych, b) Kartę katalogową falowników, c) Kartę katalogową magazynów energii, d) Kartę katalogową konstrukcji wsporczej, e) Kartę katalogową okablowania DC, f) Kartę katalogową okablowania AC, g) Kartę katalogową ochronników DC, h) Kartę katalogową ochronników AC i) Kartę katalogową licznika dwukierunkowego. Jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 7. Określone w Załączniku nr 3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia są wymaganiami minimalnymi. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przedmiotu zamówienia o lepszych parametrach. 8. Dostarczony sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany i nieeksponowany na wystawach lub imprezach targowych, musi spełniać wymogi Zamawiającego określone w Załączniku nr 3 do SWZ. Przedmiot zamówienia musi być sprawny technicznie, kompletny i gotowy do pracy. Do dostarczonego sprzętu muszą być dołączone stosowne dokumenty/certyfikaty świadczące o spełnieniu wszystkich stosownych norm i wytycznych, których w/w przedmiot zamówienia powinien spełniać przed dopuszczeniem go do użytkowania oraz karty gwarancyjne, instrukcje obsługi w języku polskim – jeśli sprzęt je posiada. 9. Jeżeli w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia znajdują się nazwy producentów służą one do określenia pożądanego standardu realizacji zamówienia. Wykonawca może zaoferować równoważny przedmiot zamówienia odpowiadający co najmniej parametrom wskazanego sprzętu. 10. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza równoważne normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych. 11. Wykonawca zobowiązuje się ponieść koszty transportu, rozładunku i ubezpieczenia do chwili odbioru. 12. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie naruszenia prawa i szkody, które mogą zaistnieć w związku z realizacją zamówienia. 13. Wykonawca zobowiązany jest w całym okresie gwarancji i rękojmi do przeprowadzania, w ramach wynagrodzenia umownego przeglądu gwarancyjnego, wykonywanego raz na pięć lat w całym trwania gwarancji oraz rękojmi (obowiązek dotyczy robót budowlanych, jak również paneli fotowoltaicznych oraz falownika, z tym że przeglądy będą przeprowadzone dla poszczególnych elementów do momentu wygaśnięcia najdłuższego okresu gwarancji zaoferowanego przez Wykonawcę). 14. Zamawiający nie określa wymagań, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp. 15. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej przez wykonawców. Udział wykonawców w wizji lokalnej nie jest obowiązkowy, brak odbycia wizji lokalnej nie będzie skutkował odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
Interne Kennung: Czwarta część zamówienia