2. Verfahren
Verfahren
Titel: Nakup energetsko učinkovite računalniške opreme
Beschreibung: Nakup energetsko učinkovite računalniške opreme
Interne Kennung: JN_ 28/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podlagi četrtega odstavka 40. člena ZJN-3 je naročnik zaradi izkazane nujnosti skrajšal rok za prejem ponudb na najmanj 15 dni. Pogoji za uporabo skrajšanega roka so izpolnjeni, saj nujnosti ni bilo mogoče predvideti, razlogi zanjo pa niso posledica ravnanja naročnika. Skrajšanje roka utemeljujejo naslednje okoliščine: - Ministrstvo za zdravje je javni razpis za sofinanciranje objavilo šele 10. 7. 2026. - Pred objavo javnega razpisa naročnik ni mogel zanesljivo računati na pridobitev sredstev niti na tako kratek rok za njihovo porabo. - Eden izmed pogojev javnega razpisa je, da mora biti oprema dobavljena najpozneje do 30. 8. 2026. - Navedeni rok je vezan na porabo sredstev Načrta za okrevanje in odpornost (NOO) ter ga naročnik ne more enostransko podaljšati. - Uporaba običajnega roka za prejem ponudb bi naročniku dejansko onemogočila pravočasno izvedbo javnega naročila, sodelovanje na javnem razpisu ter pridobitev razpisanih sredstev. - Naročnik je takoj po objavi javnega razpisa začel izvajati vse potrebne aktivnosti za pripravo in izvedbo postopka javnega naročila. - Predmet javnega naročila, torej dobava energetsko učinkovite računalniške opreme, je standardizirano blago, ki ni tako kompleksno, da ponudniki v 15 dneh ne bi mogli pripraviti ustrezne ponudbe. - Razpisna dokumentacija je pripravljena jasno in pregledno ter ne vsebuje nepotrebnih administrativnih zahtev, ki bi ponudnikom oteževale pripravo ponudbe. - Naročnik predmetno opremo potrebuje za doseganje ciljev, ki jih zaradi nezadostnih lastnih sredstev ne zmore zagotoviti samostojno (cilji so: zagotoviti hitrejšo in bolj učinkovito izvedbo pretvorbe fizične zdravstvene dokumentacije, pregledno, učinkovito in ergonomično delo z več informacijskimi vsebinami hkrati, zlasti v primerih, ko član zdravstvenega tima pri obravnavi pacienta uporablja obstoječi zdravstveni informacijski sistem, dokumentacijo pacienta, rešitev Zdravje na daljavo in druge povezane digitalne vsebine, digitalizacija pretvorbe govora).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Energetsko učinkoviti optični čitalci (skenerji),
Beschreibung: Energetsko učinkoviti optični čitalci (skenerji),
Interne Kennung: 522205
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Los: LOT-0002
Titel: Energetsko učinkoviti računalniški zasloni
Beschreibung: Energetsko učinkoviti računalniški zasloni
Interne Kennung: 522206
Los: LOT-0003
Titel: USB diktafonski mikrofoni
Beschreibung: USB diktafonski mikrofoni
Interne Kennung: 522207