See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Aankondiging van vrijwillige transparantie vooraf voor gaslevering
Beschreibung: Vrijwillige transparantie vooraf voor het inkopen van gas voor Twence. Twence B.V. is voornemens een overeenkomst voor de levering van aardgas aan te gaan met Vattenfall N.V. ten behoeve van haar bedrijfsvoering. Motivering Ter voorbereiding op de inkoop van de gaslevering heeft Twence, ondersteund door een gespecialiseerde energieadviseur/intermediair, de markt verkend en meerdere energieleveranciers actief benaderd met het verzoek een aanbieding uit te brengen voor de levering van aardgas. Uit deze marktverkenning is gebleken dat de markt voor afzonderlijke gasleveringscontracten momenteel substantieel is gewijzigd. Meerdere energieleveranciers hebben aangegeven dat zij, mede in het kader van hun CO₂-reductiedoelstellingen en het afbouwen van hun gasportfolio, terughoudend zijn geworden met het aanbieden van standalone gasleveringscontracten. Leveranciers stellen daarbij in toenemende mate als voorwaarde dat gaslevering uitsluitend wordt aangeboden in combinatie met een elektriciteitscontract hetgeen niet aansluit bij de specifieke inkoopbehoefte van Twence. Ondanks het benaderen van meerdere marktpartijen heeft uitsluitend Vattenfall zich bereid verklaard een concrete aanbieding uit te willen brengen voor de door Twence gevraagde gaslevering onder de door Twence gewenste contractuele en operationele uitgangspunten. Op basis van de uitgevoerde marktverkenning en de ontvangen reacties heeft Twence vastgesteld dat er op dit moment geen aanwijzingen bestaan dat meerdere partijen bereid zijn de gevraagde standalone gaslevering onder vergelijkbare voorwaarden aan te bieden. Tevens is sprake van een markt die wordt gekenmerkt door aanzienlijke prijsvolatiliteit en onzekerheden ten aanzien van beschikbaarheid, onder meer als gevolg van ontwikkelingen op de internationale gas- en LNG-markten, geopolitieke omstandigheden, vulverplichtingen voor gasopslagen en onderhoudswerkzaamheden aan energie-infrastructuur. Gelet op: de uitgevoerde marktverkenning; het feit dat slechts één marktpartij een concrete aanbieding heeft uitgebracht; het belang van tijdige contractering ter borging van de continuïteit van de energievoorziening; de noodzaak om de leveringszekerheid voor Twence te waarborgen; is Twence voornemens de overeenkomst voor gaslevering te sluiten met Vattenfall N.V. Mogelijkheid tot bezwaar Ondernemingen die van mening zijn dat zij eveneens in staat zijn de gevraagde gaslevering onder vergelijkbare voorwaarden te verzorgen en bezwaar hebben tegen het voornemen van Twence om deze overeenkomst met Vattenfall N.V. te sluiten, worden verzocht dit gemotiveerd kenbaar te maken binnen twintig kalenderdagen na publicatie van deze kennisgeving. Dit kan middels een e-mail naar s.yanguc@twence.nl, ter attentie van mevrouw S. Yanguc. Het bezwaar dient in ieder geval te bevatten: de naam en contactgegevens van de onderneming; een onderbouwing waaruit blijkt dat de onderneming daadwerkelijk bereid en in staat is de gevraagde gaslevering te verzorgen; een toelichting waarom naar het oordeel van de onderneming geen rechtvaardiging bestaat voor het voorgenomen contracteren van Vattenfall N.V. Indien binnen de gestelde termijn geen gemotiveerde bezwaren worden ontvangen, vervallen de rechten van ondernemingen (c.q. zijn de rechten van de belanghebbenden verwerkt) om nog op te komen tegen de voorgenomen gunning en behoudt Twence zich het recht voor de overeenkomst met Vattenfall N.V. te sluiten.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
5. Los
Los: LOT-0000