517385-2025 - Wettbewerb
Polen – Spektrometer – Dostawę przenośnych analizatorów – Spektrometrów. Zakup współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawę przenośnych analizatorów – Spektrometrów. Zakup współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest jednorazowa dostawa: Część 1 – Przenośnego analizatora nieznanych substancji chemicznych z wykorzystaniem spektometrii RAMANA I FTIR dla LK KWP w Łodzi, z wykorzystaniem spektometrii Ramana dla Wydziału do walki z PG oraz jednostek garnizonu łódzkiego, Część 2 – Dwóch przenośnych analizatorów nieznanych substancji chemicznych z wykorzystaniem spektometrii Ramana dla Wydziału do walki z PG oraz jednostek garnizonu łódzkiego, wraz z oprogramowaniem, zwanych dalej „zestawem”, „sprzętem” lub „urządzeniem”, zgodnym ze Szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 2 (odpowiednio do części) do niniejszej umowy wraz z przeprowadzeniem szkolenia w zakresie użytkowania. 2. Szczegółowy opis warunków zamówienia został określony we wzorze umowy – Załącznik nr 8 do SWZ. 3. Wykonawca zrealizuje zamówienie po cenie zawartej w Formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 4. Wykonawca w zaproponowanej cenie sprzętu uwzględnił wszelkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia, w tym: podatki, opłaty celne, koszty opakowania, ewentualne upusty i rabaty, a także koszty dostawy, przeszkolenia personelu upoważnionego do obsługi urządzenia w siedzibie Zamawiającego oraz udzielenia licencji do oprogramowania, przeglądy techniczne i kalibracyjne przeprowadzone w okresie gwarancyjnym. 5. Dotyczy części 1 - szkolenie dla maksymalnie 12 operatorów /ostateczna liczba osób zostanie wskazana po podpisaniu umowy/. Szkolenie zostanie przeprowadzone w miejscu i terminie uzgodnionym w trybie roboczym z Zamawiającym. Wszelkie koszty związane z realizacją szkolenia ponosi Wykonawca w ramach umowy. Realizacja szkolenia jest warunkiem koniecznym podpisania protokołu odbioru, o którym mowa § 2 ust. 2 i 3 (załącznik nr 8 do SWZ). Każdy z operatorów otrzyma imienny certyfikat/ zaświadczenie potwierdzający odbycie szkolenia. 6. Dotyczy części 2 - szkolenie dla maksymalnie 20 operatorów /ostateczna liczba osób zostanie wskazana po podpisaniu umowy/. Szkolenie zostanie przeprowadzone w miejscu i terminie uzgodnionym w trybie roboczym z Zamawiającym. Wszelkie koszty związane z realizacją szkolenia ponosi Wykonawca w ramach umowy. Realizacja szkolenia jest warunkiem koniecznym podpisania protokołu odbioru, o którym mowa § 2 ust. 2 i 3 (załącznik nr 8 do SWZ) Każdy z operatorów otrzyma imienny certyfikat/ zaświadczenie potwierdzający odbycie szkolenia. 7. Wykonawca oświadcza, że zaoferowane urządzenie posiada deklarację zgodności CE potwierdzającą, że wyrób spełnia wymagania zasadnicze zawarte w Dyrektywach Rady Europy i krajowych regulacjach prawnych. 8. Zaoferowany sprzęt nie może być przewidziany przez producenta do wycofania z produkcji lub sprzedaży, musi pochodzić z bieżącej produkcji tzn. data wyprodukowania nie może być wcześniejsza niż 2025 rok. 9. Podane przez Zamawiającego w SWZ nazwy mają charakter przykładowy, a ich wskazanie ma na celu określenie oczekiwanego standardu przy czym Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych na podstawie art. 99 ust. 5 ustawy. Nazwy własne lub symbolika podana została w celu prawidłowego określenia przedmiotu zamówienia. Przedstawiony opis stanowi minimum techniczne i jakościowe przedmiotu zamówienia oczekiwane przez Zamawiającego i będzie stanowił podstawę oceny ofert równoważnych. 10. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych, wskazując w opisie przedmiotu zamówienia kryteria stosowane w celu oceny równoważności. Zamawiający informuje, iż poprzez określenie: „oferowany produkt równoważny” rozumie, iż oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania jakościowe, eksploatacyjne i techniczne równoważnie do wskazanych przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. Oznacza to, że produkt równoważny musi spełniać parametry techniczne i funkcjonalne w stosunku do wymagań minimalnych wskazanych przez Zamawiającego w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ(odpowiednio do części)
Interne KennungFZ-2380/56/25/RK
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38433000 Spektrometer
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 – Przenośnego analizatora nieznanych substancji chemicznych z wykorzystaniem spektometrii RAMANA I FTIR dla LK KWP w Łodzi
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest jednorazowa dostawa: Część 1 – Przenośnego analizatora nieznanych substancji chemicznych z wykorzystaniem spektometrii RAMANA I FTIR dla LK KWP w Łodzi, wraz z oprogramowaniem, zwanych dalej „zestawem”, „sprzętem” lub „urządzeniem”, zgodnym ze Szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 2 (odpowiednio do części) do niniejszej umowy wraz z przeprowadzeniem szkolenia w zakresie użytkowania. 2. Szczegółowy opis warunków zamówienia został określony we wzorze umowy – Załącznik nr 8 do SWZ. 3. Wykonawca zrealizuje zamówienie po cenie zawartej w Formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 4. Wykonawca w zaproponowanej cenie sprzętu uwzględnił wszelkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia, w tym: podatki, opłaty celne, koszty opakowania, ewentualne upusty i rabaty, a także koszty dostawy, przeszkolenia personelu upoważnionego do obsługi urządzenia w siedzibie Zamawiającego oraz udzielenia licencji do oprogramowania, przeglądy techniczne i kalibracyjne przeprowadzone w okresie gwarancyjnym. 5. Dotyczy części 1 - szkolenie dla maksymalnie 12 operatorów /ostateczna liczba osób zostanie wskazana po podpisaniu umowy/. Szkolenie zostanie przeprowadzone w miejscu i terminie uzgodnionym w trybie roboczym z Zamawiającym. Wszelkie koszty związane z realizacją szkolenia ponosi Wykonawca w ramach umowy. Realizacja szkolenia jest warunkiem koniecznym podpisania protokołu odbioru, o którym mowa § 2 ust. 2 i 3 (załącznik nr 8 do SWZ). Każdy z operatorów otrzyma imienny certyfikat/ zaświadczenie potwierdzający odbycie szkolenia. 6. Wykonawca oświadcza, że zaoferowane urządzenie posiada deklarację zgodności CE potwierdzającą, że wyrób spełnia wymagania zasadnicze zawarte w Dyrektywach Rady Europy i krajowych regulacjach prawnych. 7. Zaoferowany sprzęt nie może być przewidziany przez producenta do wycofania z produkcji lub sprzedaży, musi pochodzić z bieżącej produkcji tzn. data wyprodukowania nie może być wcześniejsza niż 2025 rok. 8. Podane przez Zamawiającego w SWZ nazwy mają charakter przykładowy, a ich wskazanie ma na celu określenie oczekiwanego standardu przy czym Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych na podstawie art. 99 ust. 5 ustawy. Nazwy własne lub symbolika podana została w celu prawidłowego określenia przedmiotu zamówienia. Przedstawiony opis stanowi minimum techniczne i jakościowe przedmiotu zamówienia oczekiwane przez Zamawiającego i będzie stanowił podstawę oceny ofert równoważnych. 9. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych, wskazując w opisie przedmiotu zamówienia kryteria stosowane w celu oceny równoważności. Zamawiający informuje, iż poprzez określenie: „oferowany produkt równoważny” rozumie, iż oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania jakościowe, eksploatacyjne i techniczne równoważnie do wskazanych przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. Oznacza to, że produkt równoważny musi spełniać parametry techniczne i funkcjonalne w stosunku do wymagań minimalnych wskazanych przez Zamawiającego w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ(odpowiednio do części)
Interne Kennungczęść 1
LosLOT-0002
TitelCzęść 2 – Dwóch przenośnych analizatorów nieznanych substancji chemicznych z wykorzystaniem spektometrii Ramana dla Wydziału do walki z PG oraz jednostek garnizonu łódzkiego
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest jednorazowa dostawa: Część 2 – Dwóch przenośnych analizatorów nieznanych substancji chemicznych z wykorzystaniem spektometrii Ramana dla Wydziału do walki z PG oraz jednostek garnizonu łódzkiego wraz z oprogramowaniem, zwanych dalej „zestawem”, „sprzętem” lub „urządzeniem”, zgodnym ze Szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 2 (odpowiednio do części) do niniejszej umowy wraz z przeprowadzeniem szkolenia w zakresie użytkowania. 2. Szczegółowy opis warunków zamówienia został określony we wzorze umowy – Załącznik nr 8 do SWZ. 3. Wykonawca zrealizuje zamówienie po cenie zawartej w Formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 4. Wykonawca w zaproponowanej cenie sprzętu uwzględnił wszelkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia, w tym: podatki, opłaty celne, koszty opakowania, ewentualne upusty i rabaty, a także koszty dostawy, przeszkolenia personelu upoważnionego do obsługi urządzenia w siedzibie Zamawiającego oraz udzielenia licencji do oprogramowania, przeglądy techniczne i kalibracyjne przeprowadzone w okresie gwarancyjnym. 5. Dotyczy części 2 - szkolenie dla maksymalnie 20 operatorów /ostateczna liczba osób zostanie wskazana po podpisaniu umowy/. Szkolenie zostanie przeprowadzone w miejscu i terminie uzgodnionym w trybie roboczym z Zamawiającym. Wszelkie koszty związane z realizacją szkolenia ponosi Wykonawca w ramach umowy. Realizacja szkolenia jest warunkiem koniecznym podpisania protokołu odbioru, o którym mowa § 2 ust. 2 i 3 (załącznik nr 8 do SWZ) Każdy z operatorów otrzyma imienny certyfikat/ zaświadczenie potwierdzający odbycie szkolenia. 6. Wykonawca oświadcza, że zaoferowane urządzenie posiada deklarację zgodności CE potwierdzającą, że wyrób spełnia wymagania zasadnicze zawarte w Dyrektywach Rady Europy i krajowych regulacjach prawnych. 7. Zaoferowany sprzęt nie może być przewidziany przez producenta do wycofania z produkcji lub sprzedaży, musi pochodzić z bieżącej produkcji tzn. data wyprodukowania nie może być wcześniejsza niż 2025 rok. 8. Podane przez Zamawiającego w SWZ nazwy mają charakter przykładowy, a ich wskazanie ma na celu określenie oczekiwanego standardu przy czym Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych na podstawie art. 99 ust. 5 ustawy. Nazwy własne lub symbolika podana została w celu prawidłowego określenia przedmiotu zamówienia. Przedstawiony opis stanowi minimum techniczne i jakościowe przedmiotu zamówienia oczekiwane przez Zamawiającego i będzie stanowił podstawę oceny ofert równoważnych. 9. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych, wskazując w opisie przedmiotu zamówienia kryteria stosowane w celu oceny równoważności. Zamawiający informuje, iż poprzez określenie: „oferowany produkt równoważny” rozumie, iż oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania jakościowe, eksploatacyjne i techniczne równoważnie do wskazanych przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. Oznacza to, że produkt równoważny musi spełniać parametry techniczne i funkcjonalne w stosunku do wymagań minimalnych wskazanych przez Zamawiającego w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ(odpowiednio do części)
Interne Kennungczęść 2