2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przebudowa dróg i chodników wraz z infrastrukturą towarzyszącą w części ulic Piłsudskiego, Matejki, Krakowskiej oraz pl. Sobieskiego w Bytomiu
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dróg i chodników wraz z infrastrukturą towarzyszącą w części ulic Piłsudskiego, Matejki, Krakowskiej oraz pl. Sobieskiego w Bytomiu wraz z budową sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami oraz budową sieci wodociągowej z przyłączami, dla którego Zamawiający przewidział dwa zakresy, tj. zakres Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów (dalej „MZDIM”) i spółki Bytomskie Wodociągi Sp. z o. o. (dalej „BW”). 2. Szczegółowy przedmiot zamówienia oraz sposób jego realizacji określa SWZ oraz załączniki do SWZ. 3. Zadanie jest dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych zgodnie z promesą Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie dotyczącą dofinansowania inwestycji nr 01/2021/9504/PolskiLad 4. Zamówienie publiczne ujęte w planie postępowań o udzielenie zamówień 2026 zamieszczonym w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 14.01.2026 nr 2026/BZP 00034354/01/P poz. 2.1.2 5. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania: https://mzdimbytom.logintrade.net/zapytania_email,227815,c7220d3254e0a767e1e6c5a1f491a3c9.html 6. Informacja o środkach komunikacji elektronicznej 6.1 W przedmiotowym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu następujących środków komunikacji elektronicznej: 6.1.1 Platformy do obsługi postępowań przetargowych , dostępnej pod adresem: Obsługę techniczną Platformy świadczy firma Logintrade S.A. W przypadku pytań dotyczących korzystania z Platformy lub ewentualnych problemów technicznych prosimy o kontakt: pn – pt. w godz. 8.00 – 16.00, tel. +48 71 787 35 34 lub pocztą elektroniczną 6.1.2 Poczty elektronicznej; 6.2 Rejestracja i korzystanie z Platformy jest bezpłatne. Dokonując rejestracji Wykonawca akceptuje regulamin korzystania z Platformy. 6.3 Zgodnie z § 11 ust. 2 r.d.e. Zamawiający udostępnia poniżej informacje na temat specyfikacji, połączenia, formatu przesyłanych danych oraz szyfrowania i oznaczania czasu przekazania i odbioru danych. Wymagania techniczne związane z korzystaniem z Platformy: 6.3.1 dopuszczalne przeglądarki internetowe: aktualne wersje a) Internet Explorer b) Google Chrome c) Mozilla Firefox 6.3.2 Opera pozostałe wymagania techniczne: a) dostęp do sieci Internet b) obsługa przez przeglądarkę protokołu XMLHttpRequestajax c) włączona obsługa JavaScript d) zalecana szybkość łącza internetowego powyżej 500 KB/s e) zainstalowany Acrobat Reader f) zainstalowane środowisko uruchomieniowe Java – Java SE Runtime Environment aktualna wersja 6.3.3 wspierane są rozwiązania dostarczane przez firmy: a) Polskie Centrum Certyfikacji Elektronicznej Sigillum Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. b) Centrum Obsługi Podpisu Elektronicznego Szafir Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A. c) Powszechne Centrum Certyfikacji Certum firmy Asseco Data Systems S.A. d) Kwalifikowane Centrum Certyfikacji Kluczy CenCert firmy Safe Technologies S.A. e) Certum Kwalifikowane EuroCert 6.4 Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy wynosi 150 MB. Większe pliki zaleca się skompresować do jednego pliku archiwum (ZIP) w celu nie przekroczenia w/w wielkości. Zamawiający informuje, że w oparciu o zapisy pkt.4 załącznika nr 2 do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych, wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformacyjnych (t.j. Dz. U. 2024 poz. 773) nie dopuszcza się kompresji pliku archiwum w formacie RAR. W przypadku próby zastosowania formatu kompresji RAR nie będzie możliwe jego złożenie za pomocą Platformy. 6.5 Dopuszczalne formaty przesyłanych danych: Zamawiający wskazuje jako format danych przesyłanych przez Wykonawcę środkiem komunikacji elektronicznych oświadczeń lub dokumentów format .pdf. Jednak Wykonawca może przygotować dokumenty i oświadczenia w każdym innym formacie określonym treścią rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 czerwca 2017 r. w sprawie użycia środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oraz udostępniania i przechowywania dokumentów elektronicznych (Dz. U.2019 poz. 2517). 6.6 Kodowanie i oznaczenie czasu przekazania danych: czas zapisany jest w formacie YYYY MMDD HH:MM:SS. 6.7 Do połączenia używany jest szyfrowany protokół HTTPS. Szyfrowanie danych odbywa się przy pomocy protokołu SSL. Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. 6.8 W korespondencji kierowanej do Zamawiającego Wykonawcy powinni posługiwać się numerem przedmiotowego postępowania. 7. Zamawiający przed wszczęciem postępowania nie przeprowadzał wstępnych konsultacji rynkowych. 8. Zamawiający nie udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 9. Zamawiający nie przewiduje ofert wariantowych. 10. Zamawiający nie wymaga złożenia oferty w postaci katalogu elektronicznego. 11. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług art.214 ust.1 pkt 7 Pzp. 12. Zamawiający przeprowadza postępowanie samodzielnie. 13. Ogłoszenie nie dotyczy zamówienia na usługi społeczne i inne szczególne usługi. 14. Zamawiający określa wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności zgodnie z art. 101 ust. 1 pzp. 15. Zamawiający uwzględnił w zakresie dostępności dla os. niepełnosprawnych zgodnie z art. 100 ust.1 pzp. 16. Zamawiający nie przewiduje opcji, ani wznowień. 17. Zamawiający nie określa etykiet zgodnie z art.104 ustawy pzp.
Vorherige Bekanntmachung: 387569-2026
Interne Kennung: DNP.260.11.2026.PN.RB
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) zwanej dalej "ustawą pzp lub pzp". Postępowanie zostanie przeprowadzone w procedurze tzw. Odwróconej, tj. z zastosowaniem art.139 ust.1 i 2 ustawy pzp. Postępowanie jest prowadzone wspólnie z innym Zamawiającym zgodnie z zawartym porozumieniem, do przeprowadzenia postępowania dla wspólnych Zamawiających został upoważniony Gmina Bytom – Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu. W wyniku przeprowadzonego postępowania z wyłonionym Wykonawcą zostaną zawarte odrębne umowy z każdym Zamawiającym, zgodnie z zakresami określonymi w dokumentacji projektowej dla Gminy Bytom oraz zgodnie z zakresem określonym w dokumentacji projektowej dla BW Sp. z o.o.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232130 Bau von Regenwasserrohrleitungen, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45233150 Verkehrsberuhigungsarbeiten, 45233162 Bau von Fahrradwegen, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 90640000 Reinigung und Entleerung von Einlaufschächten, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45233294 Installation von Straßenverkehrssignalen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45223300 Bau von Parkplätzen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45111291 Erschließungsarbeiten, 30195000 Tafeln
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dróg i chodników wraz z infrastrukturą towarzyszącą w części ulic Piłsudskiego, Matejki, Krakowskiej oraz pl. Sobieskiego w Bytomiu wraz z budową sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami oraz budową sieci wodociągowej z przyłączami, dla którego Zamawiający przewidział dwa zakresy, tj. zakres Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów (dalej „MZDIM”) i spółki Bytomskie Wodociągi Sp. z o. o. (dalej „BW”). 2. Szczegółowy przedmiot zamówienia oraz sposób jego realizacji określa SWZ oraz załączniki do SWZ. 3. Zadanie jest dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych zgodnie z promesą Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie dotyczącą dofinansowania inwestycji nr 01/2021/9504/PolskiLad. WYMAGANIA W ZAKRESIE ZATRUDNIENIA NA PODSTAWIE STOSUNKU PRACY, W OKOLICZNOŚCIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 95: 1. Zamawiający określa wymagania związane z realizacją zamówienia publicznego w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności takie, jak: roboty rozbiórkowe, ziemne, montażowe, instalacyjne, nawierzchniowe oraz pozostałe roboty ogólnobudowlane w ramach przedmiotu zamówienia, do wykonywania, których nie są wymagane uprawnienia w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art.22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy. 2. Wykonawca zobowiązuje się, że Pracownicy realizujący zamówienie będą w okresie realizacji umowy zatrudnieni na podstawie stosunku pracy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy. 3. Dopuszcza się wyjątki od w/w zapisu w zakresie zatrudnienia kierowników robót. tj. osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie oraz osób posiadających uprawnienia wydane na podstawie innych przepisów, które upoważniają do samodzielnego wykonywania prac bez nadzoru. 1) rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia: roboty rozbiórkowe, ziemne, montażowe, instalacyjne, nawierzchniowe oraz pozostałe roboty ogólnobudowlane w ramach przedmiotu zamówienia, 2) sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób: Przed podpisaniem umowy Wykonawca obowiązany jest przekazać Zamawiającemu listę osób (imię, nazwisko, zakres wykonywanych robót) zatrudnionych na podstawie stosunku pracy, wyznaczonych do wykonania niniejszej umowy w zakresie czynności wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia w SWZ oraz przedłożyć oświadczenia, potwierdzające dane zawarte w ww. dokumencie 3) uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań są następujące: a) Wykonawca ma obowiązek każdorazowo przedstawić Zamawiającemu oświadczenie o ewentualnych zmianach osób zatrudnionych na podstawie stosunku pracy, realizujących przedmiot zamówienia. b) Nieprzedłożenie przez Wykonawcę zaktualizowanego oświadczenia, o którym mowa wyżej lub uchylanie się od jego przedstawienia na żądanie Zamawiającego będzie traktowane jako niewypełnienie obowiązku zatrudnienia Pracowników skierowanych do realizacji zamówienia na podstawie stosunku pracy. c) Niezłożenie przez Wykonawcę w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie żądanych przez Zamawiającego dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane w ppkt 1) powyżej czynności, stanowić będzie podstawę do naliczenia kary umownej. d) W przypadku stwierdzenia, że Wykonawca nie wypełnia obowiązku zatrudnienia wymaganych w w/w wykazie osób na umowę o pracę lub stwierdzenia, że część realizowane jest przez osoby nie wymienione w w/w wykazie, Zamawiający zgłosi taki przypadek do Państwowej Inspekcji Pracy