2. Verfahren
Verfahren
Titel: Mobilní spektrometr s polovodičovým HPGe gama detektorem – 6 ks
Beschreibung: Předmět dodávky slouží k vybudování kapacit pro detekci a identifikaci CBRNe hrozeb v rámci projektu Evropské komise s názvem rescEU-MED-CBRN-CZ (číslo projektu: 101140532).
Interne Kennung: MV-121109/PO-PSM-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38433000 Spektrometer
5. Los
Los: LOT-0002
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje následující možné změny závazku po dobu trvání smlouvy: a) v případě, že v průběhu trvání smlouvy na veřejnou zakázku, dojde ke změně (snížení/zvýšení) zákonné sazby DPH, bude celková cena předmětu dotčené veřejné zakázky (snížena/zvýšena) tak, aby odpovídala změně zákonné sazby DPH, b) prodloužení doby plnění předmětu veřejných zakázek, v souvislosti s nepředvídatelným nedostatkem personálu a věcí určených pro řádné plnění způsobených epidemií nebo zásahy veřejné moci. V případě, že dodavatel nebude moci dodat bezvadné zboží, dle čl. 4 odst. 1 přílohy č. 2 Návrhu kupní smlouvy, z důvodu vyhlášení nouzového stavu či karanténních nebo jiných opatření veřejné moci, vyhrazuje si zadavatel právo adekvátně prodloužit dobu dodání zboží. Podrobně definováno v čl. 10 odst. 2 přílohy č. 2 - Návrh kupní smlouvy. Změna doby dodání bude řádně odůvodněna a odsouhlasena smluvními stranami. Následně bude uzavřen dodatek v souladu s čl. 13. odst. 10 návrhu kupní smlouvy. Zadavatel rovněž upozorňuje, že změny závazku mohou být způsobeny nejen v důsledku nouzového stavu či karanténními nebo jinými opatřeními veřejné moci na území ČR, ale i v důsledku mimořádných opatření v jiných zemích, které mohou mít vliv na dodávky poddodavatelů.