2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zásahové obleky jednovrstvé
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je pořízení 640 kompletů zásahových obleků jednovrstvých pro HZS Jihočeského kraje. Technické podmínky jsou přílohou č. 1 zadávacích podmínek. Dále je součástí předmětu veřejné zakázky: - Bezplatné posuzování ochranných vlastností zásahových oděvů po celou dobu jejich používání, - Zajištění záručního a pozáruční servisu zásahových obleků. Zadavatel požaduje dílčí plnění veřejné zakázky s tím, že 200 kompletů zásahových obleků bude dodáno do 15.12.2025, zbylých 440 kompletů zásahových obleků bude dodáno do 30.6.2026 (nejdříve však 30.1.2026)
Interne Kennung: VZ/04/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18130000 Spezial-Arbeitskleidung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: a) Změna termínu plnění V případě, že dodavatel nebude moci dodat bezvadný předmět smlouvy řádně a včas dle čl. III. odst. 1 přílohy č. 2 – Návrhu kupní smlouvy, z důvodu vyhlášení nouzového stavu či karanténních nebo jiných opatření veřejné moci, které jsou průběžně ukládány v souvislosti zejména s šířením epidemie tzv. koronaviru SARS-CoV-2 způsobující onemocnění COVID-19 či jiné obdobné epidemie (dále jen jako „epidemie“) “) nebo v případě jakéhokoliv válečného konfliktu na území Evropy (včetně jeho důsledků pro ekonomiku a průmysl), vyhrazuje si zadavatel právo adekvátně prodloužit dobu dodání předmětu smlouvy. Totéž platí i v případech, kdy dodavatel v důsledku epidemie, válečného konfliktu nebo v důsledku skutečností nezávislých na vůli dodavatele nemá v okamžiku plnění předmětu smlouvy k dispozici nezbytné součástky či komponenty pro řádné splnění svých smluvních povinností a tyto součástky či komponenty nemůže žádným způsobem nahradit (např. globální nedostatek čipů nebo základních surovin pro výrobu apod.). Zadavatel tak, dle ust. § 222 odst. 6 písm. a) zákona, nebude považovat tuto změnu smlouvy za podstatnou. Přiměřená změna doby dodání bude řádně odůvodněna a odsouhlasena smluvními stranami. Následně bude uzavřen písemný dodatek. Zadavatel rovněž upozorňuje, že změny závazku mohou být způsobeny nejen v důsledku nouzového stavu či karanténních či jiných opatření na území ČR anebo válečného konfliktu na území Evropy, ale i v důsledku dalších mimořádných opatření v jiných zemích světa, které mohou mít významný vliv na dodávky dodavatele či poddodavatelů dodavatele. Veškeré skutečnosti popsané v této vyhrazené změně závazku je dodavatel povinen zadavateli podrobným způsobem popsat, doložit a prokázat. b) Změna ceny plnění Zadavatel si v souladu s ust. § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje změnu ceny plnění uvedenou ve smlouvě s vybraným dodavatelem v průběhu plnění veřejné zakázky, a to v případě změny ceny plnění v případě změny sazby DPH. Cenu plnění v jednotkových cenách je možné měnit v případě zvýšení nebo snížení zákonem stanovené sazby daně z přidané hodnoty podle zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů. V takovém případě bude cena plnění změněna (zvýšena nebo snížena) o příslušné navýšení nebo snížení sazby DPH ode dne účinnosti nové zákonné úpravy sazby DPH a není potřeba uzavírat dodatek ke smlouvě. Dodavatel bude fakturovat cenu s DPH dle sazby DPH platné v době uskutečnění zdanitelného plnění.