517606-2026 - Wettbewerb
Polen – Laserdrucker – Dostawa urządzeń wielofunkcyjnych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa urządzeń wielofunkcyjnych
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 4 sztuk urządzeń wielofunkcyjnych, zwanych dalej „sprzętem”. 2. W ramach realizacji zamówienia, Wykonawca dostarczy sprzęt: - fabrycznie nowy, nieużywany, wolny od wad fizycznych i prawnych; - pełnowartościowy, spełniający wymagania techniczne i funkcjonalne określone w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ; - Wyprodukowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz normami i standardami; - Dopuszczony do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej; - zaoferowany sprzęt, w dniu podpisania protokołu odbioru, nie może być przeznaczony przez producenta do wycofania z produkcji lub ze sprzedaży; - Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia sprzętu do budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin, we własnym zakresie, na swój koszt i ryzyko, wraz z wniesieniem sprzętu do pomieszczeń wskazanych przez przedstawiciela Zamawiającego w godzinach urzędowania Zamawiającego tj. w dni robocze od godziny 7:30 do 15:30. 3. Wykonawca udzieli gwarancji na dostarczony sprzęt zgodnie z deklaracją w Ofercie, jednak na okres nie krótszy niż 12 miesięcy, zgodnie z wymaganiami określonymi w OPZ licząc od dnia podpisania protokołu odbioru bez zastrzeżeń. Okres udzielonej przez Wykonawcę gwarancji stanowi jedno z kryteriów oceny ofert w niniejszym postępowaniu. 4. Wykonawca dostarczy sprzęt w terminie do 21 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia zostały określone w Załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia oraz w Załączniku nr 3 do SWZ – Istotne postanowienia umowy.
Interne KennungOZP.26.1.48.2026.MBU
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Tryb przetargu nieograniczonego na podstawie art.132 Pzp na dostawy o wartości zamówienia przekraczającej progi unijne o jakich stanowi art.3 ustawy Pzp. 2. Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w postaci elektronicznej i opatrzonej podpisem kwalifikowanym. 3. Składanie ofert następuje za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnej pod adresem internetowym: https://lcit.ezamawiajacy.pl/ 4. Adres strony internetowej, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia związane z postępowaniem przetargowym: https://lcit.ezamawiajacy.pl/pn/lcit/demand/304269/notice/public/details 5. Szczegółowa instrukcja korzystania z Platformy znajduje się w treści Rozdz. VIII ust. 7 SWZ i dalszych ustępach. 6. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art.139 ust.1 Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zgodnie z art.139 ust.2 ustawy, Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia o którym mowa w art.125 ust.1 ustawy. Oświadczenie to będzie żądane wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. 7. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art.108 ust.1 oraz art.109 ust.1 pkt 4, 8 i 10 Pzp oraz art.7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego a także w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenie Rady (UE) 833 /2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 8. Wykonawca zobowiązany jest wskazać w Formularzu ofertowym lub Ofercie oficjalną nazwę handlową oferowanego sprzętu (określenie producenta, modelu, pozwalające na identyfikację przedmiotu zamówienia). Niewskazanie nazwy handlowej skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust.1 pkt 5 Pzp. 9. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania aktualnego na dzień składania ofert, oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ/ESPD), stanowiącego załącznik nr 2 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (EU) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Informacje zawarte w JEDZ/ESPD stanowią potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu (zgodnie z Załącznikiem nr 4 do SWZ). 10. Do oferty Wykonawca dołącza oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w art. 5k Rozporządzenie Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego Zał. nr 7 do SWZ. 11. Wykonawca winien załączyć do oferty w osobnym pliku odpowiednio podpisane przedmiotowe środki dowodowe obejmujące: 1) oświadczenie dotyczące elementów ICT wykorzystywanych podczas realizacji zamówienia zgodnie z Załącznikiem nr 8 do SWZ. 12. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1) oświadczenia wykonawcy w zakresie art.108 ust.1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2024r. poz.594, ze zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - Załącznik nr 6 do SWZ; 2) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art.109 ust.1 pkt 4 ustawy sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 3) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art.125 ust.1 ustawy w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art.108 ust.1 pkt 3 i 6 ustawy, w art.109 ust.1 pkt 8 i 10 ustawy, a także w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r., z późn. zm. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art.7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (składane również przez podmiot trzeci w sytuacji, gdy wykonawca korzysta z zasobów podmiotu trzeciego w celu wykazania spełniania warunku udziału w postępowaniu) - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ; 4) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art.108 ust.1 pkt 1, 2 i 4 ustawy sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. POZOSTAŁE INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ W SWZ.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30232110 Laserdrucker
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30216110 Scanner für Computeranwendungen, 30125100 Tonerpatronen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 4 sztuk urządzeń wielofunkcyjnych, zwanych dalej „sprzętem”. 2. W ramach realizacji zamówienia, Wykonawca dostarczy sprzęt: - fabrycznie nowy, nieużywany, wolny od wad fizycznych i prawnych; - pełnowartościowy, spełniający wymagania techniczne i funkcjonalne określone w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ; - Wyprodukowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz normami i standardami; - Dopuszczony do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej; - zaoferowany sprzęt, w dniu podpisania protokołu odbioru, nie może być przeznaczony przez producenta do wycofania z produkcji lub ze sprzedaży; - Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia sprzętu do budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin, we własnym zakresie, na swój koszt i ryzyko, wraz z wniesieniem sprzętu do pomieszczeń wskazanych przez przedstawiciela Zamawiającego w godzinach urzędowania Zamawiającego tj. w dni robocze od godziny 7:30 do 15:30. 3. Wykonawca udzieli gwarancji na dostarczony sprzęt na okres nie krótszy niż 12 miesięcy, zgodnie z wymaganiami określonymi w OPZ licząc od dnia podpisania protokołu odbioru bez zastrzeżeń. Okres udzielonej przez Wykonawcę gwarancji stanowi jedno z kryteriów oceny ofert w niniejszym postępowaniu. 4. Wykonawca dostarczy sprzęt w terminie do 21 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia zostały określone w Załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia oraz w Załączniku nr 3 do SWZ – Istotne postanowienia umowy.