See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af levering og montering af fjernvarmeunits for Høje Taastrup Fjernvarme
Beschreibung: Udbuddet vedrører levering og montering af fjernvarmeunits for Høje Taastrup Fjernvarme i Høje Taastrup Kommune. Der indgås en rammeaftale med én entreprenør. Rammeaftalen omfatter primært leverancer og arbejder for opsætning af fjernvarmeunits ifm. eksempelvis gas- og oliekonverteringer, men kan også omfatte udskiftning af eksisterende fjernvarmeanlæg og service og reparation af eksisterende fjernvarmeanlæg på abonnementsordning. Derudover omfatter rammeaftalen en vagtordning ifm. defekter.
Interne Kennung: 019-1266
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen, Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45330000 Installateurarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09323000 Fernwärme, 39715000 Warmwasserbereiter und Heizung für Gebäude; Sanitäreinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen