2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa ulicy Szpilewskiego w Słupsku
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na rozbudowie ulicy Szpilewskiego w Słupsku w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Rozbudowa dróg i oświetlenia na osiedlu Dzielnica Mieszkaniowa Zachód w Słupsku”. 2. Głównym przedmiotem zamierzenia inwestycyjnego jest poprawa parametrów techniczno-użytkowych drogi klasy L, rozbudowa drogi, buspasa, budowa chodnika, ścieżki rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego, przebudowa skrzyżowania z ulicą Szczecińską oraz dowiązanie do skrzyżowania o ruchu okrężnym z ulicą Legionów Polskich, wyznaczenie przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych, rozbudowę istniejącej sygnalizacji świetlnej, a także budowa oświetlenia ulicznego, budowa odwodnienia drogi i budowa kanału technologicznego. W zakres inwestycji wchodzi: a) budowa bitumicznej nawierzchni jezdni, b) przebudowa skrzyżowań i zjazdów w zakresie niezbędnym do funkcjonowania drogi oraz przebudowa odcinka BUSPAS, c) budowa skrzyżowań o ruchu okrężnym z ul. W. Korfantego (km 0+682) oraz z ul. Dywizjonu 303 (km 1+355), d) budowa skrzyżowania skanalizowanego (km 1+673), e) budowa odcinka łączącego nowoprojektowaną infrastrukturę ulicy Szpilewskiego (km 0+332) z istniejącą ulicą Szpilewskiego, f) rozbudowa istniejącej sygnalizacji świetlnej, g) budowa dwustronnego chodnika o szerokości 2,00 m, h) budowa jednostronnej drogi rowerowej o szerokości 2,50 m z masy bitumicznej, i) budowę jednostronnego ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 3,00 m z masy bitumicznej, j) budowa obustronnych przystanków autobusowych typu P-17, k) montaż oświetlonych wiat przystankowych w ciągu BUSPASA na wysokości skrzyżowania z ul. Dmowskiego, l) montaż oświetlonych wiat przystankowych w ciągu projektowanej ul. Szpilewskiego, m) budowa systemu odwodnienia drogi, n) budowa sieci oświetleniowej z doświetleniem przejść dla pieszych, o) budowa kanału technologicznego, p) wykonanie zmiany oznakowania pionowego oraz poziomego, q) w celu zminimalizowania utrudnień i podniesienia bezpieczeństwa komunikacji samochodowej i pieszej należy wykonać objazd na czas realizacji robót w ul. Korfantego (działka nr 34/11 obr. 10) poprzez poszerzenie jezdni o 1,5 m płytami typu POZBET o długości około 115 mb i wykonanie ciągu pieszego o szerokości 1,5 m z płyt typu POZBET o dlugości około 125 mb) według rysunku, r) uporządkowanie terenu i zagospodarowanie zielenią oraz małą architekturą (ławki i kosze na odpady) rozbudowywanej ulicy, s) wykonanie ekspertyzy dendrologicznej zawierającej podstawowe informacje tj. nazwa gatunkowa w języku polskim i łacińskim, obwód na wysokości 130 cm, wysokość i średnicę korony oraz szczegółową ocenę stanu fitosanitarnego obejmującego analizę systemu korzeniowego, szyi korzeniowej, pnia i korony 3 sztuk drzew wchodzących w skład historycznego kompleksu zieleni tj. alei przy ulicy Szpilewskiego wraz ze wskazaniem najlepszego sposobu ochrony i zabezpieczenia wskazanych drzew na czas prowadzenia niniejszej inwestycji oraz określeniem zabiegów mających na celu poprawę warunków siedliskowych i bytowych drzew po jej zakończeniu zgodnie z opinią Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Gdańsku Delegatura w Słupsku z dnia 20.07.2023 r i 03.08.2023 r.
Interne Kennung: ZP.261.28.2026.ZP7
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45232310 Bauarbeiten für Fernsprechleitungen, 45314200 Installation von Telefonleitungen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45232452 Entwässerungsarbeiten, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45316200 Installation von Signalanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45232310 Bauarbeiten für Fernsprechleitungen, 45314200 Installation von Telefonleitungen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45316200 Installation von Signalanlagen