See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Echipamente medicale pentru A.T.I. si Bloc Operator 2025"
Beschreibung: Prin achizitionarea produselor descrise in caietul de sarcini- Anexa 1- Specificatii tehnice, autoritatea contractanta doreste sa raspunda necesitatilor identificate in cadrul spitalului, in baza urmatoarelor referate de necesitate: referatului nr. 692/03.09.2025 si ale specificatiilor tehnice atasate referatului, elaborate de Sef Sectie A.T.I. , aprobate si avizate de Conducerea SJUSM , si referatul de necesitate nr. 85/03.09.2025 si ale specificatiilor tehnice atasate referatului, intocmite de Sef Sectie Bloc Operator aprobat si avizat de conducererea SJUSM, comasate in referatul nr. 21510/06.10.2025 aprobat si avizat de conducerea SJUSM si a Horararii nr.12/15.10.2025 a Consiliului de Administratie. Conform notei justificative nr. 785/20.10.2025 si a notei justificative nr 23794/04.11.2025, aprobate de managerul institutiei, prin achizitionarea echipamentelor medicale din prezenta procedura, autoritatea contractanta doreste sa raspunda necesitatilor identificate. Echipamentele medicale vor contribui la sustinerea actului medical din spitalul nostru prin asigurarea unei activitati medicale eficiente, sigure si conforme cu standard actuale de practica medicala pentru diagnostic, tratament si interventii chirurgicale la un nivel performant. Echipamentele actuale sunt uzate, se defecteaza in mod repetat si nu corespund cerintelor tehnice si normativelor actuale, generand riscuri de intarziere a actului medical si afectand calitatea serviciilor furnizatre pacientilor. Avand in vedere progresele tehnologice si cerintele actuale ale practicii medicale moderne, achizitia unei aparaturi superioare tehnic este justificata medical si professional. Aceasta reprezinta o investitie necesara pentru imbunatatirea calitatii serviciilor medicale, cresterea sigurantei pacientului si eficientizarea activitatii unitatii. Aparatura medicala solicitata prin prezenta licitatie dispune de tehnologii moderne care permit evaluarea mai rapida si mai sigura a starii pacientului. Luand in considerare obiectul achizitiei si caracteristicile tehnice, se poate considera ca avem un grad mare de complexitate. Achizitia a fost inclusa in PAAP 2025- pozitia 15 prin completarea acestuia, dupa ce a fost aprobata prin Hotararea nr. 12/15.10. avizata de catre Consiliul de Administratie a SJUSM, avizat DFC si aprobat de Conducerea SJUSM. Termenul limita in care AC va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari /informatii suplimentare va fi a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor conform art.160 coraborat cu art.161 din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor : 20 zile.
Interne Kennung: 3963722_2025_PAAPD1574397
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Aparat anestezie de inalta performanta cu monitor functii vitale
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 19.695 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie, pentru Aparat anestezie de inalta performanta cu monitor functii vitale. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 3 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 3 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 656.500 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 1.969.500 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 656.500 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 1.969.500 lei.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen
Los: LOT-0002
Titel: Monitor functii vitale terapie intensiva
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 40400 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 20 bucati Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 20 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 202.000 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 4.040.000 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 202.000 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 4.040.000 lei.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Monitor functii vitale, de transport
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 2.525 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 5 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 5 bucata. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 50.500 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 252.500 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 50.500 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 252.500 lei.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Statie cu 4 injectomate si 4 infuzomate
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 28.785 ron AAchizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 15 bucati Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 15 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent:191.900 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 2.878.500 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 191.900 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 2.878.500lei.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Pompa de nutritie
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv =1818 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 30 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 30 bucata. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 6060 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 181800 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 6060 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 181800 lei.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Sistem autotransfuzie continua
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 5555 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 2 bucati Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 2 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 277750 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 555500 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 277750 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 555500 lei.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Platforma videolaringoscop-fibrobronhoscop
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 19190 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 2 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 2 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 959500 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 1919000 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 959500 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 1919000 lei.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Aspirator chirurgical portabil
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 1212 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 6 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 6 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 20200 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 121200 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 20200 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 121200 lei.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Carucior de resuscitare pentru ATI
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 606 ron Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 3 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 3 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 20200 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 60600 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 20200 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 60600 lei.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Ventilator mecanic terapie intensiva
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 42925 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 17 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 17 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 252.500 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 4.292.500 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 252.500 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 4.292.500 lei.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Ventilator mecanic pentru transport
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 7575 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 5 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 5 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 151500 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 757500 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 151500 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 757500 lei.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Pat special ATI cu accesorii incluse
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 50500 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 20 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 20 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 252500 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 5050000 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 252500 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 5050000 lei.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: CRRT
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 6000 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 2 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 2 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 300.000 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 600.000 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 300.000 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 600.000 lei.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Defibrilator cu posibilitate pacing extern
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 3030 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 3 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 3 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent:101.000 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 303.000 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 101.000 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 303.000 lei.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Sistem automat de compresie toracica
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 1818 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 2 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 2 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 90.900 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 181.800 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 90.900 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 181.800 lei.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Brancard cu suporti laterali rabatabili
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 1515 ron Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 3 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 3 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 50.500 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 151.500 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 50.500 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 151.500 lei.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Aparat de incalzire a solutiilor perfuzabile
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 19.695 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 3 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 3 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 30.300 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 90.900 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 30.300 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 90.900 lei.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Sistem incalzire pacient cu flux de aer
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 1818 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 6 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 6 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 30.300 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 181.800 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 30.300 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 181.800 lei.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Aparat mobil de radiologie cu detector digital si constructie 3D
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 13130 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 2 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 2 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 656.500 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 1.313.000 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 656.500 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 1.313.000 lei.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Ecograf cu aplicatii generale si 3 sonde
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 10100 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 2 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 2 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 505.000 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 1.010.000 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 505.000 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 1.010.000 lei.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Electrocardiograf cu carucior inclus
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 707 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 2 bucati Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 2 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 35.350 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 70.700 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 35.350 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 70.700 lei.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Ecograf portabil
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 5050 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 2 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 2 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 252.500 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 505.000 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 252.500 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 505.000lei.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Rapid infuser(incalzitor rapid solutii perfuzabile)
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 606 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 2 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 2 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 30.300 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 60.600 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 30.300 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 60.600 lei.
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Turn pentru laparoscopie 3D/2D cu ICG si platforma electrochirurgicala de sigilare vasculara +accesorii
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 12.625 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 1 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 1.262.500 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 1.262.500 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 1.262.500 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 1.262.500 lei.
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Sistem 3D 4K pentru diagnostic si tratament oncologic, cu marker fluorescent, in chirurgia clasica si endoscopica
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 12.744 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 1 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 1.274.350 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 1.274.350 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 1.274.350 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 1.274.350 lei.
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Platforma electrochirurgie avansată cu accesorii
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 3.788 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 1 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 378.750 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 378.750 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 378.750 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 378.750 lei.
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Sistem retractor Bookwalter KIT 3
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 1515 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie, pentru Aparat anestezie de inalta performanta cu monitor functii vitale. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 1 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 151.500 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 151.500 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 151.500 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 151.500 lei.
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: RX 3D
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 31.400 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 2 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 2 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 1.570.000 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 3.140.000 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 1.570.000 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 3.140.000 lei.
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Masa de operatie chirurgicala
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 16800 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 3 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 3 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 560.000 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 1.680.000 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 560.000 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru:1.680.000 lei.
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Dermatom cu acumulatori si container de sterilizare cu accesorii
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 1320 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 2 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 2 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 66.000 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 132.000 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 66.000 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 132.000 lei.
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Targa hidraulica semiautomata obisnuita cu placa de transfer inclusa
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 1750 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 7 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 7 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 25.000 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 175.000 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 25.000 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 175.000 lei.
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Targa hidraulica semiautomata obezi cu placa de transfer inclusa
Beschreibung: Garantia de participare -1% din valoarea contractului, respectiv = 7600 ron Achizitia de echipamente medicale, inclusiv transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie. Valoarea produselor cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, cheltuielile de transport, montaj, punere în functiune, testare, instruire personal si service în perioada de garantie a acestora. Cantitatea minima care ar putea face obiectul unui contract subsecvent : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent : 8 bucati. Cantitatea minima care ar putea face obiectul acordului cadru : 1 bucata. Cantitatea maxima care ar putea face obiectul acordului cadru : 8 bucati. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 95.000 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 760.000 lei. Valoarea estimata minima care ar putea face obiectul acordului cadru: 95.000 lei. Valoarea estimata maxima care ar putea face obiectul acordului cadru: 760.000 lei.
Interne Kennung: 32