517944-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Mammografie-Ausrüstung – Mammográfiai eszköz beszerzése
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Mammográfiai eszköz beszerzése
Beschreibung: A közbeszerzési Műszaki leírásban részletezett műszaki tartalmú, 1 db digitális mammográf készülék beszerzése, leszállítása, összeszerelése, telepítése és üzembe helyezése, valamint használatának oktatása min. 3x2 óra időtartamban. Minden szakhatósági engedély ügyintézése. A műszaki leírásban részletezett minőségű, azzal egyenértékű terméket is elfogad az Ajánlatkérő. Az egyenértékűség megállapításához az ajánlatban be kell mutatni, hogy a műszaki leírás szerinti eszköz helyett, milyen eszközt ajánl az ajánlattevő. Az eszköz részletes műszaki tartalmát a közbeszerzési dokumentum Műszaki Leírás része tartalmazza. A megajánlott eszköznek újnak kell lennie, használt eszköz megajánlását az Ajánlatkérő nem fogadja el.
Interne Kennung: EKR002302142025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Lásd: Megállapodás a kormányzati beszerzésről a Kereskedelmi Világszervezetet (WTO) létrehozó egyezmény IV. mellékletében foglalt, Magyarországot és az Európai Uniót is kötelező nemzetközi szerződés - link1: https://kozbeszerzes.hu/kozbeszerzesek-az/europai-jogi-hatter/megallapodas-a-kormanyzati-beszerzesrol-gpa/ - link2: https://e-gpa.wto.org/
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33111650 Mammografie-Ausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Röntgengenerátor: Minimum elvárás: Maximális generátor teljesítmény min. 5 kW kV tartomány min. 22-49 kV, max. 1 kV lépésekkel Maximális mAs érték min. 500 mAs Automatikus expozíció kontroll (AEC) Áram nagy fókusznál min. 100 mA Automatikus anód, mAs és filter beállítás Helytakarékos kivitel – vizsgálószerkezetbe beépített röntgengenerátor Röntgencső: Röntgencső anód célterület anyaga: legalább Wolfram vagy Molibdén kérjük megadni Fókuszok mérete max. 0,1 mm és max. 0,3 mm Nagysebességű forgóanód, anód forgási sebessége min. 9000 ford/perc Anód hőtároló kapacitása min. 300 kHU Kollimátor automatikus beállítása a kompressziós lap méretéhez Vizsgálószerkezet: Oldalirányban teljesen nyitott, szabadon hozzáférhető hagyományos felépítésű mammográfiás gantry Röntgencső és detektor izocentrikus forgása Fókusz-detektor távolság: min. 65 cm, előny a nagyobb (65 cm = 0 pont; 70 cm és felette = 10 pont; a kettő között arányosítás S=10) Motorizált vertikális mozgás min. 75 – 135 cm Gantry motorikus elforgathatósága min. +180°/-140° Gantry mozgatására kezelőszervek a gép mindkét oldalán Manualis és motorizált kompresszió Maximális kompressziós nyomás min. 19 daN Áttetsző, szöget változtató (flexibilis) kompressziós lap - az egész emlő, beleértve az anterior rész egyenletes kompressziójának biztosítására Homorú – a kompresszió előtt már ívelt – kialakítású (a kompressziós lap alsó, emlőre „nehezedő része homorú) és áttetsző kompressziós lap (a kötelezően előírt kompressziós lapon felüli extra kompressziós lap) Kérjük megadni, előny a megléte (Igen = 10 pont; Nem = 0 pont) S=10 A kompresszió automatikus vagy kézi feloldása a felvétel után kérjük megadni Lábkapcsoló a vertikális mozgás és a kompresszió vezérlésére (1-1 db a készülék jobb és bal oldalán) Geometriai nagyított felvételi arány (nem a zoom funkció) min. 2 féle kérjük megadni Geometriai nagyított felvételi arány (nem a zoom funkció) min. 1,5-szörös kérjük megadni Geometriai nagyított felvételi arány (nem a zoom funkció) min. 1,8-szoros kérjük megadni Arcvédő pajzs Kezelőt védő pajzs Digitális detektor: Direkt vagy indirekt konverziós detektor kérjük megadni Detektor anyaga amorf szelén (a-Se) vagy amorf szilícium-cézium-jodid kérjük megadni Detektor képalkotási felülete min.24 x 29 cm Detektor felbontás (2D és 3D módban is) max. 100 µm AD konverzió min. 14 bit Tomoszintézis funkció: Tomoszintézis készítésének szögtartománya 10° ≤ x ≤ 50° Speciális szoftver az implantátumokkal rendelkező emlők felvételezésére Kérjük megadni, előny a megléte (Igen = 10 pont; Nem = 0 pont) S=10 3D tomoszintézis felvételek szkennelési ideje max. 15 mp Projekciók száma min. 9 db Sugárdózis 45 - 50mm PMMA vastagságnál max. 2.13 mGy Szintetikus 2D felvételek készítése 3D-s felvételekből Rekonstruált szeletek közötti távolság max. 1 mm Mintavételi egység: Sztereotaxiás biopszia funkció A megajánlott mammográffal kompatibilis gyári új mintavételi egység Igen Folytatás II.2.14) További információk pontban.
Interne Kennung: EKR002302142025/1
Menge: 1 Stück