See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord Cadru furnizare “CONSUMABILE MEDICALE specific ECMO si Angiografie ”
Beschreibung: Acord cadru furnizare CONSUMABILE MEDICALE specific ECMO si Angiografie conform caietului de sarcini atasat. Acordul-cadru se va încheia cu numărul maxim de operatori economici, fără reluarea competiției, cu împărțire pe loturi. Cantitățile și valorile estimate minime și maxime sunt prevăzute în Caietul de sarcini și au caracter orientativ. Cantitățile și valorile efectiv solicitate pot fi mai mici, egale sau mai mari, în funcție de necesitățile autorității contractante la momentul atribuirii contractelor subsecvente, precum și de fondurile bugetare alocate în acest scop. Operatorii economici pot solicita clarificări cu cel mult 18 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări sau informațiilor suplimentare cu cel puțin 10 zile înainte de termenul limită pentru pregătirea documentației.
Interne Kennung: 7430
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: -SISTEM STENT-GRAFT AUTOEXPANDABIL PENTRU TRATAMENTUL ENDOVASCULAR AL AORTEI ABDOMINALE CU DESIGN MODULAR
Beschreibung: Achizitie consumabile medicale specifice ECMO si compartimentul de Angiografie conform specificațiilor din caietul de sarcini care sunt minime dar obligatorii. Cantitățile minime și maxime estimate a fi achiziționate pe durata intregului acord cadru precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui contract subsecvent sunt menționate în caietul de sarcini
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33111710 Angiografie-Ausstattung
Los: LOT-0002
Titel: SISTEM STENT-GRAFT AUTOEXPANDABIL PENTRU TRATAMENTUL ENDOVASCULAR AL AORTEI ABDOMINALE CU DESIGN MODULAR PENTRU PATOLOGII COMPLEXE
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: SISTEM STENT-GRAFT AUTOEXPANDABIL PENTRU TRATAMENTUL ENDOVASCULAR AL AORTEI TORACICE CU DESIGN MODULAR
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: BALON CORONARIAN SCORING PENTRU OLCUZII CRONICE TOTALE
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: BALON CORONARIAN PENTRU PROCEDURI DE DISECTIE-REINTRARE
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: STENT DES CORONARIAN POLIMER BIORESORBABIL ABLUMINAL CU POSIBILITATE DE EXPADARE LA 6 MM
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: CATETER DE ULTRASONOGRAFIE INTRAVASCULARĂ (IVUS) CU PULLBACK AUTOMAT
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: MICROCATETER CU VARF DEFLECTABIL OTW/RX
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: MICROCATETER CORONARIAN PENTRU CTO CU DUBLU LUMEN PENTRU PARALLEL WIRING
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: GHID ANGIOPLASTIE 0.014” CTO TEHNICI DE REINTRARE
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 33111730 Angioplastie-Ausstattung
Los: LOT-0011
Titel: CATETER INTRODUCATOR SPECIAL ATRAUMATIC HIDROFIL – PENTRU ABORD PEDAL , TIBIAL POSTERIOR SAU PERONIER
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: CATETER DE GHIDAJ PERIFERIE SHEATHLESS PENTRU PROCEDURI DE DILATARE INFRAINGHINALA PRIN ABORD RADIAL
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: CATETER INTRODUCATOR ARMAT PENTRU PROCEDURI PERIFERICE
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 33141200 Katheter
Los: LOT-0014
Titel: GHID DE ANGIOPLASTIE PERIFERICA 0.014 PENTRU PROCEDURI SUB GENUNCHI
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: GHID DE ANGIOPLASTIE PERIFERICA 0.014 CU ÎNVELIȘ HIDROFILIC
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: GHID ANGIOPLASTIE PERIFERIC SUPORT STANDARD DIMENSIUNI 0.018
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: GHID ANGIOPLASTIE PERIFERIC 0.018 “ PENTRU PENETRARE A CAPULUI PROXIMAL AL CTO
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: GHID ANGIOPLASTIE PERIFERIC 0.018 “ CU INCARCARE EXTREMA LA VARF UTILIZAT IN CTO
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: MICROCATETERE DE CU VARF ARMAT PENTRU PASAREA LEZIUNILOR OCLUZIVE DURE
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: CATETERE DE REINTRARE PRIN TEHNICI DE ÎMPINGERE , ROTAȚIE ȘI INFILETARE ÎN CORPUL DE CTO PERIFERIC
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: CATETERE DE ULTRASONOGRAFIE INTRAVASCULARA PERIFERICA
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: CATETERE DE RECUPERARE A CORPILOR STRĂINI DE MARI DIMENSIUNI, cu o bucla
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: CATETERE DE RECUPERARE A CORPILOR STRĂINI DE MARI DIMENSIUNI, CU 3 BUCLE
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: MATERIAL HEMOSTATIC DE TIP ÎNCHIDERE PUNCTIE FEMURALĂ FĂRĂ SUTURA - CU “ PLUG”
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: BALON PENTRU ANGIOPLASTIA ARTERELOR PERIFERICE CU ELIBERARE MEDICAMENT SIROLIMUS
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: BALOANE IMPREGNATE CU CITOSTATIC COMPATIBILE CU SISTEMUL 0.014
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: BALOANE PERIFERIE PENTRU INFLAȚIE LA PRESIUNE FOARTE MARE
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: STENTURI AORTICE AUTOEXPANDABILE
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: STENTURI PERIFERICE BALON EXPANDABILE DIN OȚEL INOXIDABIL
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: SISTEM DE PROTECȚIE ANTIEMBOLICA TIP OCLUZIE PROXIMALA
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: STENT EXPANDABIL PE BALON, NEACOPERIT, pentru vase de dimensiuni mari
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: STENT METALIC ACOPERIT PENTRU COARCTAȚIE DE AORTĂ
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: STENT METALIC ACOPERIT PREMONTAT PE BALON PENTRU COARCTAȚIE DE AORTĂ
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: TEACA INTRODUCERE STENTURI DE MARI DIMENSIUNI
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: TEACA SPECIFICA DIMENSIUNI MARI PT INTRODUCEREA PROTEZEI VALVA PULMONARA
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: CATETER DE ATHERECTOMIE ȘI CROSSING PENTRU ARTERE PERIFERICE
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: CATETER BALON PTA NON-COMPLIANT DE PRESIUNE ÎNALTĂ PENTRU VASE MARI
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: MICROSFERE DE EMBOLIZARE DIN PEG
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: MICROCATETER DUAL LUMEN PENTRU INTERVENȚII PERIFERICE
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: HARTIE CREP MIX VERDE/ALB, ALBASTRU PENTRU STERILIZARE CU ABUR
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: ROLE STERILIZARE PLATE PENTRU STERILIZAREA CU ABUR
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: ROLE STERILIZARE PLATE PENTRU STERILIZAREA CU PLASMA/PEROXID DE HYDROGEN (H2O2)
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: ROLE STERILIZARE ULTRA
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: HARTIE ANTICONDENS PENTRU TAVITE, COSURI SI CONTAINERE
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: TEST BOWIE & DICK
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: INDICATOR BIOLOGIC PENTRU STERILIZAREA CU CALDURA UMEDA /ABUR - INCUBARE 20 MIN ULTRA RAPID
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: INDICATOR BIOLOGIC PENTRU STERILIZAREA CU PLASMĂ- INCUBARE 20 MIN
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: INDICATOR CHIMIC INTEGRATOR TIP 5 PENTRU STERILIZAREA CU ABUR
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: INDICATOR CHIMIC MULTIPARAMETRU TIP 4 PENTRU STERILIZAREA CU H2O2
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: SIGILII UNIVERSALE PENTRU CONTAINERE MEDICALE
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: ETICHETE DUBLU ADEZIVE CU INDICATOR PENTRU STERILIZAREA CU ABUR SI PLASMA
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: TEST BOWIE DICK TIP HELIX-PCD, ABUR (include dispozitivul Helix necesar)
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: TEST HELIX PCD CONTROL INCARCATURA PLASMA (include dispozitivul Helix necesar)
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: BANDA AUTOADEZIVA PENTRU STERILIZAREA CU ABUR
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: BANDA AUTOADEZIVA PENTRU STERILIZAREA CU H2O2
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: INDICATOR CHIMIC MONITORIZARE SPALARE AUTOMATA
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: DETERGENT ENZIMATIC NEUTRU PENTRU CURATARE MANUALA, AUTOMATA SI ULTRASONICA
Interne Kennung: 57
Haupteinstufung (cpv): 39831200 Detergenzien
Los: LOT-0058
Titel: RIBON PENTRU MASINA DE SIGILAT PUNGI HAWO
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: ROLE HARTIE TERMICA PENTRU IMPRIMATA
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: SPRAY CURATAT REZIDURI BANDA ADEZIVA SI A ALTOR IMPURITATI DE PE DISPOZITIVELE MEDICALE
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: KIT OXIGENATOR CU POMPA CENTRIF SI SET TRATAT(ECMO) COMPATIBIL CU AP CARDIOHELP-I
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: KIT CIRCULATIE EXTRACORPOREALA COMPATIBIL CU APARATUL CARL SAU ECHIVALENT
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: SISTEM MOTORIZAT DE IMPLANTARE VALVA AORTICA TRANSCATETER PRIN ABORD TRANFEMURAL
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: KIT VALVA AORTICA TRANSCATETER CU CERTIFICARE PENTRU PROCEDURILE VIV
Interne Kennung: 64