See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu kwaterunkowego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu kwaterunkowego zgodnie z wymaganiami zawartymi w opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: 6/FI/AG/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 i art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy oraz: -art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, -art. 5k Rozporządzenia (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014. 2. W zakresie cz. I i II: o udzielenie zamówienia może się ubiegać Wykonawca, który spełnia warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej. Zamawiający uzna, że Wykonawca posiada wymagane zdolności techniczne lub zawodowe zapewniające należyte wykonanie zamówienia, jeżeli wykonawca wykaże, że wykonał należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jedną dostawę, polegającą na dostawie i montażu mebli o wartości nie mniejszej niż 150 000,00 zł brutto. 3. Dokumenty wymagane przez Zamawiającego składane wraz z ofertą: 1) Formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ. 2) Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik. 3) Pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 4) Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (składane na podstawie art. 117 ust. 4 ustawy), z którego wynika, które usługi lub dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy. 5) Oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 6) Oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby dotyczącego przesłanek wykluczenia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 7) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. 8) Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych. 4. Zamawiający zażąda oświadczenia (JEDZ) wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. 5. Podmiotowe środki dowodowe a) informacja z Krajowego Rejestru Karnego b) oświadczenie Wykonawcy o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej c) odpis lub informacja z KRS lub z CEIDG d) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu JEDZ e) wykaz wykonanych dostaw 6. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej: 1) zamiast informacji z Krajowego Rejestru Karnego, składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument- wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. 2) zamiast odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków wskazanych w SWZ, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy, lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Wymagania dotyczące terminu wystawienia dokumentów lub oświadczeń są analogiczne jak powyżej. 7. W zakresie nieuregulowanym SWZ, zastosowanie mają przepisy rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie, rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy. 8. Szczegółowe informacje dotyczące postępowania zawarte są w SWZ zamieszczonej na Platformie pod adresem: https://nwosg.ezamawiajacy.pl
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39100000 Möbel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39130000 Büromöbel, 39112000 Stühle, 39141300 Geschirr- und Wäscheschränke
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa wraz z montażem mebli gabinetowych
Beschreibung: Dostawa wraz z montażem mebli gabinetowych – wyposażenie sekretariatów w budynku Komendy Głównej Straży Granicznej przy al. Niepodległości 100 w Warszawie.
Interne Kennung: Część I 6/FI/AG/25
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39130000 Büromöbel
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa wraz z montażem mebli biurowych i socjalnych
Beschreibung: Dostawa wraz z montażem mebli biurowych i socjalnych do budynków administrowanych przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej na terenie Warszawy.
Interne Kennung: Część II 6/FI/AG/25
Los: LOT-0003
Titel: Zakup i dostawa krzeseł
Beschreibung: Zakup i dostawa krzeseł do budynku magazynowego Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej przy ul. Komitetu Obrony Robotników 23 w Warszawie.
Interne Kennung: Część III 6/FI/AG/25
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39112000 Stühle
Los: LOT-0004
Titel: Dostawa szaf metalowych
Beschreibung: Dostawa wraz z wniesieniem oraz ustawieniem we wskazanym miejscu szaf metalowych w budynkach administrowanych przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej na terenie Warszawy.
Interne Kennung: Część IV 6/FI/AG/25
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39141300 Geschirr- und Wäscheschränke