2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACHIZIȚIE AUTOBUZE ELECTRICE, STAȚII DE REÎNCĂRCARE ELECTRICE ȘI SISTEME ITS INTEGRATE PE VEHICULE ÎN CADRUL PROIECTULUI ”CREȘTEREA MOBILITĂȚII URBANE DIN ORAȘUL TĂȘNAD PRIN CREAREA CORIDORULUI DE MOBILITATE PE DIRECȚIA NORD-VEST”
Beschreibung: Procedura de atribuire are ca scop atribuirea unui contract de furnizare a 3 autobuze electrice, 3 stații de reîncărcare electrice și a unui ansamblu de sisteme ITS integrate pe vehicule, în orașul Tășnad, judeţul Satu Mare în cadrul proiectului ”Creşterea mobilităţii urbane din oraşul Tăşnad prin crearea coridorului de mobilitate pe direcţia Nord-Vest”; descrierea produselor și a specificațiilor tehnice se regăsesc în caietul de sarcini atașat documentației de atribuire Valoarea totală estimată a achiziției este de: 4.591.905,00 lei fără TVA, din care: Cap. 4.3 Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj = 616,905.00 lei Cap. 4.5 Dotări = 3,975,000.00 lei Termenul până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Solicitările de clarificări vor fi transmise în format editabil.
Interne Kennung: ..../3897122/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144910 Elektrobusse
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Procedura de atribuire are ca scop atribuirea unui contract de furnizare a 3 autobuze electrice, 3 stații de reîncărcare electrice și a unui ansamblu de sisteme ITS integrate pe vehicule, în orașul Tășnad, judeţul Satu Mare, în cadrul proiectului ”Creşterea mobilităţii urbane din oraşul Tăşnad prin crearea coridorului de mobilitate pe direcţia Nord-Vest”; descrierea produselor și a specificațiilor tehnice se regăsesc în caietul de sarcini atașat documentației de atribuire. Valoarea totală estimată a achiziției este de: 4.591.905,00 lei fără TVA, din care: Cap. 4.3 Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj = 616,905.00 lei; Cap. 4.5 Dotări = 3,975,000.00 lei. Termenul până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Solicitările de clarificări vor fi transmise în format editabil.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31681500 Aufladegeräte, 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme