2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup systemu kopii zapasowych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup systemu kopii zapasowych zgodnie z Załącznikiem Nr 2 do SWZ – Oferta Cenowa, oraz Załącznikiem Nr 4 do SWZ – Parametry techniczno-funkcjonalne. Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 pakiety: Pakiet nr 1 – Rozbudowa środowiska kopii zapasowych - zakup 8 szt. dysków - (gwarancja 36 m-cy) Pakiet nr 2 – Zakup serwerów dedykowanych na tworzenie i przechowywanie kopii zapasowych (dostawa wraz z gwarancją na okres 36 miesięcy) - 2 szt oraz usługa wdrożenia: Pakiet backup wraz z dokumentacją Pakiet nr 3 – Rozbudowa serwera pocztowego - zakup 2 szt. przełączników SAN wraz z serwerem na potrzeby wirtualizacji oraz gwarancją 36 miesięcy. Parametry techniczno-funkcjonalne określone zostały w Załączniku Nr 4 do SWZ – Parametry techniczno-funkcjonalne. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje również gwarancję, wsparcie / asystę techniczną oraz udzielenie licencji na całość przedmiotu zamówienia. 3. Zamawiający wymaga, aby realizacja przedmiotu zamówienia obejmowała zapewnienie funkcjonalności wdrożonych rozwiązań zgodnie z załącznikiem nr 4 do SWZ, jednocześnie umożliwiające komunikację z innymi systemami będącymi w posiadaniu Zamawiającego.
Vorherige Bekanntmachung: 401502-2026
Interne Kennung: KCO/PN/66/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Przedmiot zamówienia był objęty uprzednio prowadzonymi postępowaniami, które zakończyły się bez wyboru wykonawcy tj. postępowanie KCO/PN/19/2026- Pakiet nr 2,3 i 4 i KCO/PN/46/2026 – Pakiet nr 1,2,3 Zakres przedmiotu zamówienia, wymagania techniczne oraz warunki realizacji były w poprzednich postępowaniach tożsame z obecnym postępowaniem i znane potencjalnym wykonawcom i podmiotom funkcjonującym na rynku dostaw tego typu systemów. Niniejsze postępowanie jest częścią projektu współfinansowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – „Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa, cyfryzacja dokumentacji medycznej oraz rozwój e-usług i rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji w Katowickim Centrum Onkologii” w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyśpieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”. nr naboru KPOD.07.03-IP.10-001/25, dla którego ostateczne rozliczenie rzeczowe musi nastąpić w terminie 15.07.2026 r. Niedotrzymanie tego terminu będzie skutkować utratą przyznanego dofinansowania, koniecznością zwrotu środków oraz zagrożeniem realizacji całości zadania inwestycyjnego. Zamawiający, po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie w/w postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem dotychczasowego terminu może powodować ryzyko jego niewykonania, ze względu na ostateczny termin rozliczenia rzeczowego. Niestety drugie postępowanie również nie zakończyło się zawarciem umowy, stąd okoliczności faktyczne i prawne skłoniły Zamawiającego do powzięcia decyzji o skrócenia terminu co jest również podyktowane ważnym interesem Zamawiającego, który mieści się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia”. Skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w postępowaniu. Skrócenie terminu składania ofert jest zgodnie z uprawnieniem przyznanym na mocy art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp, a jego konieczność wynika z sytuacji niezależnej od Zamawiającego, na którą Zamawiający nie miał wpływu. W sytuacji, w której Szpital obecnie się znalazł – wystąpiła zarówno przesłanka pilnej potrzeby udzielenia zamówienia wynikająca z obiektywnych wyżej wskazanych okoliczności, jak i uzasadnienie skrócenia terminu do składania ofert. Potencjalni wykonawcy mieli świadomość zarówno o przedmiocie toczącego się postępowania jak i wystąpienia czynników obiektywnych w postaci konieczności wykonania i terminów wynikających z umów finansowania w ramach Projektu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 72611000 Technische Computerunterstützung, 31214100 Schalter
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Rozbudowa środowiska kopii zapasowych - zakup 8 szt. dysków - (gwarancja 36 m-cy)
Beschreibung: Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 4 do SWZ
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Haupteinstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72611000 Technische Computerunterstützung
Los: LOT-0003
Titel: Zakup serwerów dedykowanych na tworzenie i przechowywanie kopii zapasowych (dostawa wraz z gwarancją na okres 36 miesięcy) - 2 szt oraz usługa wdrożenia: Pakiet backup wraz z dokumentacją
Interne Kennung: Pakiet nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72611000 Technische Computerunterstützung, 31214100 Schalter
Los: LOT-0004
Titel: Rozbudowa serwera pocztowego - zakup 2 szt. przełączników SAN wraz z serwerem na potrzeby wirtualizacji oraz gwarancją 36 miesięcy.
Interne Kennung: Pakiet nr 3