See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Gryficka Grupa Zakupowa. Dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.
Beschreibung: 1. Zamawiający opisani w Rozdziale I SWZ przeprowadzają wspólnie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego (art. 38 Ustawy Pzp), upoważnionym Zamawiającym – Liderem Grupy Zakupowej jest Powiat Gryficki działający przez Pełnomocnika – Pomorską Grupę Konsultingową S.A. z siedzibą w Bydgoszczy. 2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie od dnia 01.01.2026r. do 31.12.2026r. Zamówienie udzielone zostanie w trzech częściach. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość części: 1) Część 1 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów – pozostałe grupy taryfowe 2) Część 2 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów – grupa taryfowa B 3) Część 3 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego Szczegółowy opis poszczególnych części zamówienia znajduje się w Rozdziale III.1, III.2, III.3 SWZ. 3. Prognozowana ilość energii elektrycznej będąca przedmiotem zamówienia ma charakter orientacyjny i może odbiegać od faktycznie pobranej w okresie trwania umowy. Ilość energii elektrycznej oszacowana została na podstawie danych historycznych o zużyciu energii elektrycznej w ostatnich 12 miesiącach oraz z uwzględnieniem podjętych przez zamawiających działań, o których mowa w art. 37 Ustawy z dnia 07 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz przy uwzględnieniu autokonsumpcji w przypadku odbiorców posiadających instalacje PV. Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiających (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii. 4. Standardy jakościowe 1) Przedmiotem zamówienia są dostawy energii elektrycznej o określonych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardach jakościowych. 2) Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w Ustawie Pe oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 13 października 2023r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. Zasady kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną określa Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022r., (ze zmianami). 5. Wykonawca w oparciu o udzielone Pełnomocnictwo, zobowiązany będzie do zgłoszenia w imieniu własnym i zamawiającego (odbiorców) umowy właściwemu OSD zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz do reprezentowania go przed OSD w procesie zmiany sprzedawcy. 6. Usługi dystrybucyjne są/będą świadczone na podstawie odrębnych umów zawartych pomiędzy zamawiającymi (odbiorcami energii elektrycznej) a OSD. 7. Postępowaniem nie zostały objęte PPE (grupa taryfowa G), w których energia elektryczna będzie przeznaczona na cele gospodarstwa domowego. 8. Postępowaniem nie objęto PPE ze statusem Prosumenta. 9. Zamawiający zastosuje art. 139 ust. 1 Ustawy Pzp, tj., w pierwszej kolejności dokona, badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 10. Treść oferty musi być zgodna z wymaganiami zamawiającego określonymi w dokumentach zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 300630-2025
Interne Kennung: PGK/03/2025/EE
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów – grupa taryfowa B
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 3 202,42 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 19 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1b do SWZ. 4. Układy pomiarowe są dostosowane do procedury zmiany sprzedawcy. 5. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1b do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 6. Instalacje fotowoltaiczne posiadają zamawiający wskazani w Załączniku nr 1b do SWZ. Szczegóły dotyczące instalacji oraz przewidywanej ilości energii elektrycznej oddawanej do sieci OSD wskazano w Załączniku nr 1b do SWZ, kolumna „Instalacja PV”. Zamawiający (Odbiorcy) nie posiadają innych instalacji OZE wytwarzających energię elektryczną. Zamawiający (Odbiorcy) nie są wpisani do rejestru MIOZE. Zamawiający wyrażają zgodę na zawarcie umowy na odkup oraz bilansowanie energii wytworzonej i wprowadzonej przez zamawiającego (odbiorcę) do sieci OSD na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, przy czym nie wyrażają zgody na ponoszenie dodatkowych kosztów z tego tytułu (np. opłata handlowa / abonamentowa). Umowy zawarte zostaną na czas oznaczony, tj. do dnia 31.12.2026r. 7. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”) 8. W odniesieniu do wszystkich PPE zmiana sprzedawcy nastąpi po raz kolejny.
Interne Kennung: Część 2 zamówienia