See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa elementów umundurowania dla Straży Miejskiej Miasta Krakowa
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa elementów umundurowania, wykonanych wg wzorów określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 28 lipca 1998 r. w sprawie umundurowania, legitymacji, dystynkcji i znaków identyfikacyjnych strażników gminnych (miejskich) oraz zgodnych ze wzorami umundurowania używanymi przez SMMK. 2.Rozmiary dla poszczególnych części zamówienia zostaną ustalone z wybranym Wyk. po zawarciu umowy. 3.Na Wyk. ciąży wykazanie, że oferowane elementy umundurowania są zgodne ze SWZ – przedmiot zamówienia powinien być zaopatrzony w odpowiednie metki z opisem składu użytych materiałów lub do oferty winna być dołączona oddzielna informacja Wykonawcy w tym zakresie, np. odpowiedni atest, certyfikat, lub inny dokument potwierdzający, że zaoferowane w ofercie elementy umundurowania są zgodne z OPZ. 4.Wzory złożone wraz z ofertą przetargową Wyk., muszą być zgodne ze wzorami umundurowania używanymi przez SMMK. Oferty nie odpowiadające tym warunkom, zostaną odrzucone, jako niezgodne z SWZ. 6.Fotografie (zdjęcia) wzorów obowiązujących mundurów w SMMK zostaną udostępnione na wniosek zainteresowanej Strony, złożony za pośrednictwem strony prowadzonego postępowania. 7.Zam. dopuszcza składanie ofert częściowych, Wyk. może złożyć ofertę na dowolną ilość części, zgodnie z następującym podziałem: a)Cz. 1 – Mundur polowy, b)Cz. 2 – Koszulobluzy, c)Cz. 3 – Koszule, d)Cz. 4 – Czapki, e)Cz. 5 – Oznakowanie mundurów, f)Cz. 6 – Trzewiki specjalne całoroczne, g)Cz. 7 – Buty niskie (ubiór specjalny), h)Cz. 8 – Półbuty męskie, półbuty męskie wyjściowe, i)Cz. 9 – Golf ciemnogranatowy, j)Cz. 10 – Koszulka typu „polo”, Podkoszulek typu „T-shirt”, k)Cz. 11 – Kurtka przeciwdeszczowa, l)Cz. 12 – Kurtka zimowa soft-shell ¾, m)Cz. 13 – Kurtka zimowa uniwersalna „pilotka”, n)Cz. 14 – Polar, o)Cz. 15 – Odzież rowerowa (spodnie), p)Cz.16 – Spodnie typu „ripstop”, q)Cz. 17 – Skarpety, r)Cz. 18 – Bluza typu „Combat Shirt”, s)Cz. 19 – Kamizelka taktyczna, t)Cz. 20 – Pas główny, u)Cz. 21 – Opaska na gaz z uchwytem, v)Cz.22 – Komin dzianinowy, w)Cz. 23 – Rękawiczki skórzane, x)Cz. 24 – Krawat służbowy, y)Cz. 25 – Spinka do krawata, z)Cz. 26 – Pas taktyczny z systemem MOLE, aa)Cz. 27 – Saszetka. 8.Wybrany w części 1 Wyk., będzie zobowiązany do dokonania pomiarów indywidualnych w siedzibie Zamawiającego, w uzgodnionym terminie, na własny koszt lub uzgodniony zostanie z Zamawiającym inny sposób dokonania pomiarów. Strony mogą uzgodnić, że zamiast pomiarów Wyk. na własny koszt, dostarczy Zam. dla danego asortymentu wzory poszczególnych rozmiarów, które zostaną zwrócone po dokonaniu pomiarów. 9.Wyk. udziela pełnej (materiały i robocizna) gwarancji na wyroby będące przedmiotem zamówienia na okres minimum 12 mies. - maksimum 48 mies. (zgodnie z ofertą). 10.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy został określony w załącznikach do SWZ, w tym w PPU (wzorze umowy), stanowiącym zał. 9 do SWZ oraz w OPZ stanowiącym zał. nr 2 do SWZ. 11. Zam., zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wyk., którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. W związku z zastosowaniem powyższej procedury, Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia w postaci JEDZ. Zam. żąda złożenia tego oświadczenia wyłącznie od Wyk., którego oferta została najwyżej oceniona 12. Oferta musi zawierać następujące oświadczenia i dokumenty: a) Formularz oferty (wraz z wymaganymi załącznikami) oraz Szczegółową specyfikacją cenową – poprzez zamieszczenie na Platformie wypełnionego zał. nr 1 oraz 1a do SWZ sporządzonego wg wzoru udostępnionego przez Zamawiającego. W przypadku złożenia oferty na innym formularzu niż zał. nr 1 oraz nr 1a do SWZ, powinien on zawierać wszystkie wymagane informacje określone w tym załączniku. Formularz oferty oraz Szczegółowa specyfikacja cenowa nie podlega uzupełnieniu. b) Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w Sekcji V pkt 11) SWZ, z tym, że: 1) dotyczy wzorów elementów umundurowania – w przypadku braku metki z opisem składu użytych materiałów do oferty powinna być dołączona oddzielna informacja Wykonawcy w tym zakresie, np. odpowiedni atest, certyfikat, lub inny dokument potwierdzający, że zaoferowane w ofercie elementy umundurowania są zgodne z OPZ; 2) dotyczy wzorów elementów umundurowania – do części, w których występują rodzaje męskie i damskie wystarczy wzór męski; 3) załączone do oferty wzory elementów umundurowania i próbki materiału nie stanowią załącznika do Umowy i będą zwrócone zgodnie z dyspozycją art. 77 Pzp. 4) do cz. 1 - 3 i 14 należy dołączyć próbki materiału o wymiarach min. 15 cm x 15 cm wraz z atestem, certyfikatem, lub innym dokumentem potwierdzającym, że zaoferowane w ofercie elementy umundurowania są zgodne z OPZ oraz z SWZ (opis składu tkaniny). 5) wzory elementów umundurowania i próbki materiału powinny być dostarczone zgodnie ze wskazaniem w Sekcji XII pkt 1 lit. b) SWZ. c) w przypadku Wyk. powołujących się na zasoby podmiotów udostępniających zasoby – Zobowiązanie tych podmiotów z wykorzystaniem wzoru stanowiącego zał. 7 do SWZ. d) w przypadku Wyk. wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – Oświadczenie z art. 117 ust. 4 Pzp z wykorzystaniem wzoru stanowiącego zał. 4 do SWZ. e) oświadczenie/Oświadczenia, o którym/-ch mowa w sekcji XVI SWZ. f) Odpis lub informację z KRS, Ceidg lub innego właściwego rejestru – w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wyk. jest umocowana do jego do jego reprezentowania. Wyk. nie jest zobowiązany do złożenia ww. dokumentów, o ile wskaże w Formularzu oferty dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych. g) Jeżeli dotyczy - Pełnomocnictwa. 13. Zam. przewiduje zastosowanie prawa opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 Pzp (opisane w Sekcji V pkt 16 SWZ).
Vorherige Bekanntmachung: 251365-2026
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35812000 Kampfuniformen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18100000 Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 – Mundur polowy
Beschreibung: Mundur polowy – kurtka/bluza – wersja letnia - max. 206 szt. Mundur polowy – spodnie – wersja letnia - max. 206 szt. Mundur polowy – kurtka/bluza – wersja zimowa - max. 206 szt. Mundur polowy – spodnie – wersja zimowa - max. 206 szt.
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz. 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji: Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji (art.441 ust. 1 Pzp). a) Wynagrodzenie Wykonawcy z tytułu realizowanych w ramach prawa opcji dostaw zostanie ustalone według cen jednostkowych wskazanych w ofercie dla zamówienia podstawowego. Ceny jednostkowe za asortyment objęty dostawami w ramach prawa opcji będą takie same jak ceny jedn. asortymentu w ramach zamówienia podstawowego. b)Maksymalna wartość opcji wyrażona jest ilościowo, poprzez wskazanie w kol. nr 4 (Sek. V pkt 16 SWZ) maks. ilości asortymentów, których zlecenie dostawy może nastąpić w ramach prawa opcji. Maks. wynagrodzenie Wyk. z tytułu dostaw objętych prawem opcji stanowi łączną sumę: ilości asortymentów wskazanych w kol. 4 pomnożonych każdorazowo przez cenę jednostkową za dany rodzaj asortymentu wskazaną w ofercie Wyk.. c)Prawem opcji objęta jest możliwość zlecenia uzupełniających dostaw umundurowania o rodzaj i ilość asortymentu wskazanego w kol. 4 Tabeli. Dostawy asortymentu realizowane w ramach prawa opcji muszą spełniać wszelkie warunki i parametry określone w SWZ i dokumentach zamówienia, w taki sam sposób i stopniu co dostawy realizowane w ramach zam. podst. d)Ilość i rodzaj asortymentu w ramach dostaw objętych prawem opcji każdorazowo zostanie sprecyzowana w oświadczeniu o skorzystaniu przez Zamawiającego z prawa opcji. e)Każdorazowo warunkiem zlecenia dostaw w ramach opcji jest ośw. woli Zam. zobowiązujące Wyk. do wykonania dostawy asortymentu. Ośw. Zam.określi każdorazowo zakres – ilość i rodzaj umundurowania oraz termin realizacji dostaw w ramach prawa opcji. Doręczenie oświadczenia woli, uważa się za złożone skutecznie jeżeli zostało dostarczone na adres e-mail osoby wyznaczonej przez Wyk. do kontaktu wskazanej w § 6 ust. 1 umowy. f)Termin realizacji dostaw objętych prawem opcji będzie tożsamy z terminem dostawy dla zam. podst. dla poszczególnych cz. zamówienia (wskazanego w kol. 9 Tabeli, zawartej w § 1 ust. 1 wzoru Umowy, stanowiącego zał. nr 9 do SWZ), od dnia złożenia przez Zam. ośw. o dostawach w ramach opcji. g)Zam. jest uprawniony według własnego wyboru do składania oświadczeń w przedmiocie zlecenia dostaw objętych prawem opcji kilkakrotnie albo jednokrotnie w trakcie obowiązywania opcji, tj. w ramach jednego albo kilku zleceń (ośw.), w tym każdorazowo zarówno co do wszystkich albo niektórych rodzajów asortymentu oraz co do całości albo części ilości wymienionych w kol. 5 tabeli. h)W ramach prawa opcji Zam. zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania ilości lub rodzajów asortymentu objętego prawem opcji, wskazanego w kol. 4. i)Prawo opcji stanowi uprawnienie Zam., z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zam. z przysługującego mu prawa opcji albo skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie, niewykorzystującym maksymalnego poziomu prawa opcji, Wyk. nie przysługują żadne roszczenia z tytułu nie skorzystania przez Zam. z przysługującego mu prawa opcji albo skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie, niewykorzystującym maksymalnego poziomu prawa opcji. Wyk. zrzeka się roszczeń o skorzystanie przez Zam.z jakichkolwiek dostaw objętych prawem opcji, jak i z tytułu wynagrodzenia za dostawy objęte opcją, które nie zostały zamówione. j)Zam. najpóźniej w terminie do 31.07.2026 r. złoży Wyk. ostatnie ośw. w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji (tj. okres obowiązywania opcji). Zam. zastrzega, że w ramach ostatniego zamówienia w ramach opcji może udzielić zamówienia obejmującego pozostały do wykorzystania maksymalny poziom prawa opcji (maks. niewykorzystane ilości). k)W przypadku udzielenia przez Zam. zlecenia dostaw w ramach prawa opcji nie obejmującego maksymalnego poziomu prawa opcji, przed zakończeniem realizacji dostaw objętych zleceniem złożonym w ramach prawa opcji, Zam. jest uprawniony do złożenia, kolejnych ośw.w przedmiocie dostaw objętych prawem opcji, aż do wyczerpania maks. poziomu określonego dla prawa opcji. l)Niezłożenie przez Zam. pierwszego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z prawa opcji do 31.07.2026 r., oznacza rezygnację z korzystania z prawa opcji. W takim przypadku Wyk. przysługuje jedynie wynagrodzenie z tytułu dostaw zrealizowanych w ramach zam. podst.. m)Bez względu na to, na jakim poziomie zostaną Wyk. udzielone zamówienia w ramach prawa opcji, Wyk. zawsze przysługiwało będzie wyłącznie wynagrodzenie z tytułu faktycznie zrealizowanych dostaw. n)Wyk. oświadcza, że zgadza się na prawo opcji według postanowień niniejszego rozdziału i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu nieudzielenia przez Zam. realizacji prac objętych prawem opcji.
Los: LOT-0002
Titel: Część 4 – Czapki
Beschreibung: Czapka typu „Dokerka” - max. 113 Czapka przejściowa typu „Dokerka” - max. 85 Czapka służbowa typu „Kepi” - max. 167
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz. 4
Los: LOT-0003
Titel: Część 2 – Koszulobluzy
Beschreibung: Koszulobluza z krótkim rękawem - max. 61 szt. Koszulobluza z długim rękawem - max. 41 szt.
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz. 2
Los: LOT-0004
Titel: Część 3 – Koszule
Beschreibung: Koszula letnia biała z krótkim rękawem - max. 10 szt. Koszula biała z długim rękawem - max. 18 szt.
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz.3
Los: LOT-0005
Titel: Część 5 – Oznakowanie mundurów
Beschreibung: Pagon nasuwany - max. 832 Emblemat „SM” wzr. haft. - max. 2836 Blacha służb. haftowana (owal) - max. 135 Dystynkcje pionowe - max. 216
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz.5
Los: LOT-0006
Titel: Część 6 – Trzewiki specjalne całoroczne
Beschreibung: Trzewiki specjalne całoroczne - max. 86
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz.6
Los: LOT-0007
Titel: Część 7 – Buty niskie (ubiór specjalny)
Beschreibung: Buty niskie (ubiór specjalny) - max. 106
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz.7
Los: LOT-0009
Titel: Część 8 – Półbuty męskie, półnuty męskie wyjściowe
Beschreibung: Półbuty męskie - max. 60 Półbuty męskie wyjściowe - max. 5
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz.8
Los: LOT-0010
Titel: Część 9 – Golf ciemnogranatowy
Beschreibung: Golf ciemnogranatowy - max. 117
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz.9
Los: LOT-0011
Titel: Część 10 – Koszulka typu „polo”, Podkoszulek typu „T-shirt”
Beschreibung: Koszulka „polo” - max. 910 Podkoszulek „T-shirt” - max. 976
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz.10
Los: LOT-0012
Titel: Część 12 – Kurtka zimowa soft-shell 3/4
Beschreibung: Kurtka zimowa soft-shell 3/4 - max. 174
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz.12
Los: LOT-0013
Titel: Część 11 – Kurtka przeciwdeszczowa
Beschreibung: Kurtka przeciwdeszczowa - max. 75
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz.11
Los: LOT-0014
Titel: Część 13 – Kurtka zimowa uniwersalna „pilotka”
Beschreibung: Kurtka zimowa uniwersalna „pilotka” - max. 175
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz.13
Los: LOT-0015
Titel: Część 14 – Polar
Beschreibung: Polar- max. 34
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz.14
Los: LOT-0016
Titel: Część 15 – Odzież rowerowa (spodnie)
Beschreibung: Spodenki rowerowe (krótkie) - max. 3 Spodnie rowerowe (długie) - max. 2
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz.15
Los: LOT-0017
Titel: Część 16 – Spodnie typu „ripstop”
Beschreibung: Spodnie typu „ripstop” - max. 102
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz.16
Los: LOT-0018
Titel: Część 17 – Skarpety
Beschreibung: Skarpety letnie - max. 760 Skarpety zimowe - max. 1500
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz.17
Los: LOT-0019
Titel: Część 18 – Bluza typu „Combat Shirt”
Beschreibung: Bluza typu „Combat Shirt” - max. 130
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz.18
Los: LOT-0020
Titel: Część 19 – Kamizelka taktyczna
Beschreibung: Kamizelka taktyczna - max. 187
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz.19
Los: LOT-0021
Titel: Część 20 – Pas główny
Beschreibung: Pas główny - max. 101
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz.20
Los: LOT-0022
Titel: Część 21 – Opaska na gaz z uchwytem
Beschreibung: Opaska na gaz z uchwytem - max. 100
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz.21
Los: LOT-0023
Titel: Część 22 – Komin dzianinowy
Beschreibung: Komin dzianinowy - max. 357
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz.22
Los: LOT-0024
Titel: Część 23 – Rękawiczki skórzane
Beschreibung: Rękawiczki skórzane - max. 95
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz.23
Los: LOT-0025
Titel: Część 24 – Krawat służbowy
Beschreibung: Krawat służbowy - max. 135
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz.24
Los: LOT-0026
Titel: Część 25 – Spinka do krawata
Beschreibung: Spinka do krawata - max. 95
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz.25
Los: LOT-0027
Titel: Część 26 – Pas taktyczny z systemem MOLE
Beschreibung: Pas taktyczny z systemem MOLE - max. 80
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz.26
Los: LOT-0028
Titel: Część 27 – Saszetka
Beschreibung: Saszetka - max. 2
Interne Kennung: ST.RL.261.8.2026 cz.27