See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Realizacja robót budowlanych polegających na nadbudowie i przebudowie wraz z rozbudową budynku pawilonu sportowo - hotelowego przy ulicy Katowickiej 10 w Chorzowie
Beschreibung: Realizacja robót budowlanych polegających na nadbudowie i przebudowie wraz z rozbudową budynku pawilonu sportowo - hotelowego przy ulicy Katowickiej 10 w Chorzowie
Interne Kennung: ZP/S/05/PN/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45211370 Bauarbeiten für Saunen
5. Los
Los: LOT-0001
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten, 45100000 Baureifmachung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45232451 Entwässerungs- und Oberflächenarbeiten, 45262000 Spezialbauarbeiten, außer Dachbauten, 45510000 Vermietung von Kranen mit Bedienungspersonal, 45400000 Baufertigstellung, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45442000 Auftrag von Schutzanstrichen, 45441000 Verglasungsarbeiten, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45432000 Bodenverlege- und Bodenbelagsarbeiten, Wandverkleidungs- und Tapezierarbeiten, 45432000 Bodenverlege- und Bodenbelagsarbeiten, Wandverkleidungs- und Tapezierarbeiten, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45410000 Putzarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45350000 Maschinentechnische Installationen, 45351000 Maschinentechnische Installationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45324000 Gipskartonarbeiten, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71354000 Kartografiedienste, 71351000 Geologische, geophysikalische und sonstige wissenschaftliche Prospektionstätigkeiten, 71327000 Dienstleistungen in der Tragwerksplanung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71245000 Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen, 71244000 Kalkulation und Überwachung der Kosten, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 79930000 Dienstleistungen bezüglich Produktdesign
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w rozumieniu art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, obejmującego realizację Etapu III Przedmiotu Zamówienia, szczegółowo opisanego w Załączniku nr 3 do SWZ (Program Funkcjonalno-Użytkowy). 2. Zakres zamówienia objęty prawem opcji stanowi element tożsamy pod względem przedmiotowym z zamówieniem podstawowym, obejmującym realizację Etapów I i II. 3. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji ma charakter uprawnienia, a nie obowiązku. 4. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację zamówienia objętego opcją. 5. Nieskorzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego nie rodzi żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy, w szczególności roszczeń odszkodowawczych lub z tytułu utraconych korzyści. 6. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w terminie do dnia 15 maja 2027 r. 7. Uruchomienie prawa opcji następuje poprzez złożenie Wykonawcy pisemnego oświadczenia woli. 8. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji: a. w całości, b. w części, c. lub wielokrotnie – w ramach odrębnych oświadczeń. 9. Skorzystanie z prawa opcji uzależnione jest od: a. potrzeb Zamawiającego, b. dostępności środków finansowych. 10. Realizacja zamówienia w ramach prawa opcji rozpoczyna się na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o jego uruchomieniu. 11. Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia realizacji Etapu III w terminie wskazanym w oświadczeniu Zamawiającego, nie później jednak niż do dnia 30 czerwca 2027 r. 12. Termin realizacji liczony jest od dnia protokolarnego przekazania terenu budowy, chyba że Wykonawca dysponuje terenem budowy wcześniej – wówczas zgodnie z treścią umowy. 13. Zamówienie realizowane w ramach prawa opcji będzie wykonywane na warunkach: określonych w SWZ, wynikających z umowy zawartej z Wykonawcą, dokumentacji projektowej i Programu Funkcjonalno-Użytkowego, oraz decyzji administracyjnych (w tym pozwolenia na budowę). 14. Realizacja Etapu III stanowi kontynuację prac wykonanych w ramach Etapów I i II i musi zapewniać ich spójność techniczną oraz funkcjonalną. 15. W przypadku skorzystania z prawa opcji Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy dla zakresu objętego opcją, zgodnie z warunkami określonymi w umowie oraz SWZ. 16. Wynagrodzenie za realizację zamówienia w ramach prawa opcji zostało określone w Formularzu Ofertowym i stanowi część wynagrodzenia całkowitego brutto. 17. Brak uruchomienia prawa opcji nie wpływa na wysokość wynagrodzenia za zamówienie podstawowe. 18. W przypadku niewykorzystania prawa opcji przez Zamawiającego Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia, w szczególności: o wykonanie zamówienia opcjonalnego, o zapłatę wynagrodzenia, o odszkodowanie, ani o utracone korzyści. 19. Prawo opcji stanowi integralną część niniejszego zamówienia i zostało uwzględnione w jego szacunkowej wartości zamówienia.