518650-2026 - Wettbewerb
Polen – Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste – Odbiór, zbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z terenu Gminy Wrocław w obrębie Sektora 4
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór, zbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z terenu Gminy Wrocław w obrębie Sektora 4
BeschreibungW ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do: 1) wyposażenia nieruchomości obsługiwanych w pojemniki wraz z utrzymaniem ich w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym oraz dostarczania worków przeznaczonych do gromadzenia odpadów komunalnych w liczbie niezbędnej do zapewnienia prawidłowej realizacji usługi, 2) odbierania, zbierania, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych odbieranych bezpośrednio z terenu nieruchomości obsługiwanych, 3) realizacji zgłoszeń przesyłanych przez Zamawiającego dotyczących wymiany/podstawienia/zabrania pojemników z obsługiwanych nieruchomości, 4) odbierania, zbierania, transportu i zagospodarowania odpadów pochodzących z selektywnej zbiórki odpadów wielkogabarytowych zbieranych w pojemnikach ogólnodostępnych, 5) odbierania, zbierania, transportu i zagospodarowania odpadów pochodzących z selektywnej zbiórki bioodpadów stanowiących części roślin pochodzących z pielęgnacji terenów zielonych, ogrodów, parków i cmentarzy, zbieranych w sposób akcyjny, 6) odbierania, zbierania, transportu i zagospodarowania odpadów pochodzących z selektywnej zbiórki przeterminowanych leków, 7) usuwania odpadów zgromadzonych w miejscach do tego celu nieprzeznaczonych, 8) wykonywania prac interwencyjnych, 9) odbierania, transportu i zagospodarowania zużytych igieł i strzykawek, 10) odbierania, transportu i zagospodarowania odpadów zebranych przy pomocy SZOP i SZOT funkcjonujących na terenie Sektora, 11) osiągania/raportowania rocznych poziomów zagospodarowania odpadów, 12) przygotowywania sprawozdań i bilansów z zakresu wykonywanych czynności oraz osiąganych rocznych poziomów zagospodarowania odpadów.
Interne Kennung27/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511100 Einsammeln von kommunalem Müll, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest odbiór, zbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z terenu Gminy Wrocław w obrębie Sektora 4.
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje możliwość korzystania z prawa opcji polegającej na przedłużeniu okresu realizacji usług, o których mowa w § 2 ust. 1 umowy oraz odpowiednio okresu obowiązywania umowy o okres maksymalnie 14 miesięcy, nie dłużej niż do wyczerpania maksymalnej wartości opcji, o której mowa w § 11 ust. 1 pkt 2 umowy, 2. Zamawiający może korzystać z prawa opcji wskazanych w pkt 1 w przypadku wystąpienia potrzeby zachowania ciągłości świadczenia usług, o których mowa w § 2 ust. 1 umowy, w szczególności ze względu na brak zawarcia do czasu upływu terminu realizacji usług w zakresie podstawowym nowej umowy w przetargu na odbiór, zbieranie, transport i zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących z terenu gminy Wrocław o obrębie Sektora 4 lub brak rozpoczęcia świadczenia usług przez wykonawcę w ramach tej umowy. 3. Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest posiadanie środków finansowych przez Zamawiającego na realizację usług opcjonalnych. 4. Maksymalna wartość opcji wynika z cen wskazanych przez Wykonawcę w ofercie na usługi objęte opcją i z zakresu tych opcji wskazanych w Załączniku nr III do oferty. 5. Wykonawca każdorazowo zostanie poinformowany pisemnie lub drogą elektroniczną o skorzystaniu z prawa opcji przez Zamawiającego wraz z zakresem opcji, w terminie na 30 dni przed terminem zakończenia realizacji usług odbioru w ramach zamówienia podstawowego lub zakończenia realizacji usług odbioru w ramach opcji - dla opcji, o której mowa w pkt 1. 6. Z każdego przewidzianego umową prawa opcji Zamawiający może skorzystać wielokrotnie w ramach limitu czasowego wskazanego w § 4 ust. 1 pkt od 4 do 6 umowy oraz limitu kwotowego, wskazanego w § 11 ust. 1 pkt 2 umowy. 7. Celem usunięcia wątpliwości, Strony potwierdzają, że skorzystanie z opcji, o której umowa w pkt 1 skutkuje obowiązywaniem umowy, wraz ze wszystkimi obowiązkami w niej określonymi. W szczególności Wykonawca zobowiązany będzie do przedłużenia i zapewnienia ciągłości zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Skorzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego oznacza realizację przedmiotu umowy przez Wykonawcę na dotychczasowych warunkach przewidzianych w umowie, bez konieczności ich negocjacji przez Strony, w szczególności wynagrodzenie płatne będzie na zasadach określonych w §11 umowy, a waloryzowane na zasadach określonych w §18 umowy. 8. Decyzja o realizacji lub rezygnacji z zamówienia opcjonalnego jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego. Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania do skorzystania z prawa opcji, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania zamówienia opcjonalnego.