518730-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Kerosinartige Flugturbinenkraftstoffe – Furnizare combustibil turboreactor tip Jet A1 direct în rezervoarele aeronavelor Inspectoratului General de Aviație pe aeroporturile Băneasa, Sibiu, Satu-Mare, Iași și Tulcea
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare combustibil turboreactor tip Jet A1 direct în rezervoarele aeronavelor Inspectoratului General de Aviație pe aeroporturile Băneasa, Sibiu, Satu-Mare, Iași și Tulcea
Beschreibung: Furnizare combustibil turboreactor tip Jet A1 direct în rezervoarele aeronavelor Inspectoratului General de Aviație pe aeroporturile Băneasa, Sibiu, Satu-Mare, Iași și Tulcea. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare, o singură dată, în a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru clarificările solicitate cu 18 zile înainte de termenul limită de depunere al ofertelor.
Interne Kennung: 24367374/2026/3_5_6
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09131100 Kerosinartige Flugturbinenkraftstoffe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Furnizare combustibil turboreactor JET A1 în rezervoarele aeronavelor I.G.Av. pe aeroportul Băneasa
Beschreibung: Acord-cadru - minim 10 tone, maxim 1000 tone, Valoarea AC minim 63.206,90 lei, maxim 6.320.690,00,00 lei, respectiv minim 14.001,80 USD, maxim 1.400.180,00 USD. Contract subsecvent - minim 5 tone, maxim 100 tone. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: minim 31.603,45 lei, maxim 632.069,00 lei, respectiv minim 7000,90 USD, maxim 140018,00 USD.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Furnizare combustibil turboreactor JET A1 în rezervoarele aeronavelor I.G.Av. pe aeroportul Sibiu
Beschreibung: Acord-cadru - minim 10 tone, maxim 1000 tone, Valoarea AC minim 63.206,90 lei, maxim 6.320.690,00,00 lei, respectiv minim 14.001,80 USD, maxim 1.400.180,00 USD. Contract subsecvent - minim 5 tone, maxim 100 tone. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: minim 31.603,45 lei, maxim 632.069,00 lei, respectiv minim 7.000,90 USD, maxim 140.018,00 USD.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Furnizare combustibil turboreactor JET A1 în rezervoarele aeronavelor I.G.Av. pe aeroportul Satu-Mare
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Furnizare combustibil turboreactor JET A1 în rezervoarele aeronavelor I.G.Av. pe aeroportul Iasi
Beschreibung: Acord-cadru - minim 10 tone, maxim 1000 tone, Valoarea AC minim 63.055,70 lei, maxim 6.305.570,00 lei, respectiv minim 13.968,30 USD, maxim 1.396.830,00 USD. Contract subsecvent - minim 5 tone, maxim 100 tone. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: minim 31.527,85 lei, maxim 630.557,00 lei, respectiv minim 6.984,15 USD, maxim139.683,00 USD.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Furnizare combustibil turboreactor JET A1 în rezervoarele aeronavelor I.G.Av. pe aeroportul Tulcea
Beschreibung: Acord-cadru - minim 10 tone, maxim 1000 tone, Valoarea AC minim 66.712,22 lei, maxim 6.671.220,00 lei, respectiv minim 14.778,300 USD, maxim 1.477.830,00 USD. Contract subsecvent - minim 5 tone, maxim 100 tone. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: minim 33356,10 lei, maxim 667122,00 lei, respectiv minim 7389,15 USD, maxim 147783,00 USD.
Interne Kennung: 5