518858-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Kraftfahrzeuge für besondere Zwecke – Furnizare Unitate Medicală Mobilă Stomatologică
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare Unitate Medicală Mobilă Stomatologică
Beschreibung: Obiectul contractului il reprezinta furnizarea unei Unitati Medicale Mobile Stomatologice – 1 bucata, noua, neutilizata, complet echipata, integrata, omologata, testata si functionala, realizata pe un autovehicul 100% electric din categoria N2. Unitatea medicala mobila va include suprastructura special amenajata, doua cabinete stomatologice distincte, grup sanitar, spatii de depozitare si compartimente tehnice, dispozitiv pentru accesul persoanelor cu dizabilitati, instalatii electrice si sanitare, sisteme de ventilatie, climatizare, aer comprimat si aspiratie, sistem fotovoltaic cu acumulare, mobilier medical, echipamente stomatologice si de sterilizare, instrumentar, aparatura medicala generala, echipamente IT, precum si toate accesoriile si elementele necesare functionarii ansamblului. Contractul include, cu titlu accesoriu, proiectarea de detaliu, carosarea si amenajarea suprastructurii, instalarea si integrarea tuturor componentelor, transportul si livrarea la locul indicat de Autoritatea Contractanta, omologarea vehiculului in configuratia finala, obtinerea documentelor necesare inmatricularii, efectuarea verificarilor si probelor de functionare, punerea in functiune, instruirea personalului, predarea documentatiei tehnice si de conformitate, precum si asigurarea garantiei, mentenantei si suportului tehnic. Termenul maxim de livrare si punere in functiune este de 6 luni de la data emiterii ordinului de incepere. Unitatea va fi livrata pe raza Comunei Sacuieu, judetul Cluj, ca ansamblu complet si functional. Ofertele partiale pentru componente separate nu sunt acceptate. Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari inainte cu 10 zile de data limita de depunere a ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 15
Interne Kennung: 5698118/2026/6
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144000 Kraftfahrzeuge für besondere Zwecke
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33130000 Dentalgeräte, 33192400 Zahnärztliche Arbeitsstationen, 34144900 Elektrofahrzeuge