519015-2026 - Ergebnis
Ungarn – Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft – Növénytermesztési és kapcsolódó tevékenységek
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Növénytermesztési és kapcsolódó tevékenységek
Beschreibung: Ajánlatkérő részére mezőgazdasági munkák és kapcsolódó rakodási, fuvarozási, ill. tárolási, szárítási tevékenységek ellátása keretmegállapodás alapján A közbeszerzési eljárás részei: 1. Péceli területek vonatkozásában földművelési szolgáltatások. 2. Isaszegi és Gödöllői területek vonatkozásában földművelési szolgáltatások. 3. Szemes termény tárolási, szárítási, fuvarozási, rakodási szolgáltatások
Vorherige Bekanntmachung: 489636-2025
Interne Kennung: EKR001174982025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1 - Péceli területeken földművelés
Beschreibung: Tárgyi megrendelések: 8 db közvetlen megrendelés EKR000627692026 1. rész 6.sz. megrendelés vetés - vetőgéppel Megrendelés dátuma: 2026.04.17 EKR000817282026 1 rész 7.sz. megrendelés Megrendelés dátuma: 2026.04.21 EKR000957762026 1 rész 8.sz. megrendelés Megrendelés dátuma: 2026.05.08 EKR001136452026 9. sz. megrendelés 1. rész Megrendelés dátuma: 2026.06.03 EKR001136762026 1. rész 10. sz. megrendelés Megrendelés dátuma: 2026.06.03 EKR001136902026 1 rész 11.sz. megrendelés Megrendelés dátuma: 2026.06.03 EKR001280652026 12 sz megrendelés Megrendelés dátuma: 2026.06.30 EKR001301902026 1 rész 13. sz. megrendelés Megrendelés dátuma: 2026.06.30 Közbeszerzés leírása: A péceli területeken szántóföldi művelés történik, szemes termények, illetve egyéves szálas termények termesztésével, Pécel település határában, a 47 29' 00'' szélességi és 19 26' 00'' hosszúsági foknál elhelyezkedő terület. (Helyrajzi számok: 0174; 0172/4; 0206; 0211; 0216/3; 0181, 0269, 0225, 0249, 0241, 0231) A közigazgatásilag Pécelhez tartozó terület, (Locsod) része a Natura 2000 területek hálózatának, amelynél a vonatkozó előírásokat a jelen eljárás alapján megkötendő szerződés teljesítése során teljes körűen be kell tartani. Nyertes ajánlatevő feladata a Keretmegállapodás alapján és annak hatálya alatt az Ajánlatkérő által eseti megrendelésekkel megrendelt művelési munkák elvégzése, az azokhoz szervesen kapcsolódó feladatokkal. A műveléshez szükséges Nyertes Ajánlattevőnek teljes műszaki, személyi, stb. hátteret biztosítani szükséges a művelési eszközök, munkagépek és járművek, szakemberek tekintetében.A szántóföldi művelés minden elvégzendő műveletéről, a pontos feladatokról és mennyiségekről Ajánlatkérő az EKR-ben külön megrendelést küld Nyertes Ajánlattevőnek. A megrendelés teljesítését legkésőbb 7 napon belül kell elkezdeni teljesíteni, kivéve, ha a megrendelés ettől eltérő kezdési határnapot tartalmaz. Keretösszeg: nettó 130 000 000 Ft. Külön megrendelhető feladatok: Mélylazítás 35 -50 cm között Nehézkultivátoros alapművelés 25-30 cm között Szántás 25-30 cm között Szántás elmunkálás simító + hengerrel Szántás elmunkálás könnyű kultivátorral+hengerrel Magágykészítés kompaktorral Magágykészítés kombinátorral Magágykészítés forgókapás magágykészítővel Műtrágyaszórás (kiszolgálással) - szilárd műtrágya (input anyagot az ár nem tartalmazza) Műtrágyaszórás (kiszolgálással) - folyékony műtrágya (input anyagot az ár nem tartalmazza) Vetés (kiszolgálással) - gabona vetőgéppel (input anyagot az ár nem tartalmazza) Vetés (kiszolgálással) - szemenkénti vetőgéppel (input anyagot az ár nem tartalmazza) Hengerezés Permetezés (kiszolgálással) szántóföldi permetezővel (input anyagot az ár nem tartalmazza) Permetezés (kiszolgálással) emelt hasmagasságú permetezővel (input anyagot az ár nem tartalmazza) Sorközművelés Sorközművelés + műtrágyaszórással (kiszolgálás) - szilárd műtrágya (input anyagot az ár nem tartalmazza) Betakarítás Betakarítás szárzúzással Tarlóhántás tárcsával + hengerrel Tarlóhántás 5-15 cm kultivátorral + hengerrel Rövidtárcsázás+hengerezés Nehéztárcsázás+hengerezés Aprítóhengerezés Szárzúzás Kaszálás Rendsodrás Bálázás (125 cm körbála bálahálóval, amit az ajánlatkérő biztosít - minimum 180 kg) Bálaszállítás Rakodás - homlokrakodó Rakodás - teleszkópos Terményszállítás Erdészeti szárzúzás Szervestrágya rakodás és szórás Szervestrágya rakodás, szállítás Dűlőutak karbantartása Inputanyagok A termelés során felhasználandó inputanyagok három csoportra oszthatóak, a szerves-, és műtrágyákra, a vetőmagokra, illetve a növényvédő szerekre. A kijuttatásra kerülő szervestrágya az NBGK HGI telepén képződő mélyalmos nagyállat- és víziszárnyas-, és ún. kiskérődző trágya (teljes éves mennyisége megközelítőleg 1000 m3/év). Tápanyag utánpótlás tekintetében ez nem elégséges, a további szükséges tápanyagmennyiség műtrágya formájában kerül kijuttatásra. Ajánlatkérő a növényvédelmi műveletek során kamarai azonosítóval rendelkező növényvédelmi szakirányító biztosít, mely utasításainak a Nyertes Ajánlattevő köteles eleget tenni, továbbá az információkat vele haladéktalanul megosztani minden olyan adat, tény vonatkozásában, amely a feladata ellátásához szükséges., A szükséges növényvédő szerek alapvetően preventív jelleggel, előre tervezett ütemezésben kerülnek kijuttatásra, indokolt esetben azonban a növényvédelmi szakirányító által igazoltan szükség lehet rendkívüli növényvédő szeres kezelésre is. A vetőmagok kiválasztása függ az előzetesen meghatározott termesztési alapelvektől, de ennek ellenére sem határozható meg több évre előre. Ennek oka, hogy a vetőmagválasztás az előre meghatározott szempontokon túl alapvetően függ az adott évben beszerezhető választéktól. A műtrágyát, a növényvédelmi anyagokat és a vetőmagot (tehát minden input-anyagot) az Ajánlatkérő biztosítja. További részletek a közbeszerzési dokumentumokban.
Interne Kennung: EKR001174982025/1
Haupteinstufung (cpv): 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion
Los: LOT-0002
Titel: 2- Isaszegi és gödöllői területeken földművelés
Beschreibung: Tárgyi megrendelések: 1 db közvetlen megrendelés EKR001303032026 2 rész 1. sz megrendelő Megrendelés dátuma: 2026.06.29 Közbeszerzés leírása: Az isaszegi és gödöllői területeken éves szálas termények kaszálóként, illetve rétként (felváltva legelő és kaszáló) való hasznosítása történik. Utóbbi területek agrotechnikája és szakmai háttere jelentősen eltér, ezért ez külön részterületként kezelendő. Az évelő kaszálók esetében jellemző az évente többszöri betakarítás, a szállítást az Intézet nagyállat telepére, méhészeti juhtelepére és az Isaszegi Ilka major telephelyére szükséges elvégezni, mivel a szálas termények tárolása és takarmányozása is itt történik. A közigazgatásilag Gödöllő és Isaszeg településekhez tartozó területek a péceli területekkel ellentétben elszórtabban helyezkednek el. Gödöllőn öt művelés alatt álló tábla található, (0172/19; 6573/2; 0140; 0172/19;6615/1 hrsz-ek) ebből kettő a Méhészeti Park területén, egy a Gödöllői Reptér közelében, egy az NBGK telephelyén belül, egy pedig a Gödöllőt Isaszeggel összekötő főút mellet. A Méhészeti Park területén egy nagyobb (G1 jelölve) valamint egy kisebb (G4 jelölve)erdővel körülhatárolt tábla található. Előbbitől a vasút, valamint a főút választja el a G2 jelölt táblát A telephelytől legtávolabb eső, G3 jelölt tábla védett természeti terület. A telephelyen belül helyezkedik el a G5 jelű terület, amelyet nagyállatok legeltetésére használ az Intézet. Isaszegen szintén négy tábla található (0146/26; 0146/27; 0146/7; 06/2 hrsz-ok),melyből három az Isaszeg Ilka-majorban elhelyezkedő telep köré csoportosul, egy tábla távolabb eső részen, az Isaszeget Dány településsel összekötő főút mellett fekszik. Előbbi területek közül egy a telephez tartozó 4,7461 hektár területű belső, körbekerített terület (I1, hrsz: 0146/26), a két másik tábla a kerítésen kívül eső, szomszédos blokk, egy 7,729 hektár (I2, hrsz: 0146/27) valamint egy 9,9096 (I3, hrsz: 0146/7) hektár területű. A távolabb eső blokk (I4, hrsz.06/2) 4,8051 hektár. A területek elhelyezkedéséről összességében elmondható, hogy bár szétszórtan helyezkednek el, a táblák mindegyike földúton vagy műúton jól megközelíthető, az egymástól való földrajzi távolság pedig a termelésbiztonságot növeli a változatos talaj- és mikroklimatikus viszonyok diverzitásából adódóan. Nyertes ajánlatevő feladata a Keretmegállapodás alapján és annak hatálya alatt az Ajánlatkérő által eseti megrendelésekkel megrendelt művelési munkák elvégzése, az azokhoz szervesen kapcsolódó feladatokkal. A műveléshez szükséges Nyertes Ajánlattevőnek teljes műszaki, személyi, stb. hátteret biztosítani szükséges a művelési eszközök, munkagépek és járművek, szakemberek tekintetében. A szántóföldi művelés minden elvégzendő műveletéről, a pontos feladatokról és mennyiségekről Ajánlatkérő az EKR-ben külön megrendelést küld Nyertes Ajánlattevőnek. A megrendelés teljesítését legkésőbb 7 napon belül kell elkezdeni teljesíteni, kivéve, ha a megrendelés ettől eltérő kezdési határnapot tartalmaz. Keretösszeg: nettó 27.500.000 Ft. Külön megrendelhető feladatok: Mélylazítás 35-50 cm között Nehézkultivátoros alapművelés 25-30 cm között Szántás 25-30 cm között Szántás elmunkálás simító + hengerrel Szántás elmunkálás könnyű kultivátorral+hengerrel Magágykészítés kompaktorral Magágykészítés kombinátorral Magágykészítés forgókapás magágykészítővel Műtrágyaszórás (kiszolgálással) - szilárd műtrágya (input anyagot az ár nem tartalmazza) Műtrágyaszórás (kiszolgálással) - folyékony műtrágya (input anyagot az ár nem tartalmazza) Vetés (kiszolgálással) - gabona vetőgéppel (input anyagot az ár nem tartalmazza) Vetés (kiszolgálással) - szemenkénti vetőgéppel (input anyagot az ár nem tartalmazza) Hengerezés Permetezés (kiszolgálással) szántóföldi permetezővel (input anyagot az ár nem tartalmazza) Permetezés (kiszolgálással) emelt hasmagasságú permetezővel (input anyagot az ár nem tartalmazza) Sorközművelés Sorközművelés + műtrágyaszórással (kiszolgálás) - szilárd műtrágya (input anyagot az ár nem tartalmazza) Betakarítás Betakarítás szárzúzással Tarlóhántás tárcsával + hengerrel Tarlóhántás 5-15 cm kultivátorral + hengerrel Rövidtárcsázás+hengerezés Nehéztárcsázás+hengerezés Aprítóhengerezés Szárzúzás Kaszálás Rendsodrás Bálázás (125 cm körbála bálahálóval - minimum 180 kg) Bálaszállítás Rakodás - homlokrakodó Rakodás - teleszkópos Terményszállítás Erdészeti szárzúzás Szervestrágya rakodás és szórás (input anyagot az ár nem tartalmazza) Szervestrágya rakodás, szállítás (input anyagot az ár nem tartalmazza) Dűlőutak karbantartása Inputanyagok A termelés során felhasználandó inputanyagok három csoportra oszthatóak, a szerves-, és műtrágyákra, a vetőmagokra, illetve a növényvédő szerekre. A kijuttatásra kerülő szervestrágya az NBGK HGI telepén képződő mélyalmos nagyállat- és víziszárnyas-, és ún. kiskérődző trágya (teljes éves mennyisége megközelítőleg 1000 m3/év). Tápanyag utánpótlás tekintetében ez nem elégséges, a további szükséges tápanyagmennyiség műtrágya formájában kerül kijuttatásra. Ajánlatkérő a növényvédelmi műveletek során kamarai azonosítóval rendelkező növényvédelmi szakirányító biztosít, mely utasításainak a Nyertes Ajánlattevő köteles eleget tenni, továbbá az információkat vele haladéktalanul megosztani minden olyan adat, tény vonatkozásában, amely a feladata ellátásához szükséges., A szükséges növényvédő szerek alapvetően preventív jelleggel, előre tervezett ütemezésben kerülnek kijuttatásra, indokolt esetben azonban a növényvédelmi szakirányító által igazoltan szükség lehet rendkívüli növényvédő szeres kezelésre is. A vetőmagok kiválasztása függ az előzetesen meghatározott termesztési alapelvektől, de ennek ellenére sem határozható meg több évre előre. Ennek oka, hogy a vetőmagválasztás az előre meghatározott szempontokon túl alapvetően függ az adott évben beszerezhető választéktól. A műtrágyát, a növényvédelmi anyagokat és a vetőmagot (tehát minden input-anyagot) az Ajánlatkérő biztosítja. További részletek a közbeszerzési dokumentumokban.
Interne Kennung: EKR001174982025/2