519228-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i przetwarzanie odwodnionego ustabilizowanego komunalnego osadu ściekowego powstającego w procesie oczyszczania ścieków i przeróbki osadów
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i przetwarzanie odwodnionego ustabilizowanego komunalnego osadu ściekowego powstającego w procesie oczyszczania ścieków i przeróbki osadów
BeschreibungOdbiór i przetwarzanie (unieszkodliwianie lub odzysk) ustabilizowanego, odwodnionego komunalnego osadu ściekowego, powstającego w procesie oczyszczania ścieków i przeróbki osadów przez Wykonawcę odpadów o kodzie 19 08 05 z terenu Grupowej Oczyszczalni Ścieków Łódzkiej Aglomeracji Miejskiej oraz ich transport do miejsca przetwarzania. Przetwarzanie odpadów z wyłączeniem: procesu odzysku określonego jako R10 w Załączniku Nr 1 ustawy o odpadach z dnia 14.12.2012 r. (Dz.U. 2023, poz. 1587 wraz z późniejszymi zmianami) tj. obróbka na powierzchni ziemi przynosząca korzyści dla rolnictwa lub poprawę stanu środowiska; zastosowań zawartych w art. 96 ust. 1 ustawy o odpadach z dnia 14.12.2012 r. (Dz.U. 2023, poz. 1587 wraz z późniejszymi zmianami). Szczegółowy OPZ zawarty jest w dokumentach zamówienia. Zamówienie podzielone jest na 2 części. Wykonawcy mogą składać oferty na 1 lub 2 części.
Interne KennungFZ.270.12.2026.RP
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZgodnie z zapisami art.138 ust.1 pkt.2) zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Uruchomiony i stosowany układ hydrolizy termicznej w części osadowej oczyszczalni ścieków ma za zadanie zmniejszenie ilości osadu poddawanego termicznemu przekształceniu. Ze względu na charakter procesu hydrolizy (jest to proces częściowo energetyczny, ze względu na układ parowy), każde jego zatrzymanie będzie powodowało zmianę parametrów osadu. W wyniku powyższego spalona zostanie znacznie mniejsza ilość osadu, a jego nadmiar będzie gromadzony na placu tymczasowego magazynowania, który to osad będzie musiał być odebrany i przetworzony przez Wykonawcę wyłonionego w przedmiotowym postępowaniu. Pojemność placu tymczasowego składowania jest ograniczona. Przy postoju hydrolizy termicznej i ITPO plac tymczasowego składowania może zostać zapełniony w kilkanaście dni. Odbiór i przetworzenie przez Wykonawcę wyłonionego w przedmiotowym postępowaniu osadu jest niezbędne w celu zapewnienia płynnej pracy całej oczyszczalni ścieków. Mając na uwadze powyższe skrócenie TSO jest uzasadnione.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
LosLOT-0001
TitelOdbiór i przetwarzanie odwodnionego ustabilizowanego komunalnego osadu ściekowego powstającego w procesie oczyszczania ścieków i przeróbki osadów. Pakiet A
BeschreibungOdbiór i przetwarzanie (unieszkodliwianie lub odzysk) ustabilizowanego, odwodnionego komunalnego osadu ściekowego, powstającego w procesie oczyszczania ścieków i przeróbki osadów przez Wykonawcę odpadów o kodzie 19 08 05 z terenu Grupowej Oczyszczalni Ścieków Łódzkiej Aglomeracji Miejskiej oraz ich transport do miejsca przetwarzania. Przetwarzanie odpadów z wyłączeniem: procesu odzysku określonego jako R10 w Załączniku Nr 1 ustawy o odpadach z dnia 14.12.2012 r. (Dz.U. 2023, poz. 1587 wraz z późniejszymi zmianami) tj. obróbka na powierzchni ziemi przynosząca korzyści dla rolnictwa lub poprawę stanu środowiska; zastosowań zawartych w art. 96 ust. 1 ustawy o odpadach z dnia 14.12.2012 r. (Dz.U. 2023, poz. 1587 wraz z późniejszymi zmianami). Szczegółowy OPZ zawarty jest w dokumentacji zamówienia.
Interne KennungFZ.270.12.2026.RP.A
Optionen
Beschreibung der OptionenZamówienie objęte jest prawem opcji. Stosownie do treści art. 441 ustawy PZP Zamawiający określa: 1) rodzaj opcji: - odbiór i przetwarzanie ustabilizowanego odwodnionego komunalnego osadu ściekowego powstającego w procesie oczyszczania ścieków i przeróbki osadów objętego prawem opcji 2) okoliczności skorzystania z opcji: - Zamawiający jest uprawniony skorzystać z prawa opcji w całości w przypadku zaistnienia takiej potrzeby 3) minimalna wartość zamówienia w każdym pakiecie: - 1.100.000,00 zł netto 4) maksymalna wartość opcji w każdym pakiecie - 2.200.000,00 zł netto Zamówienie podzielone jest na 2 części: Pakiet A, Pakiet B. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Wykonawcy mogą złożyć oferty na jeden lub wszystkie pakiety. Określa się wartość minimalną zamówienia w każdym pakiecie na 1.100.000,00zł netto i wartość maksymalną opcji na 2.200.000,00zł netto.
LosLOT-0002
TitelOdbiór i przetwarzanie odwodnionego ustabilizowanego komunalnego osadu ściekowego powstającego w procesie oczyszczania ścieków i przeróbki osadów. Pakiet B
Interne KennungFZ.270.12.2026.RP.B