See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Buurt- en straathoekwerk
Beschreibung: Een gemeente wordt pas een gemeenschap als er voldoende sociale cohesie is. Verenigingen spelen hier van oudsher en nog steeds een belangrijke rol. In Ruisbroek en in mindere mate in Negenmanneke zijn er minder verenigingen actief dan in de rest van onze gemeente. Om deze leemte deels op te vullen en ondanks de schrapping van de subsidielijnen door de Vlaamse Overheid van het Plan Samenleven willen we de werking van het buurthuis verder bestendigen. Tegelijkertijd kan de werking van buurthuizen werken aan het sociaal weefsel, dat onder druk staat door de steeds sneller draaiende samenleving, de individualisering, de snel wijzigende samenstelling,… Tenslotte kunnen personen en gezinnen, die maatschappelijk kwetsbaar zijn, makkelijker doorverwezen worden naar de juiste diensten om hen te ondersteunen. Vandaar dat een bestek buurt- en straathoekwerking wordt voorgelegd bestaande uit volgende percelen: Perceel 1 : Organisatie, uitvoering en administratief beheer van buurtwerk in de wijken Ruisbroek en Negenmanneke. Perceel 2: Organisatie, uitvoering en administratief beheer van straathoekwerk in de wijken Ruisbroek en Negenmanneke.
Interne Kennung: PPP01P-1922/6450/2026-620
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 75200000 Kommunale Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Buurtwerk
Beschreibung: Buurtwerk in Sint-Pieters-Leeuw streeft naar een leefbare en zorgzame buurt waar alle bewoners zich thuis voelen en actief bijdragen aan het welzijn van de gemeenschap. Buurtwerk doet dit door het bevorderen van de sociale cohesie, het ondersteunen van buurtgerichte initiatieven en het stimuleren van samenwerking tussen alle inwoners, lokale stakeholders en professionele hulp- en dienstverleners om zo de buurt leefbaarder te maken. Buurtwerk werkt hierbij enerzijds vanuit een vaste, laagdrempelige ontmoetingsruimte in elke wijk (waar ze ontmoeting en zelfredzaamheid bewerkstellingen) en anderzijds passen ze ook een outreachende werking toe, waarbij ze proactief noden detecteren en aan de opgestelde doelstellingen werken.
Interne Kennung: 2026-620_1
Los: LOT-0002
Titel: Straathoekwerk
Beschreibung: Met straathoekwerk in Sint-Pieters-Leeuw trachten we in te spelen op inwoners die geen aansluiting vinden bij de reguliere dienst- en hulpverlening en die (dreigen) te ontsporen en/of een nefaste impact hebben op de leefbaarheid in de wijk. Aanvullend op het bestaande buurtwerk zal er vanuit een outreachende en aanklampende methodiek contact opgezocht worden met deze precaire doelgroep. Met deze werking tracht straathoekwerk de doelgroep nog tijdig te heroriënteren voor dat het te laat is en hulpverlening ook geen uitkomst meer kan bieden. Het straathoekwerk zal zich exclusief focussen op een outreachende methodiek met hierbij de voornaamste focus op jongvolwassenen die de leefbaarheid in de wijk verstoren en waarbij er mogelijk sprake is van een ontwrichte thuissituatie.
Interne Kennung: 2026-620_2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85300000 Dienstleistungen des Sozialwesens und zugehörige Dienstleistungen