519420-2026 - Ergebnis
Rumänien – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – Achizitie produse agroalimentare
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achizitie produse agroalimentare
Beschreibung: Achizitie produse agroalimentare impartite in 61 de loturi: ouă de găină, cartofi, radacinoase, morcovi, ceapă, fasole uscata boabe, ardei, tomate, dovlecei, ciuperci la conserva, castraveti, legume pentru frunze, varză prospata, fructe citrice, carne de vită refrigerata, carne de pasăre refrigerata (pulpe superioare dezosate si piept de pui dezosat), carne de curcan, ficat de pasare, carne de porc refrigerata, legume congelate-amestec de legume congelate, conserve de legume (mazare, fasole galbena pastai, spanac frunze, rosii in bulion, zarzavat pentru ciorbe, ghiveci de legume), paste de tomate, compot de fructe (struguri, visine, piersici-jumatati depelate) , dulceata (de caise, de cirese, de capsuni), ulei de floarea soarelui, lapte de vacă, lapte praf, smântână, unt, brânză telemea, brânză proaspătă, iaurt, orez decorticat, făină de grau, faina de porumb (malai), gris din grau, paine alba , paine alba fara sare , biscuiţi, zahăr, cacao, paste făinoase, ceai, esente alimentare, foi de dafin, otet de vin, piper negru, mirodenii (plante aromatice), sare extrafina, amelioratori pentru preparate culinare, usturoi, care sa indeplineasca cerintele din Caietul de Sarcini nr. A-1237/17.02.2026. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 21 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare, în a 12 a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor, pentru clarificările solicitate cu 21 zile înaintea termenului limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4318016
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0062
Titel: Oua de gaina
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru:minim 5 000 buc -maxim 22 000 buc.Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: minim 3 750,00 LEI -maxim 16 500,00 LEI
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 03142500 Eier
Los: LOT-0063
Titel: Cartofi
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 3 500 kg -maxim 12 000 kg.Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: minim 4 550,00 LEI -maxim 15 600,00 LEI.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 03212100 Kartoffeln/Erdäpfel
Los: LOT-0064
Titel: Radacinoase
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 300 kg -maxim 1 000 kg.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 03221110 Wurzelgemüse
Los: LOT-0065
Titel: Morcovi
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 600 kg -maxim 3 000 kg.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 03221112 Karotten
Los: LOT-0066
Titel: Ceapa
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 600 kg –maxim 3 000 kg.
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 03221113 Zwiebeln
Los: LOT-0067
Titel: Fasole uscata boabe
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: Minim 200 kg -maxim 600 kg.
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 03221211 Saubohnen
Los: LOT-0068
Titel: Ardei
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 250 kg -maxim 1 500 kg.
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 03221230 Paprika
Los: LOT-0069
Titel: Tomate
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 200 kg -maxim 1 000 kg.
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 03221240 Tomaten/Paradeiser
Los: LOT-0070
Titel: Dovlecei
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 03221250 Zucchini
Los: LOT-0071
Titel: Ciuperci la conserva
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 200 kg –maxim 500 kg
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 03221260 Pilze
Los: LOT-0072
Titel: Castraveti
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 150 kg –maxim 600 kg.
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 03221270 Gurken
Los: LOT-0073
Titel: Legume pentru frunze
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 60 kg –maxim 300 kg.
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 03221300 Blattgemüse
Los: LOT-0074
Titel: Varza proaspata
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 800 kg –maxim 3 000 kg.
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 03221400 Kohlgemüse
Los: LOT-0075
Titel: Fructe citrice
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 500 kg –maxim 2 000 kg.
Interne Kennung: 14
Haupteinstufung (cpv): 03222200 Zitrusfrüchte
Los: LOT-0076
Titel: Carne de vita refrigerata
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 600 kg –maxim 2 000 kg.
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 15111100 Rindfleisch
Los: LOT-0077
Titel: Carne de pasare refrigerata-pulpe de pui superioare dezosate
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 1 000 kg –maxim 3 500 kg.
Interne Kennung: 16
Haupteinstufung (cpv): 15112100 Frisches Geflügel
Los: LOT-0078
Titel: Carne de pasare refrigerata-piept de pui dezosat
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 800 kg –maxim 2 200 kg.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0079
Titel: Carne de curcan
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 300 kg –maxim 1 000 kg.
Interne Kennung: 18
Haupteinstufung (cpv): 15112120 Puten
Los: LOT-0080
Titel: Ficat de pasare
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 150 kg –maxim 500 kg.
Interne Kennung: 19
Haupteinstufung (cpv): 15112300 Geflügelleber
Los: LOT-0081
Titel: Carne de porc refrigerata
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 1 000 kg –maxim 3 600 kg.
Interne Kennung: 20
Haupteinstufung (cpv): 15113000 Schweinefleisch
Los: LOT-0082
Titel: Legume congelate- amestec de legume congelate
Interne Kennung: 21
Haupteinstufung (cpv): 15331100 Frisches oder tiefgekühltes Gemüse
Los: LOT-0083
Titel: Conserve de legume-mazare
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 432 kg –maxim 1 440 kg.
Interne Kennung: 22
Haupteinstufung (cpv): 15331400 Gemüsekonserven und/oder Dosengemüse
Los: LOT-0084
Titel: Conserve de legume-fasole galbena pastai
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 504 kg –maxim 2 160 kg.
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0085
Titel: Conserve de legume-spanac frunze
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0086
Titel: Conserve de legume-rosii in bulion
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0087
Titel: Conserve de legume-zarzavat pentru ciorbe
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 504 kg –maxim 2 160 kg
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0088
Titel: Conserve de legume-ghiveci de legume
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: Minim 432 kg –maxim 1 440 kg.
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0089
Titel: Pasta de tomate
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 360 kg –maxim 1 080 kg.
Interne Kennung: 28
Haupteinstufung (cpv): 15331425 Tomatenmark/Paradeisermark
Los: LOT-0090
Titel: Compot de fructe-struguri
Interne Kennung: 29
Haupteinstufung (cpv): 15332250 Fruchtpasten
Los: LOT-0091
Titel: Compot de fructe-visine
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0092
Titel: Compot de fructe-piersici jumatati depelate
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0093
Titel: Dulceata de caise
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 100 kg –maxim 300 kg.
Interne Kennung: 32
Haupteinstufung (cpv): 15332290 Konfitüren
Los: LOT-0033
Titel: Dulceata de cirese
Interne Kennung: 33
Haupteinstufung (cpv): 15332294 Kirschkonfitüre
Los: LOT-0034
Titel: Dulceata de capsuni
Interne Kennung: 34
Haupteinstufung (cpv): 15332296 Erdbeerkonfitüre
Los: LOT-0035
Titel: Ulei comestibil-ulei rafinat din floarea soarelui
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 600 litrii –maxim 3 500 litrii
Interne Kennung: 35
Haupteinstufung (cpv): 15411200 Kochfett
Los: LOT-0036
Titel: Lapte de vaca UHT-grasime 3,5%
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 4 000 litrii –maxim 25 000 litrii.
Interne Kennung: 36
Haupteinstufung (cpv): 15511100 Pasteurisierte Milch
Los: LOT-0037
Titel: Lapte praf
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 100 kg –maxim 300 kg
Interne Kennung: 37
Haupteinstufung (cpv): 15511700 Milchpulver
Los: LOT-0038
Titel: Smantana
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 300 kg –maxim 1 200 kg.
Interne Kennung: 38
Haupteinstufung (cpv): 15512000 Rahm
Los: LOT-0039
Titel: Unt
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 500 kg –maxim 1 600 kg.
Interne Kennung: 39
Haupteinstufung (cpv): 15530000 Butter
Los: LOT-0040
Titel: Branza telemea
Interne Kennung: 40
Haupteinstufung (cpv): 15541000 Tafelkäse
Los: LOT-0041
Titel: Branza proaspata de vaca
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 800 kg –maxim 5 000 kg.
Interne Kennung: 41
Haupteinstufung (cpv): 15542000 Frischkäse
Los: LOT-0042
Titel: Iaurt
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 800 kg –maxim 2 800 kg.
Interne Kennung: 42
Haupteinstufung (cpv): 15551300 Joghurt
Los: LOT-0043
Titel: Orez decorticat
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 500 kg –maxim 1 500 kg.
Interne Kennung: 43
Haupteinstufung (cpv): 15611000 Geschälter Reis
Los: LOT-0044
Titel: Faina de grau (alba)
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 200 kg –maxim 500 kg.
Interne Kennung: 44
Haupteinstufung (cpv): 15612100 Weizenmehl
Los: LOT-0045
Titel: Faina de porumb(malai)
Interne Kennung: 45
Haupteinstufung (cpv): 15612210 Maismehl
Los: LOT-0046
Titel: Gris din grau
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 200 kg –maxim 800 kg.
Interne Kennung: 46
Haupteinstufung (cpv): 15625000 Grieß
Los: LOT-0047
Titel: Paine alba
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 4 000 kg –maxim 13 000 kg.
Interne Kennung: 47
Haupteinstufung (cpv): 15811100 Brot
Los: LOT-0048
Titel: Paine alba-fara sare
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 200 kg –maxim 400 kg.
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Biscuiti
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 200 kg –maxim 1 000 kg.
Interne Kennung: 49
Haupteinstufung (cpv): 15821200 Süßes Gebäck
Los: LOT-0050
Titel: Zahar
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 800 kg –maxim 1 800 kg.
Interne Kennung: 50
Haupteinstufung (cpv): 15831000 Zucker
Los: LOT-0051
Titel: Cacao pudra
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 3 kg –maxim 10 kg.
Interne Kennung: 51
Haupteinstufung (cpv): 15841000 Kakao
Los: LOT-0052
Titel: Paste fainoase extra superioare cu ou
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 500 kg –maxim 1 800 kg.
Interne Kennung: 52
Haupteinstufung (cpv): 15850000 Teigwaren
Los: LOT-0053
Titel: Ceaiuri diferite
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 60 kg –maxim 200 kg.
Interne Kennung: 53
Haupteinstufung (cpv): 15863000 Tee
Los: LOT-0054
Titel: Arome (esente alimentare)
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 3 litrii –maxim 10 litrii.
Interne Kennung: 54
Haupteinstufung (cpv): 15870000 Würzmittel
Los: LOT-0055
Titel: Foi de dafin
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Otet de vin
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 48 litrii–maxim 240 litrii
Interne Kennung: 56
Haupteinstufung (cpv): 15871110 Essig oder Ersatz
Los: LOT-0057
Titel: Piper-negru macinat
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: Minim 3 kg –maxim 10 kg.
Interne Kennung: 57
Haupteinstufung (cpv): 15872100 Pfeffer
Los: LOT-0058
Titel: Mirodenii ( plante aromatice)
Interne Kennung: 58
Haupteinstufung (cpv): 15872300 Kräuter
Los: LOT-0059
Titel: Sare extrafina
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 50 kg –maxim 300 kg.
Interne Kennung: 59
Haupteinstufung (cpv): 15872400 Salz
Los: LOT-0060
Titel: Amelioratori pentru preparate culinare
Beschreibung: Cantități minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 10 kg –maxim 25 kg.
Interne Kennung: 60
Haupteinstufung (cpv): 15871270 Gewürzmischungen
Los: LOT-0061
Titel: Usturoi
Interne Kennung: 61