51952-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit – Udbud af revisionsydelser til Professionshøjskolen Absalon
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af revisionsydelser til Professionshøjskolen Absalon
Beschreibung: Ordregiver udbyder sit behov for lovpligtig revision (intern revision) i EU-udbud med henblik på, at etablere en kontrakt med et revisionsfirma, der i perioden 2025-2029, skal gennemføre revision af Professionshøjskolen Absalons årsregnskab. Det fremgår af Kontraktbilag A – Kravspecifikation, hvilke ydelser der er indeholdt i revisionsopgaven. Den årlige revisionsopgave udføres til en fast tilbudt pris. Foruden den faste årlige revisionsopgave, skal revisoren levere ledelsesmæssig sparring og rådgivning til Ordregiver. Det forudsættes i denne forbindelse, at revisoren tilbyder en stærk strategisk og visionær ressource, med viden og erfaring inden for uddannelsessektoren – og gerne målrettet professionshøjskoler. Den strategiske rådgivning honoreres på baggrund af den vindende tilbudsgivers honorarmodel herfor, jf. vilkårene for strategisk rådgivning der fremgår af Kontraktbilag A – Kravspecifikation. Der evalueres på den tilbudte ledelsesmæssige sparring i henhold til udbudsbetingelsernes pkt. 3.3.4.
Interne Kennung: PHA_rev_2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79000000 Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79200000 Dienstleistungen im Bereich Rechnungslegung und -prüfung sowie Steuerwesen, 79210000 Rechnungslegung und -prüfung, 79212000 Betriebsprüfung, 79220000 Dienstleistungen im Steuerwesen, 79221000 Steuerberatung
5. Los
Los: LOT-0000