2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare utilaje și echipamente tehnologice - AGRITECH-DUAL-PNRR
Beschreibung: Furnizare de echipamente tehnologice, conform cerințelor Caietului de sarcini Procedura de atribuire a contractului de achiziție publică este inițiată sub incidența prezentei clauze suspensive, în sensul că încheierea contractului de achiziție publică este condiționată de alocarea creditelor bugetare cu această destinație, semnarea contractului făcându-se cu respectarea dispozițiilor referitoare la angajarea cheltuielilor din bugetele care intră sub incidența legislației privind finanțelor publice. Având în vedere dispozițiile Legii 98/2016 privind achizițiile publice și H.G. nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare, Autoritatea Contractantă precizează că va încheia contractul cu ofertantul declarat câștigător numai în măsura în care fondurile necesare achiziției vor fi asigurate prin alocarea creditelor bugetare cu această destinație. În cazul în care, indiferent de motive, creditele bugetare nu vor fi alocate, Autoritatea Contractantă, după primirea notificării cu privire la neacordarea finanțării, își rezervă dreptul de a anula procedura de atribuire, în condițiile în care nu există o altă sursă de finanțare, în conformitate cu prevederile art. 212 alin. (1) lit. c) teza 2 din Legea 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, fiind imposibilă încheierea contractului de achiziție publică. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 17 zile NOTĂ: Potrivit art. 161 din Legea nr.98/2016 cu modificările şi completările ulterioare, în măsura în care clarificările sunt solicitate în timp util, răspunsul autorităţii contractante la aceste solicitări se va publica în SEAP în a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor (a se vedea termenele din anunțul de participare publicat în SEAP).
Interne Kennung: 4541840_2026_PAAPD
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16600000 Maschinen für besondere land- oder forstwirtschaftliche Zwecke
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Tractor zootehnic 1 buc. Încărcător frontal 1 buc. Cupă cereale 1 buc. Furcă paleți 1 buc. Clește pentru baloți 1 buc. Grebla de adunat 1 buc. Cositoare 1 buc. Remorcă agricolă basculabilă pe 3 părți cu 1 axă 1 buc. Vidanjă cu sistem de împrăștiat dejecțiile 1 buc. Remorcă tehnologică 1 buc. Remorca administrare îngrășăminte organice 1 buc. Perie zootehnie 1 buc. Lamă zăpadă 1 buc.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16700000 Traktoren, 34223300 Anhänger, 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport), 80511000 Ausbildung des Personals