See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Mobil adatátviteli szolgáltatás nyújtása
Beschreibung: 1. rész: Mobil adatátviteli szolgáltatás nyújtása - "Nagy adat pool az MTVA számára" tárgyú eljáráshoz, 36 hónapos határozott időtartamra, szolgáltatási szerződés keretében. 2. rész: Mobil adatátviteli szolgáltatás nyújtása - "Kis adat pool az MTVA számára" tárgyú eljáráshoz, 36 hónapos határozott időtartamra, szolgáltatási szerződés keretében.
Interne Kennung: EKR000679392023
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64200000 Fernmeldedienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Nagy adat pool szolgáltatás nyújtása
Beschreibung: A „Nagy adat pool” közbeszerzési eljárás célja az Ajánlatkérő (Médiaszolgáltató-támogató és Vagyonkezelő Alap, MTVA, a továbbiakban: Ajánlatkérő) elvárásainak megfelelő költséghatékony tarifarendszerrel működő mobilszolgáltató kiválasztása, amely zökkenőmentesen biztosítja Ajánlatkérő számára a működéséhez szükséges, alábbiakban leírt paraméterekkel rendelkező mobil szolgáltatásokat. A közbeszerzési eljárás célja, hogy az Ajánlatkérő egységesen új mobil adatszolgáltatást vegyen igénybe az új szerződéses feltételek szerint. MOBIL ADATÁTVITELI SZOLGÁLTATÁS 1. A szolgáltatás típusa 1.1 Technológia Az Ajánlatkérő hagyományos LTE, illetve opcionálisan 5G (4G és 5G) alapú szolgáltatásra kéri az ajánlatot. A közbeszerzési eljárás dokumentumaiban, a szerződésben foglalt szolgáltatásoknak működni kell belföldön, és külföldön Roaming segítségével. 1.2 Lefedettség Az Ajánlattevőnek biztosítania kell a földfelszín feletti és alatti kül- és beltéri lefedettséget adatszolgáltatásra (4G vagy 5G), illetve a megfelelő kapacitást országosan. A megkövetelt országos lefedettség minimális mértéke: 98,2% 2. Várható mennyiségek A szerződéskötés után várhatóan kb. 400 előfizetést (kizárólag adatelőfizetések) fog az Ajánlatkérő igénybe venni (ez a TCO modell alapja). Ajánlatkérő azonban a szerződéskötéskor fixen 250 szolgáltatási szerződés szinten vállal előfizetést (ez a szerződés időtartama alatt vállalt előfizetésszám), további előfizetésekkel történő bővítés lehetőségével. Minden előfizetésre biztosítani kell a mobil adatszolgáltatás lehetőségét. Az Ajánlatkérő forgalma, amely a kiértékelési modellek alapja, az 1. sz. Mellékletben (árazandó költségvetés) található. 2.1. Mobil adatszolgáltatás Ajánlatkérő mobil adatszolgáltatást kívánnak igénybe venni. A mobil adatszolgáltatás esetében elvárás, hogy valamennyi egy ügyfélszám alatt szereplő, közvetlenül az Internetre kapcsolódó előfizetői adatelőfizetés egy csomagba, poolingba tartozzon, publikus APN-ben. Így az egy ügyfélszámon lévő előfizetések összes adatforgalmát együttesen számlázza Ajánlattevő az alábbi feltételekkel: A poolingban tartozó előfizetések tekintetében kezdetben havi 2000 GB leforgalmazhatóságot magába foglaló pooling kerül aktiválásra. Az e feletti forgalmat az Ajánlattevő jogosult kiszámlázni maximum 1 GByte-os lépésekben. A fenti adatpoolban foglalt adatmennyiség Magyarország, és az Európai Unió területén szabadon felhasználható kell, hogy legyen. Ajánlattevő ezen adat-előfizetésekre adatforgalmi díjat nem jogosult számlázni előfizetési szinten. A poolingban részvevő előfizetéseknél biztosítani kell egyedi havi limiteket, melyek felett a rendszer lassítja az Internet hozzáférést. A lassítás után a letöltési sebesség nem lehet gyorsabb, mint 128 kbit/s. Legalább három limitet kell tudni beállítani, a limit nélküli mellett: • 5 Gbyte • 10 GByte • 50 GByte Az adatcsomagokat Ajánlatkérő igénye alapján változtatni kell tudni. Lehetőséget kell teremteni az előfizetéseken mind a magasabb, mind az alacsonyabb adatcsomag beállítására. A poolingba tartozó előfizetések tekintetében biztosítani kell az adatroaming, valamint mobilvásárlás (parkolás) lehetőségét is. Ezeket a költségeket az Ajánlattevő a megajánlott havidíjon felül a mindenkor érvényes ÁSZF szerint jogosult kiszámlázni a szerződés szumma összegének 10%-ig. E tekintetben az ajánlatkérő felhívja az ajánlatevők figyelmét a szerződéstervezet 4.1.4. és 5.5. pontjában foglaltakra, mely esetkör a szerződés Kbt. 141. § (4) bek. a) pontja szerinti, új közbeszerzési eljárás kiírására vonatkozó kötelezettséggel nem járó módosításának minősül. AK felhívja a figyelmet a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra. A szolgáltatással összefüggő részletes elvárásokat a műszaki leírás tartalmazza.
Interne Kennung: EKR000679392023/1