519780-2026 - Ergebnis
Rumänien – Spezialfahrzeuge – Furnizare ECHIPAMENTE în cadrul proiectului “Efficient management of the migration process in a cross-border context” – PRO GOV / Managementul eficient al procesului migraționist în context transfrontalier finanțat prin programul Interreg Next România – Republica Moldova 2021-2027 Cod proiect ROMD00131
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare ECHIPAMENTE în cadrul proiectului “Efficient management of the migration process in a cross-border context” – PRO GOV / Managementul eficient al procesului migraționist în context transfrontalier finanțat prin programul Interreg Next România – Republica Moldova 2021-2027 Cod proiect ROMD00131
Beschreibung: Obiectul achiziției îl constituie furnizarea de Autovehicul de patrulare 8+1 locuri, Complet de blocare treceri auto, Cort gonflabil, Camere video, Măști contra gazelor, Garduri de protecție, cu livrarea acestora la sediul autorităţii contractante (Inspectoratul de Jandarmi Județean Vaslui). Inspectoratul de Jandarmi Județean Vaslui a constatat nevoia creșterii nivelului de pregătire în managementul riscurilor și prevenirea efectelor unei situații de criză la granița România-Republica Moldova. Plecând de la această constatare, s-a considerat că este imperios necesar a fi îmbunătățită asigurarea materială pe timpul executării misiunilor de menținere a siguranței și securității la granița România-Republica Moldova. Prin achiziția echipamentelor, Autoritatea Contractantă dorește să îmbunătățească dotarea unităților militare din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Vaslui, pe linia siguranței și securității la granița România-Republica Moldova. Echipamentele vor fi folosite pentru misiuni de intervenție în scopul restabilirii ordinii în cazul situațiilor de criză la granița România-Republica Moldova. Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare cu 11 zile înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 13602245_2026_PAAPD1101032
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114000 Spezialfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Autovehicul de patrulare 8+1 locuri (2 complete)
Beschreibung: Obiectul achiziției îl constituie furnizarea a 2 cpl. - Autovehicul de patrulare 8+1 locuri și livrarea acestora la sediul autorităţii contractante (Inspectoratul de Jandarmi Județean Vaslui). Inspectoratul de Jandarmi Județean Vaslui a constatat nevoia creșterii nivelului de pregătire în managementul riscurilor și prevenirea efectelor unei situații de criză la granița România-Republica Moldova. Plecând de la această constatare, s-a considerat că este imperios necesar a fi îmbunătățită asigurarea materială pe timpul executării misiunilor de menținere a siguranței și securității la granița România-Republica Moldova. Prin achiziția echipamentelor, Autoritatea Contractantă dorește să îmbunătățească dotarea unităților militare din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Vaslui, pe linia siguranței și securității la granița România-Republica Moldova. Autovehiculele de patrulare 8+1 locuri vor fi folosite pentru creșterea mobilității în misiuni de intervenție în scopul restabilirii ordinii în cazul situațiilor de criză la granița România-Republica Moldova. Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare cu 11 zile înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Complet de blocare treceri auto (1 complet)
Beschreibung: Obiectul achiziției îl constituie furnizarea a 1 cpl. - Complet de blocare treceri auto și livrarea acestuia la sediul autorităţii contractante (Inspectoratul de Jandarmi Județean Vaslui). Inspectoratul de Jandarmi Județean Vaslui a constatat nevoia creșterii nivelului de pregătire în managementul riscurilor și prevenirea efectelor unei situații de criză la granița România-Republica Moldova. Plecând de la această constatare, s-a considerat că este imperios necesar a fi îmbunătățită asigurarea materială pe timpul executării misiunilor de menținere a siguranței și securității la granița România-Republica Moldova. Prin achiziția echipamentelor, Autoritatea Contractantă dorește să îmbunătățească dotarea unităților militare din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Vaslui, pe linia siguranței și securității la granița România-Republica Moldova. Completul de blocare treceri auto va fi folosit pentru misiuni de intervenție în scopul restabilirii ordinii în cazul situațiilor de criză la granița România-Republica Moldova. Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare cu 11 zile înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18143000 Schutzkleidung
Los: LOT-0003
Titel: Cort gonflabil (1 complet)
Beschreibung: Obiectul achiziției îl constituie furnizarea a 1 cpl. - Cort gonflabil și livrarea acestuia la sediul autorităţii contractante (Inspectoratul de Jandarmi Județean Vaslui). Inspectoratul de Jandarmi Județean Vaslui a constatat nevoia creșterii nivelului de pregătire în managementul riscurilor și prevenirea efectelor unei situații de criză la granița România-Republica Moldova. Plecând de la această constatare, s-a considerat că este imperios necesar a fi îmbunătățită asigurarea materială pe timpul executării misiunilor de menținere a siguranței și securității la granița România-Republica Moldova. Prin achiziția echipamentelor, Autoritatea Contractantă dorește să îmbunătățească dotarea unităților militare din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Vaslui, pe linia siguranței și securității la granița România-Republica Moldova. Cortul gonflabil va fi folosit pentru misiuni de intervenție în scopul restabilirii ordinii în cazul situațiilor de criză la granița România-Republica Moldova. Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare cu 11 zile înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39522530 Zelte
Los: LOT-0004
Titel: Camere video (3 complete)
Beschreibung: Obiectul achiziției îl constituie furnizarea a 3 cpl. - Camere video și livrarea acestora la sediul autorităţii contractante (Inspectoratul de Jandarmi Județean Vaslui). Inspectoratul de Jandarmi Județean Vaslui a constatat nevoia creșterii nivelului de pregătire în managementul riscurilor și prevenirea efectelor unei situații de criză la granița România-Republica Moldova. Plecând de la această constatare, s-a considerat că este imperios necesar a fi îmbunătățită asigurarea materială pe timpul executării misiunilor de menținere a siguranței și securității la granița România-Republica Moldova. Prin achiziția echipamentelor, Autoritatea Contractantă dorește să îmbunătățească dotarea unităților militare din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Vaslui, pe linia siguranței și securității la granița România-Republica Moldova. Camerele video vor fi folosite pentru probarea faptelor infracționale în misiuni de intervenție în scopul restabilirii ordinii în cazul situațiilor de criză la granița România-Republica Moldova. Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare cu 11 zile înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32333200 Camcorder
Los: LOT-0005
Titel: Măști contra gazelor (50 complete)
Beschreibung: Obiectul achiziției îl constituie furnizarea a 50 cpl. - Măști contra gazelor și livrarea acestora la sediul autorităţii contractante (Inspectoratul de Jandarmi Județean Vaslui). Inspectoratul de Jandarmi Județean Vaslui a constatat nevoia creșterii nivelului de pregătire în managementul riscurilor și prevenirea efectelor unei situații de criză la granița România-Republica Moldova. Plecând de la această constatare, s-a considerat că este imperios necesar a fi îmbunătățită asigurarea materială pe timpul executării misiunilor de menținere a siguranței și securității la granița România-Republica Moldova. Prin achiziția echipamentelor, Autoritatea Contractantă dorește să îmbunătățească dotarea unităților militare din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Vaslui, pe linia siguranței și securității la granița România-Republica Moldova. Măștile contra gazelor vor fi folosite pentru misiuni de intervenție în scopul restabilirii ordinii în cazul situațiilor de criză la granița România-Republica Moldova. Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare cu 11 zile înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35814000 Gasmasken
Los: LOT-0006
Titel: Panouri metalice blocare treceri (garduri metalice ordine publică) (50 bucăți)
Beschreibung: Obiectul achiziției îl constituie furnizarea a 50 buc. - Panouri metalice blocare treceri (garduri metalice ordine publică) și livrarea acestora la sediul autorităţii contractante (Inspectoratul de Jandarmi Județean Vaslui). Inspectoratul de Jandarmi Județean Vaslui a constatat nevoia creșterii nivelului de pregătire în managementul riscurilor și prevenirea efectelor unei situații de criză la granița România-Republica Moldova. Plecând de la această constatare, s-a considerat că este imperios necesar a fi îmbunătățită asigurarea materială pe timpul executării misiunilor de menținere a siguranței și securității la granița România-Republica Moldova. Prin achiziția echipamentelor, Autoritatea Contractantă dorește să îmbunătățească dotarea unităților militare din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Vaslui, pe linia siguranței și securității la granița România-Republica Moldova. Panourile metalice blocare treceri (garduri metalice ordine publică) vor fi folosite pentru misiuni de intervenție în scopul restabilirii ordinii în cazul situațiilor de criză la granița România-Republica Moldova. Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare cu 11 zile înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 6