519801-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Razem dla natury – ochrona gatunków i siedlisk na terenach cennych przyrodniczo (OPL2) Wykaszanie użytków zielonych oraz usuwanie nalotów drzew i krzewów wraz ze zbiorem i wywozem uzyskanej biomasy w Nadleśnictwie Bielsk w Bielsku Podlaskim w latach 2026-2028
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRazem dla natury – ochrona gatunków i siedlisk na terenach cennych przyrodniczo (OPL2) Wykaszanie użytków zielonych oraz usuwanie nalotów drzew i krzewów wraz ze zbiorem i wywozem uzyskanej biomasy w Nadleśnictwie Bielsk w Bielsku Podlaskim w latach 2026-2028
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi polegające na Wykaszaniu użytków zielonych oraz usuwaniu nalotów drzew i krzewów wraz ze zbiorem i wywozem uzyskanej biomasy w Nadleśnictwie Bielsk w Bielsku Podlaskim w latach 2026 -2028 Usługi polegające na wykonaniu zabiegów ochrony czynnej na nieruchomościach gruntowych będących własnością Skarbu Państwa zarządzanych przez Nadleśnictwo Bielsk w Bielsku Podlaskim o corocznej łącznej powierzchni 4,74 ha, zlokalizowanych: w Leśnictwie Pawły: na działkach 430, 425, 426, 427, położonych w obrębie geodezyjnym Kaniuki: działka 1116/1 w obrębie geodezyjnym Ryboły, Gmina Zabłudów, w Leśnictwie Hołody działka 182/1 w obrębie geodezyjnym Hryniewicze Duże Gminie Bielsk Podlaski, w Leśnictwie Kleszczele działka 3997/3 obrębie geodezyjnym Kleszczele Gmina Miasto Kleszczele, w Leśnictwie Orla: na działkach 474/1, 475/1, 476/1, 477/1 w obrębie geodezyjnym Wólka Wygonowska, gmina Orla . Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Bielsk w Bielsku Podlaskim. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Bielsk w Bielsku Podlaskim. Szczegółową lokalizację przedmiotu zamówienia przedstawiają mapy zawarte w Załączniku nr 3 do SWZ
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht, 90721700 Schutz gefährdeter Arten
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung3.3. Zasady ogólne realizacji przedmiotu zamówienia. 1) Wykonawca będzie wykonywał przedmiot zamówienia na podstawie pisemnych zleceń przekazywanych przez Przedstawicieli Zamawiającego („Zlecenie”). Treść Zlecenia określa umowa w sprawie zamówienia publicznego (Załącznik nr 10 do SWZ). 2) Wykonawca będzie zobowiązany do uprzątnięcia pozostałości po pracach z dróg, linii podziału powierzchniowego, rowów, itp. obiektów oraz pozostałych odpadów po działalności własnej (śmieci, pustych opakowań, zużytych elementów maszyn, itp.). 3) Wykonawca będzie zobowiązany do stosowania oleju biodegradowalnego do smarowania układów tnących w eksploatowanych piłach łańcuchowych oraz zestawów do pochłaniania oleju w urządzeniach eksploatowanych na terenie lasów. 4) Do smarowania układów tnących w eksploatowanych piłach łańcuchowych i głowicach tnących Wykonawca będzie zobowiązany stosować olej biodegradowalny o parametrze biodegradacji nie gorszym niż 60%. Wymagane jest określenie biodegradowalności zgodnie z metodyką badań opisaną w Rozporządzeniu Komisji (WE) NR 440/2008 z dnia 30 maja 2008 r. w metodzie: OECD 301B lub OECD 301C lub OECD 301F, ustalająca metody badań zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH). 5) Wyznacznikiem szacunkowej ilości objętościowych lub wagowych zużywanego oleju biodegradowalnego do smarowania układów tnących w eksploatowanych piłach łańcuchowych i głowicach tnących będzie masa pozyskania w m3 wynikająca z Protokołów Odbioru Robót, przy uwzględnieniu poniższych norm: - przy użyciu pilarki wynosi 0,05 litra na 1 m3 pozyskiwanego drewna, 6) Na każde żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany będzie przedstawić faktury zakupowe oleju wraz z „Kartą charakterystyki preparatu niebezpiecznego” potwierdzającego stopień biodegradowalności kupionego oleju, adekwatnie do ilości m3 pozyskanego drewna. Zamawiającemu służyć będzie prawo do weryfikacji olei używanych do smarowania układów tnących, a Wykonawca zobowiązany będzie udostępnić Zamawiającemu możliwość pobrania próbek oleju w ilości niezbędnej do przeprowadzenia badań jego parametrów. Koszty badań laboratoryjnych pokryją: - Zamawiający, jeżeli parametr biodegradowalności jest nie niższy niż 60% według metodyki badań jak wskazano powyżej, - Wykonawca, jeżeli parametr jest niższy niż 60% według metodyki badań jak wskazano powyżej. 7) Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia wszystkich maszyn, ciągników i urządzeń pracujących na powierzchniach w zestawy (sorbenty lub maty sorpcyjne itp.) o chłonności umożliwiającej pochłonięcie rozlanego paliwa lub oleju oraz innych płynów technologicznych używanych w maszynach, ciągnikach, pilarkach i innych urządzeniach pracujących oraz użycia tych środków w sytuacjach wymagających zastosowania (awarie, naprawy, tankowania itp.) – w celu zapobieżenia skażeniu środowiska. Dopuszcza się posiadanie i używanie przez Wykonawcę kanistrów z bezpiecznymi końcówkami (dozownikami), uniemożliwiającymi rozlanie (przelanie) oleju i mieszanki paliwowej podczas tankowania pilarki, kosy spalinowej (zastępczo za maty pochłaniające olej i paliwo). 3.4. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wskazanie takie należy umieścić na Ofercie. W przypadku braku wskazania w Ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie. 3.5. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. 3.6. Kalkulując w ofercie ceny jednostkowe dla poszczególnych czynności wchodzących w skład opisu przedmiotu zamówienia Wykonawca powinien dokonać ich wyceny z uwzględnieniem: 1) wszystkich okoliczności wynikających z Załącznika nr 2 do SWZ; 2) zasad rozliczeń oraz ryzyk określonych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 10 do SWZ. Tak skalkulowane ceny jednostkowe poszczególnych czynności wchodzących w skład opisu przedmiotu zamówienia powinny być podane w Kosztorysie Ofertowym zawartym w pkt 2 Formularza Oferty (Załącznik nr 1 do SWZ) i podane dla jednostek miary tam wskazanych. 3.7. Wymagania związane z realizacją zamówienia (art. 95 ustawy PZP): Zamawiający wskazuje rodzaj czynności, które wykonawca lub podwykonawca zobowiązani są realizować z wykorzystaniem osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 Kodeksu pracy (cechy stosunku pracy: podporządkowanie kierownictwu, czas i miejsce pracy określone przez wykonawcę): - wykaszanie użytków zielonych; - usuwanie nalotów drzew i krzewów; - zbiór biomasy.
Haupteinstufung (cpv): 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht
Optionen
Beschreibung der OptionenBrak