519814-2026 - Ergebnis
Finnland – IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung – SERVICENOW -lisenssit ja siihen liittyvä asiantuntijapalvelu
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SERVICENOW -lisenssit ja siihen liittyvä asiantuntijapalvelu
Beschreibung: CSC - Tieteen tietotekniikan keskus Oy:llä on ollut ServiceNow käytössä vuodesta 2017. Järjestelmää on kehitetty määrätietoisesti tukemaan CSC:n prosessien digitalisointia. Järjestelmä isännöi toistakymmentä masterdata-kokonaisuutta. Integraatioiden määrä muiden järjestelmien välillä on myös samaa luokkaa. Järjestelmää hyödyntäviä prosesseja, joista monella on oma työnkulkunsa, on yli 30 kappaletta. Sisäinen kehitys on osaavaa ja kykenemme kehittämään järjestelmää kokonaisvaltaisesti. Järjestelmä on asennettu on-premise-mallilla. Hankinnan tavoitteena on löytää palvelutuottaja toimittamaan yhtenä palveluna sekä a) ServiceNow-lisensointi ja b) asiantuntijapalvelu, niin että CSC:n toiminta jatkuu nykyisellään ja mahdollistaa tulevaisuudessa ServiceNow-alustan kehittämisen CSC:n eri tarpeisiin. Tarkempi hankinnan kohteen kuvaus liitteessä 1 (Hankinnan kohteen kuvaus).
Interne Kennung: 587426
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0000