See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ”Reabilitare strada Decebal, Municipiul Vaslui”
Beschreibung: ”Reabilitare strada Decebal, Municipiul Vaslui”, in conformitate cu prevederile documentației de atribuire.
Interne Kennung: 3337532_2021_PAAPD1317066
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233223 Aufbringen von Fahrbahnschichten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: În cadrul investiției” Reabilitare Strada Decebal, Municipiul Vaslui”, sunt necesare execuția următoarelor categorii de lucrări, în conformitate cu documentația de atribuire: - frezare strat de uzură existent; - desfacere dală de beton; - amenajare sistem rutier; - amenajarea zonelor pietonale; - amenajare spații verzi; - semnalizarea corespunzătoare a circulației și a locurilor de parcare; - înlocuirea/ridicarea la cotă a capacelor; - lucrări de semnalizare rutieră; - lucrări de canalizare pluvială; - lucrări de iluminat public stradal și pietonal; - lucrări de canalizație cabluri; - lucrări de realizare piste pentru biciclete; - relocare cabluri; - refacerea suprafețelor afectate de lucrări; - lucrări conexe. Valoarea estimată pentru care se va oferta este de: 26.335.809,41 lei fără TVA, fiind compusă după cum urmează (conform Devizului general): - 23.016.055,22 lei fără TVA – C+M; - 62.734,50 lei fără TVA – Cheltuieli conexe organizării de șantier; - 3.257.019,69 lei fără TVA – utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj. Termenul limita pentru care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare va fi de 12 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20 zile.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen