520098-2026 - Ergebnis
Polen – Apparate und Geräte zum Prüfen und Testen – Dostawa, montaż i uruchomienie aparatury laboratoryjnej
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa, montaż i uruchomienie aparatury laboratoryjnej
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie aparatury laboratoryjnej wchodzącej w skład infrastruktury badawczej niezbędnej do opracowania rozwiązań analitycznych i diagnostycznych w zakresie badań mikrobiologicznych, wirusologicznych i chemicznych wykorzystywanych do kontroli bezpieczeństwa surowców roślinnych, materiałów paszowych, pasz żywności i środowiska. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę montaż i uruchomienie następujących urządzeń: koncentrator blokowy – szt. 2 Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje: 1) dostawę fabrycznie nowego, wyprodukowanego w 2025 r. lub 2026 r., pochodzącego z bieżącej produkcji i nieużywanego przed dniem dostarczenia, z wyłączeniem używania niezbędnego dla przeprowadzenia testu poprawnej pracy, pochodzącego z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych producenta, zapewniających w szczególności realizację uprawnień gwarancyjnych wyposażenia w zakresie określonym w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ wraz z ich transportem, wniesieniem oraz montażem (jeśli dotyczy) i ustawieniem w miejscu wskazanym przez Zamawiającego. Wszystkie elementy urządzenia będącego przedmiotem przedmiotowego zamówienia posiadają certyfikat zgodności CE świadczący o zgodności urządzenia z europejskimi warunkami bezpieczeństwa. Dostarczony sprzęt musi być oznakowany w taki sposób aby można było zidentyfikować zarówno produkt jak i producenta. 2) dostarczenie wraz z zamówieniem wymaganej do obsługi instrukcji, 3) dostarczenie dokumentacji technicznej, użytkowej związanej z przedmiotem zamówienia, 4) dostarczenie wraz z zamówieniem dokumentów gwarancyjnych wystawionych przez producenta, a także wszelkich niezbędnych do prawidłowego działania przewodów, kabli, złącz, itd. (jeżeli są wymagane do prawidłowego działania produktu). Po dostarczeniu i/lub instalacji do siedziby Zamawiającego, sprzęt powinien być gotowy do poprawnej, bezawaryjnej pracy w zakresie wszystkich składowych elementów i funkcji, zgodnie z opisem tych elementów w załączniku nr 10 do SWZ. Niedopuszczalne jest, aby dla zapewnienia prawidłowej pracy sprzętu konieczne było instalowanie dodatkowych elementów (urządzeń), oprogramowania, w późniejszym czasie, szczególnie za dodatkowa opłatą (nie dotyczy materiałów zużywalnych, zamawianych podczas eksploatacji aparatury). 5) posprzątanie pomieszczeń po montażu oraz rozmieszczeniu i instalacji wyposażenia, 6) przeprowadzenia szkolenia z obsługi urządzeń dla wskazanych pracowników Zamawiającego, 7) koszty transportu oraz ubezpieczenia dostarczanego urządzenia ponosi Wykonawca, 8) wszystkie elementy elektryczne oferowanych urządzeń muszą odpowiadać polskiemu standardowi zasilania, 9) Wykonawca będzie odpowiedzialny względem Zamawiającego za to, że jest uprawniony do wprowadzenia do obrotu oprogramowania zainstalowanego w oferowanych urządzeniach oraz za to, że Zamawiający wskutek zawarcia umowy będzie upoważniony do korzystania w ramach zwykłego użytku ze wszelkiego oprogramowania dostarczonego wraz z oferowanym sprzętem (o ile dotyczy), 10) Wykonawca jest odpowiedzialny za całokształt zamówienia, w tym za jego przebieg oraz terminowe wykonanie, jakość, zgodność z warunkami technicznymi, jakościowymi i obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera OPZ, stanowiący Załącznik nr 8 do SWZ oraz projekt umowy stanowiący Załącznik nr 5 do SWZ. Strona internetowa prowadzonego postępowania:https://piwet.ezamawiajacy.pl/pn/piwet/demand/303602/notice/public/details Adres strony internetowej, na której będą udostępniane zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia: https://piwet.ezamawiajacy.pl/pn/piwet/demand/303602/notice/public/details
Vorherige Bekanntmachung468282-2026
Interne KennungDZP-23/100/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający, korzystając z możliwości przewidzianej w art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy Pzp., wyznacza krótszy termin składania ofert. Powyższe związane jest z koniecznością wykorzystania zewnętrznego źródła finansowania w terminie nie później niż do końca listopada 2026 r. Decyzja Zamawiającego związana jest z faktem, że oferowane przez wykonawców terminy realizacji zamówień sięgają 8 tygodni od dnia zawarcia umowy. Poprzednie postępowania prowadzone na przedmiot zamówienia zakończone zostały unieważnieniem. Przeprowadzenie i zakończenia postępowania, podpisanie umów, zrealizowanie dostaw, ich montaż i uruchomienie, a także przeszkolenie użytkowników w zakresie obsługi i dokonanie płatności za dostawy, a także rozliczenie z podmiotem finansującym musi nastąpić nie później niż do końca listopada 2026 r. Skrócenie terminu na składanie ofert w stosunku do terminu określonego w art. 138 w ust. 1 ustawy Pzp daje szanse na szybsze rozstrzygnięcie postępowania i zawarcie umów
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38500000 Apparate und Geräte zum Prüfen und Testen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51430000 Installation von labortechnischen Anlagen, 79632000 Personalschulung
5. Los
LosLOT-0005
Titelkoncentrator blokowy
Beschreibungdostawa, montaż i uruchomienie koncentratora blokowego - szt. 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79632000 Personalschulung, 51430000 Installation von labortechnischen Anlagen
Menge2 Stück