520122-2025 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji dla potrzeb Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A. w Tarnowskich Górach (POWTÓRKA III)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji dla potrzeb Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A. w Tarnowskich Górach (POWTÓRKA III)
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji, na potrzeby Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A. w Tarnowskich Górach. 2. Zakres zamówienia obejmuje sprzedaż oraz usługę dystrybucji energii elektrycznej do 2 punktów poboru energii elektrycznej (w skrócie „PPE”) przy ul. Pyskowickiej 47-51: •poziom napięcia 20 kV, •moc umowna 850 kW, •taryfa B23, •numer punktu poboru: - 590322400301128512; - 590322400800898039 3. Szacowane zapotrzebowanie na energię w okresie obowiązywania umowy wynosi łącznie: 1700 MWh.
Interne KennungWSP-DZP-2100-31/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień Publicznych (t.j. Dz. U 2024.1320 ze zm.), Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszych niż termin określony w art. 138 ust. 1 Pzp, jednak nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: 1) opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o którym mowa w art.89, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej lub zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, 2) jeśli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W świetle powyższych przepisów Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp w zakresie przeprowadzenia postępowania przetargowego pn. Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A. w Tarnowskich Górach (POWTÓRKA III), skrócił termin składania ofert do 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Zamawiający po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie w/w postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem dotychczasowego terminu składania ofert nie jest możliwe, co z kolei w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego. Wobec powyższego, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest w pełni uzasadnione, przez co za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie przedmiotowego zamówienia. W pierwszej kolejności należy wskazać, że zamówienie dotyczące zakupu energii elektrycznej było już trzykrotnie przedmiotem postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonych w trybie przetargu nieograniczonego. Zważywszy na fakt, iż jest to kolejne – już czwarte postępowanie, to potencjalni Wykonawcy dysponują wiedzą jakie są warunki przystąpienia do postępowania oraz jaki jest zakres tego zamówienia. Zatem, skrócenie terminu składania ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu, ani też nie stanowi utrudnienia w procesie przygotowania i złożenia ofert. Biorąc pod uwagę konieczność zapewnienia ciągłości dostaw energii do szpitala, wskazane okoliczności należy zakwalifikować jako ważny interes Zamawiającego, który mieści się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität, 65310000 Stromversorgung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji, na potrzeby Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A. w Tarnowskich Górach. 2.Zakres zamówienia obejmuje sprzedaż oraz usługę dystrybucji energii elektrycznej do 2 punktów poboru energii elektrycznej (w skrócie „PPE”) przy ul. Pyskowickiej 47-51: •poziom napięcia 20 kV, •moc umowna 850 kW, •taryfa B23, •numer punktu poboru: - 590322400301128512; - 590322400800898039 3.Szacowane zapotrzebowanie na energię w okresie obowiązywania umowy wynosi łącznie: 1700 MWh.