520149-2026 - Ergebnis
Ungarn – Internetdienste – KAV számára orsz. hálózati hozzáférés biztosítása
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: KAV számára orsz. hálózati hozzáférés biztosítása
Beschreibung: A Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Kft. (KAV) országosan valamennyi vármegyében kirendeltséggel és ügyfélszolgálattal áll rendelkezésre évente kb. 400 ezer ügyfél kiszolgálására. A központosított informatikai infrastruktúra jelenlegi kialakításának előnyeit a KAV továbbra is fenn kívánja tartani, ezért az országos lefedettségű informatikai rendszereit olyan aktív hálózati kapcsolattal kívánja üzemeltetni, melyek adatátviteli kapacitása olyan mértékben áll rendelkezésre, ami a fizikai távolságokat észrevétlen módon képes áthidalni. Ennek az üzleti követelménynek a budapesti és a vármegyei kirendeltségek és ügyfélszolgálati pontok stabil, korszerű, a kor magas szintű elvárásainak megfelelő, redundáns adatkapcsolat biztosításával képes eleget tenni. A kirendeltségek országos elhelyezkedése eltérő jellegű és műszaki megoldású, a helyi adottságokhoz igazodó, nyílt internetelérésen alapuló, adatkapcsolati lehetőségeket képes felhasználni a budapesti központtal történő infókommunikáció biztosításához. Ezen adatkapcsolatok folyamatos fenntartása elemi érdeke KAV Nonprofit Kft-nek, ezért az átfogó, országos kiterjedésű országos adatkapcsolatra vonatkozó szolgáltatásának ismételt beszerzése javasolt újabb 24 hónap intervallumra. KAV számára összesen 36 helyszínen (1 székhely + 35 kirendeltség) kell biztosítani redundáns internetelérést a műszaki leírásban meghatározott paraméterek szerint.
Vorherige Bekanntmachung: 215895-2026
Interne Kennung: EKR000389712026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ajánlatkérő a közbeszerzési eljárást a Kbt. 81. §-a szerinti uniós nyílt közbeszerzési eljárás szabályai szerint folytatja le.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72400000 Internetdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Az ajánlat műszaki tartalma a KAV számára 36 kirendeltségen biztosítani redundáns internetelérést a következőkben meghatározott paraméterek szerint. Hálózati topológia A hálózati topológia kialakításának ismérvei: • KAV kirendeltség listában található címeken lévő ingatlanok a kialakításra kerülő nyílt internetelérésen alapuló adatkapcsolati végpontok helyszínei, • Publikus internet végpontoknak két, független, redundáns internetvonalból kell állnia, • A kirendeltségi internetes vonalakat a BIX-re (Budapest Internet Exchange) kell aggregálni. A redundancia kialakítása Kirendeltségenként az elvárások a következők • egy internet fővonal biztosítása az előírt sávszélességben, szimmetrikus módon (le és feltöltés is azonos sávszélességűnek kell lennie), kivéve ez alól azon kirendeltségek, melyek esetében az infrastruktúra kiépítési munkálatai műemlékvédelmi előírások által korlátozottak, ebben az esetben az aszimmetrikus működés oly módon fogadható el, hogy az upstream a downstream 50%-nál nem lehet kisebb, • fővonal latency (avg) < 20 ms • fővonal jitter (avg) < 1 ms • fővonal packet loss < 0,1% • az internet fővonalnak maximum 60 napos határidővel történő eszközcserével alkalmasnak kell lennie az előírt sávszélesség 100%-os növelésére, • egy internet backup vonal biztosítása az előírt sávszélességben, szimmetrikus módon (le és feltöltés is azonos sávszélességűnek kell lennie), kivéve ez alól azon kirendeltségek, melyek esetében az infrastruktúra kiépítési munkálatai műemlékvédelmi előírások által korlátozottak, ebben az esetben az aszimmetrikus működés elfogadható, • backup vonal latency (avg) < 20 ms • backup vonal jitter (avg) < 5 ms • backup packet loss < 0,1% • biztosítani kell egy olyan fail-over eszközt, amely ezt a két vonalat összefogja, és alapesetben a fővonalon, annak kiesése esetén pedig azonnali átállással a backup vonalon keresztül biztosítsa az adatkapcsolatot, • a fail-over eszköz kimenete a szolgáltatás átadási pontja, amelynek publikus IP címmel kell rendelkeznie, • a fail-over eszköz kimenetéről indulva olyan IP TUNNEL létrehozása szükséges, melynek a másik vége a BIX gerincen, kirendeltségenként aggregáltan kerül kialakításra, de a végponti szolgáltatás nyílt internetelérés, • kirendeltségenként a fő és backup vonal eltérő fizikai közegen kerüljön kiépítésre. Amennyiben ez nem lehetséges, akkor azonos fizikai közegek esetén az épületbe történő bevezetés fizikailag eltérő nyomvonalon történjen. Azonos utcai leágazás, egymás melletti védőcsövek, ugyanazon adótoronyra rálátó antennák nem minősülnek eltérő nyomvonalnak, kivéve ez alól azon kirendeltségek, melyek esetében az infrastruktúra kiépítési munkálatai műemlékvédelmi előírások által korlátozottak, vagy nem áll rendelkezésre olyan alternatív szolgáltatás, mely gazdaságosan kiépíthető lenne (pl. 500 méternél nagyobb nyomvonal építés), ebben az esetben a lehető legkörültekintőbb megoldást kell választani. • dokumentációk tekintetében az Ajánlattevőnek a kirendeltségi kiépítések és az országos hálózat 24 hónapos üzemeléséhez a következő dokumentumokat kell biztosítania Ajánlatkérő számára: o kirendeltségenként a kiépítési tervek mind a fővonal, mind pedig a tartalék vonal tekintetében, melyeket Ajánlatkérő a kiépítési folyamat első lépéseként jóváhagy, o a kiépítéseket követően kirendeltségenként megvalósulási dokumentum részletes nyomvonal illusztrációval, o sávszélességet alátámasztó mérési jegyzőkönyvek vonalanként és kirendeltségenként, o az országos kiépítést követően pedig havi rendszerességgel az SLA értékek bemutatása kirendeltségenként, melyek a havi TIG bizonylatok alapadatai. Nyertes ajánlattevő feladata az internet vonalak bevezetése az ingatlanba, az ingatlanba történő beállás után a kijelölt RACK szekrényig történő nyomvonal kiépítése, továbbá a RACK szekrénybe történő végződtetés, végberendezések felszerelése, beüzemelése. Részletes előírásokat és paramétereket a műszaki leírás és a szerződéstervezet tartalmazza.
Interne Kennung: EKR000389712026/1