2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie odpadów komunalnych zebranych i odebranych z terenu Gminy Miejskiej Lubin
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na zagospodarowaniu następujących odpadów: 1.1. odpady komunalne odbierane od właścicieli nieruchomości: 1.1.1. Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (20 03 01); 1.1.2. Metale i tworzywa sztuczne, tj. łącznie zbierane odpady metali, odpady z tworzyw sztucznych, w tym odpady z tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe (15 01 02, 20 01 39, 20 01 40); 1.2. odpady komunalne odbierane od właścicieli nieruchomości i/lub zbieranie w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych: 1.2.1. Papier, tj. odpady z papieru, w tym odpady z tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury (15 01 01, 20 01 01); 1.2.2. Szkło, tj. odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła (15 01 07, 20 01 02); 1.2.3. Bioodpady (20 02 01, 20 01 08); 1.2.4. Meble i inne odpady wielkogabarytowe (20 03 07); 1.2.5. Zmieszane odpady opakowaniowe (15 01 06); 1.3. inne niż niebezpieczne odpady selektywnie zbierane w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych: 1.3.1. Leki inne niż wymienione w 20 01 31 (20 01 32); 1.3.2. Inne niewymienione frakcje zbierane w sposób selektywny (w tym odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek (20 01 99); 1.3.3. Baterie i akumulatory inne niż wymienione w 20 01 33 (20 01 34); 1.3.4. Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21, 20 01 23 i 20 01 35 (20 01 36); 1.3.5. Zużyte opony (16 01 03); 1.3.6. Środki ochrony roślin inne niż wymienione w 20 01 19 (20 01 80); 1.3.7. Odzież (20 01 10); 1.3.8. Tekstylia (20 01 11); 1.3.9. Oleje i tłuszcze jadalne (20 01 25); 1.3.10. Metale (20 01 40); 1.4. odpady niebezpieczne selektywnie zbierane w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych: 1.4.1. Lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć (20 01 21*); 1.4.2. Farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice zawierające substancje niebezpieczne (20 01 27*); 1.4.3. Oleje i tłuszcze inne niż wymienione w 20 01 25 (20 01 26*); 1.5. odpady budowalne i remontowe z gospodarstw domowych (17 09 04) zbierane w punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. 2. Odpady podlegające zagospodarowaniu przekazywane będą przez Zamawiającego lub Wykonawców odrębnych zamówień na transport odpadów komunalnych oraz odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. 3. Zamawiający informuje, że obszar, z którego będą pochodzić odpady komunalne, stanowiące przedmiot zamówienia, charakteryzuje się - według danych na dzień 31.03.2025 r. - następującymi właściwościami: 3.1. powierzchnia Gminy Miejskiej Lubin wynosi 41 km2; 3.2. liczba nieruchomości objęta systemem gospodarowania odpadami na terenie Gminy Miejskiej Lubin wynosi 3 851; 3.3. liczba osób zamieszkałych określona na podstawie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi 56 373. 4. Prognozowane ilości odpadów poszczególnych rodzajów objętych przedmiotem zamówienia zostały określone w Załączniku nr 1A do SWZ – Zestawienia kosztów zadania. 5. Szczegółowy przedmiot zamówienia został określony w Projektowanych postanowieniach umowy oraz w Szczegółowych Warunkach Umowy (SWU) stanowiących Załącznik nr 9 do SWZ. 6. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w SWU oraz w Projektowanych postanowieniach umowy, uwzględniając wymagania stawiane przez powszechnie obowiązujące przepisy prawa. 7. Zamawiający na zasadach określonych w Projektowanych postanowieniach umowy przewiduje możliwość skorzystania z opcji w zakresie okresu realizacji zamówienia, o którym mowa w § 2 ust. 1 Projektowanych postanowień umowy, poprzez przedłużenie tego okresu o maksymalnie 6 miesięcy. Zamawiający może korzystać z prawa opcji w przypadku posiadania środków finansowych na realizację tych zadań. Maksymalna wartość opcji wynika z ceny wskazanej przez Wykonawcę w ofercie na usługę objętą opcją i z zakresu tej opcji wskazanej w Załączniku nr 1 do SWZ (Formularz Oferty).
Interne Kennung: ZP4/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na zagospodarowaniu następujących odpadów: 1.1. odpady komunalne odbierane od właścicieli nieruchomości: 1.1.1. Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (20 03 01); 1.1.2. Metale i tworzywa sztuczne, tj. łącznie zbierane odpady metali, odpady z tworzyw sztucznych, w tym odpady z tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe (15 01 02, 20 01 39, 20 01 40); 1.2. odpady komunalne odbierane od właścicieli nieruchomości i/lub zbieranie w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych: 1.2.1. Papier, tj. odpady z papieru, w tym odpady z tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury (15 01 01, 20 01 01); 1.2.2. Szkło, tj. odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła (15 01 07, 20 01 02); 1.2.3. Bioodpady (20 02 01, 20 01 08); 1.2.4. Meble i inne odpady wielkogabarytowe (20 03 07); 1.2.5. Zmieszane odpady opakowaniowe (15 01 06); 1.3. inne niż niebezpieczne odpady selektywnie zbierane w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych: 1.3.1. Leki inne niż wymienione w 20 01 31 (20 01 32); 1.3.2. Inne niewymienione frakcje zbierane w sposób selektywny (w tym odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek (20 01 99); 1.3.3. Baterie i akumulatory inne niż wymienione w 20 01 33 (20 01 34); 1.3.4. Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21, 20 01 23 i 20 01 35 (20 01 36); 1.3.5. Zużyte opony (16 01 03); 1.3.6. Środki ochrony roślin inne niż wymienione w 20 01 19 (20 01 80); 1.3.7. Odzież (20 01 10); 1.3.8. Tekstylia (20 01 11); 1.3.9. Oleje i tłuszcze jadalne (20 01 25); 1.3.10. Metale (20 01 40). 1.4. odpady niebezpieczne selektywnie zbierane w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych: 1.4.1. Lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć (20 01 21*); 1.4.2. Farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice zawierające substancje niebezpieczne (20 01 27*); 1.4.3. Oleje i tłuszcze inne niż wymienione w 20 01 25 (20 01 26*); 1.5. odpady budowalne i remontowe z gospodarstw domowych (17 09 04) zbierane w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. 2. Odpady podlegające zagospodarowaniu przekazywane będą przez Zamawiającego lub Wykonawców odrębnych zamówień na transport odpadów komunalnych oraz odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. 3. Zamawiający informuje, że obszar, z którego będą pochodzić odpady komunalne, stanowiące przedmiot zamówienia, charakteryzuje się - według danych na dzień 31.03.2025 r. - następującymi właściwościami: 3.1. powierzchnia Gminy Miejskiej Lubin wynosi 41 km2; 3.2. liczba nieruchomości objęta systemem gospodarowania odpadami na terenie Gminy Miejskiej Lubin wynosi 3 851; 3.3. liczba osób zamieszkałych określona na podstawie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi 56 373. 4. Prognozowane ilości odpadów poszczególnych rodzajów objętych przedmiotem zamówienia zostały określone w Załączniku nr 1A do SWZ – Zestawienia kosztów zadania. 5. Szczegółowy przedmiot zamówienia został określony w Projektowanych postanowieniach umowy oraz w Szczegółowych Warunkach Umowy (SWU) stanowiących Załącznik nr 9 do SWZ. 6. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w SWU oraz w Projektowanych postanowieniach umowy, uwzględniając wymagania stawiane przez powszechnie obowiązujące przepisy prawa. 7. Zamawiający na zasadach określonych w Projektowanych postanowieniach umowy przewiduje możliwość skorzystania z opcji w zakresie okresu realizacji zamówienia, o którym mowa w § 2 ust. 1 Projektowanych postanowień umowy, poprzez przedłużenie tego okresu o maksymalnie 6 miesięcy. Zamawiający może korzystać z prawa opcji w przypadku posiadania środków finansowych na realizację tych zadań. Maksymalna wartość opcji wynika z ceny wskazanej przez Wykonawcę w ofercie na usługę objętą opcją i z zakresu tej opcji wskazanej w Załączniku nr 1 do SWZ (Formularz Oferty).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający na zasadach określonych w Projektowanych postanowieniach umowy przewiduje możliwość skorzystania z opcji w zakresie okresu realizacji zamówienia, o którym mowa w § 2 ust. 1 Projektowanych postanowień umowy, poprzez przedłużenie tego okresu o maksymalnie 6 miesięcy. Zamawiający może korzystać z prawa opcji w przypadku posiadania środków finansowych na realizację tych zadań. Maksymalna wartość opcji wynika z ceny wskazanej przez Wykonawcę w ofercie na usługę objętą opcją i z zakresu tej opcji wskazanej w Załączniku nr 1 do SWZ (Formularz Oferty).