See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Forsikringsaftaler for Slagelse kommune
Beschreibung: Slagelse Kommune udbyder hermed sin forsikringsportefølje i EU-udbud. Kommunens forsikringsaftaler udløber ved udgangen af 2025. Derfor udbydes kommunens samlede forsikringsportefølje, dog bortset fra bygning, løsøre og årsentreprise, i offentlig udbud med henblik på indgåelse af forsikringsaftaler med ikrafttræden pr. 1. januar 2026. Forsikringsaftalerne udbydes i henhold til udbudsloven, som et offentligt udbud jf. udbudslovens afsnit II jf. LBK nr. 10 af 06/01/2023 med senere ændringer. Factor Insurance Brokers A/S udbeder sig, på vegne af Slagelse Kommune, tilbud på kommunens forsikringer i henhold til nærværende udbudsmateriale.
Vorherige Bekanntmachung: 319079-2025
Interne Kennung: 485542
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515410 Geldverlustversicherungen, 66514120 See-, Luftfahrt- und sonstige Transportversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: Motorkøretøjsforsikring
Beschreibung: Der henvises til kravspecifikationen.
Interne Kennung: 485549
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: Ansvarsforsikring
Interne Kennung: 486657
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3: Kriminalitetsforsikring
Interne Kennung: 486693
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515410 Geldverlustversicherungen
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4: Ledelsesansvarsforsikring
Interne Kennung: 486738
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 5: Erhvervsrejseforsikring
Interne Kennung: 486790
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen
Los: LOT-0006
Titel: Delaftale 6: Kollektiv ulykkesforsikring
Interne Kennung: 486823
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
Los: LOT-0007
Titel: Delaftale 7: Arbejdsskadeforsikring
Interne Kennung: 486856
Los: LOT-0008
Titel: Delaftale 8: Kombineret løsøre- og ansvarsforsikring
Interne Kennung: 486908
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen
Los: LOT-0009
Titel: Delaftale 9: Lystfartøjsforsikring
Interne Kennung: 486934
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514120 See-, Luftfahrt- und sonstige Transportversicherungen