2. Verfahren
Verfahren
Titel: Onderhandelingsprocedure zonder aankondiging Crisis GGZ
Beschreibung: Hiervoor verwijzen wij u naar de bijlagen. Contractwaarde en looptijd • Geschatte contractwaarde: € 120.000 per jaar. • Looptijd: 2 jaar initieel van 1 januari 2026 tot en met 31 december 2027 met driemaal een optie tot verlenging van twee jaar
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85100000 Dienstleistungen des Gesundheitswesens, 85300000 Dienstleistungen des Sozialwesens und zugehörige Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Crisis GGZ
Beschreibung: Inleiding De acht Achterhoekse gemeenten zijn wettelijk verplicht te voorzien in GGZ crisisdienstverlening voor jeugdigen van 0 tot 18 jaar. Deze dienstverlening vereist 24/7 beschikbaarheid en directe inzetbaarheid bij acute crisissituaties. Sociaal Domein Achterhoek (SDA) is voornemens deze opdracht te gunnen aan Stichting GGNet ("GGNet") middels onderhandelingsprocedure zonder aankondiging. De toepassing van deze procedure is gebaseerd op artikel 2.32 lid 1 sub b, van de Aanbestedingswet 2012 (''Aw 2012"), waarin wordt bepaald dat de onderhandelingsprocedure zonder aankondiging mag worden toegepast wanneer de opdracht om technische redenen, artistieke redenen, of wegens het bestaan van een uitsluitend recht slechts door één bepaalde ondernemer kan worden uitgevoerd. SDA heeft vastgesteld dat GGNet als enige partij over deze dienst levert en de noodzakelijke kennis en ervaring beschikt die onmisbaar zijn voor de uitvoering van de opdracht. Hiermee is sprake van een objectieve situatie waarin daadwerkelijke mededinging ontbreekt. De onderhavige overheidsopdracht wordt gegund aan GGNet via de onderhandelingsprocedure zonder aankondiging, omdat uitsluitend GGNet in staat is de opdracht uit te voeren. Er bestaat geen daadwerkelijke mededinging, omdat er geen redelijk alternatief of substituut beschikbaar is, en het ontbreken van mededinging is niet het gevolg van een kunstmatige beperking van de voorwaarden door de aanbestedende dienst. 2. Noodzaak kritieke dienstverlening zonder onderbreking De GGZ crisisdienst heeft een brandweerfunctie en moet continue beschikbaar zijn. Een onderbreking in de dienstverlening kan direct leiden tot: • Gevaar voor de veiligheid van jeugdigen in crisis • Onmogelijkheid voor hulpverleners (huisartsen, politie, wijkteams) om adequate zorg te bieden • Juridische aansprakelijkheid voor de gemeenten Regionale schaalgrootte De lage frequentie van crisissituaties per individuele gemeente (gemiddeld 7-10 per gemeente per jaar), maakt het organisatorisch en financieel onhaalbaar om deze dienstverlening op gemeentelijk niveau kosteneffectief en kwalitatief hoogwaardig te realiseren. Door middel van regionale samenwerking en het creëren van voldoende schaalgrootte kan de benodigde expertise, capaciteit en continuïteit worden gebundeld. Dit draagt bij aan een efficiënte inzet van middelen en het waarborgen van een hoogwaardige kwaliteit van de crisisdienstverlening. Conclusie Op basis van het uitgevoerde niet-openbare marktonderzoek, de concrete bevinding dat geen andere marktpartijen geschikt of beschikbaar zijn, en de aanwezigheid van technische en organisatorische redenen die exclusiviteit rechtvaardigen, is het gerechtvaardigd om de opdracht aan GGNet te gunnen via de onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande aankondiging. Hiermee wordt voldaan aan de eisen van artikel 2.32 Aw 2012. Er bestaat geen redelijk alternatief of substituut, en de exclusiviteit is niet het gevolg van kunstmatige beperkingen door de aanbestedende dienst. Derhalve zal SDA de opdracht aan GGNet gunnen via de onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande aankondiging. Contractwaarde en looptijd • Geschatte contractwaarde: € 120.000 per jaar. • Looptijd: 2 jaar initieel van 1 januari 2026 tot en met 31 december 2027 met driemaal een optie tot verlenging van twee jaar Bezwaartermijn SDA is voornemens om deze opdracht te gunnen aan GGNet via een enkelvoudig onderhandse procedure onder vrijwillige transparantie, conform artikel 2.32 Aw 2012. Belanghebbenden die bezwaar willen maken tegen deze voorgenomen gunning kunnen dit uiterlijk binnen 20 kalenderdagen na publicatiedatum kenbaar maken via TenderNed. Na het verstrijken van deze termijn zal SDA overgaan tot definitieve contractsluiting, tenzij er gegronde bezwaren zijn ontvangen.
Interne Kennung: 1