2. Verfahren
Verfahren
Titel: Levering en onderhoud 2 visliften
Beschreibung: Voor de realisatie van de vismigratieopgaven bij de locaties Kinderdijk en Altena zijn verschillende typen vismigratievoorzieningen onderzocht en beoordeeld op technische haalbaarheid, ruimtelijke inpasbaarheid, waterveiligheid, beheerbaarheid, bedrijfszekerheid, monitoringmogelijkheden en realiseerbaarheid binnen de planning van de Kaderrichtlijn Water (KRW). Hierbij zijn de volgende vismigratievoorzieningen beschouwd en nader onderzocht: • vistrappen en natuurvriendelijke bypasses; • traploze nevenbeken; • bekkenvispassages; • De Wit-vispassages; • vertical-slot vispassages; • FishTrack 2.0; • FishFlow hevelvistrappen; • overige kleinschalige vismigratievoorzieningen. Uit de beoordeling blijkt dat de projectspecifieke omstandigheden op beide locaties leiden tot een zodanige combinatie van eisen en randvoorwaarden dat deze vismigratievoorzieningen niet of onvoldoende geschikt zijn. Voor de locaties Kinderdijk vormen met name de beperkte beschikbare ruimte binnen de waterkering, de aanwezigheid van een bundel middenspanningskabels, de noodzakelijke bereikbaarheid van het gemaal en de permanente toegankelijkheid van de bezoekersroute naar het Werelderfgoed Kinderdijk beperkende factoren. Hierdoor zijn omvangrijkere vispassages en langgerekte technische constructies niet doelmatig inpasbaar. Voor het gemaal Altena vormen met name het grote peilverschil van circa 3,5 meter, de ligging in een primaire waterkering en de daarmee samenhangende eisen ten aanzien van waterveiligheid en uitvoerbaarheid beperkende factoren. Alternatieven leiden hier tot omvangrijke maatwerkconstructies met verhoogde risico's voor ontwerp, uitvoering, planning en beheer. Daarbij is vastgesteld dat uitsluitend de Vislift Up als integraal, bewezen en direct beschikbaar systeem voldoet aan alle gestelde functionele, technische en beheersmatige eisen binnen de projectspecifieke omstandigheden. Ontbreken van een redelijk alternatief of substituut: De uitgevoerde markt- en oplossingsverkenning laat zien dat uitsluitend de Vislift Up voldoet aan de volledige combinatie van: • tweezijdige vismigratie; • beperkte ruimtelijke inpassing; • minimale ingreep in de waterkering; • inzet als aanvullende inlaatvoorziening; • bediening op afstand; • realtime monitoring van vismigratie; • automatische visherkenning en dataverzameling; • hoge bedrijfszekerheid; • beperkte uitvoeringsduur; • realiseerbaarheid binnen de KRW-eindtermijn 2027; • beheersbare risico's op het gebied van waterveiligheid, uitvoering en beheer. Alternatieve voorzieningen voldoen hooguit aan afzonderlijke onderdelen van deze eisen, maar niet aan het totaalpakket van voor de projecten noodzakelijke randvoorwaarden. Daarmee is geen sprake van een redelijk alternatief of gelijkwaardig substituut. Conclusie: Gelet op het voorgaande wordt geconcludeerd dat de vereiste functionaliteit uitsluitend kan worden geleverd door de Vislift Up van Vislift B.V. De combinatie van projectspecifieke eisen, fysieke locatiebeperkingen, waterveiligheidsrandvoorwaarden, monitoringsvereisten, inlaatfunctionaliteit, uitvoeringszekerheid, KRW-eindtermijn 2027 en de bescherming van exclusieve intellectuele en technische rechten leidt ertoe dat de mededinging om technische redenen ontbreekt en dat geen redelijk alternatief of substituut beschikbaar is. Aanvullende activiteiten—zoals ondersteuning bij de aanleg, en het uitvoeren van delen van de benodigde engineering en het onderhoud—maken weliswaar onderdeel uit van de opdracht, maar dienen als aanvullende werkzaamheden die het geheel ondersteunen. De Vislift Up is daarmee de enige geïdentificeerde oplossing die binnen de project specifieke randvoorwaarden van zowel de locaties Kinderdijk als het gemaal Altena integraal voldoet aan alle noodzakelijke technische, functionele, ruimtelijke en beheersmatige eisen binnen een aanvaardbaar risico- en uitvoeringsprofiel. Op grond hiervan is toepassing van de onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande oproep tot mededinging als bedoeld in artikel 2.32 lid 1 onder b van de Aanbestedingswet 2012 verdedigbaar. Waterschap Rivierenland is voornemens deze procedure te starten met Vislift B.V. Belanghebbenden die zich in dit voornemen niet kunnen vinden, dienen binnen 20 kalenderdagen, te rekenen vanaf datum publicatie van dit voornemen, een kort geding aanhangig te maken bij de bevoegde rechter van de rechtbank Gelderland te Arnhem. Als binnen deze termijn geen procedure aanhangig wordt gemaakt, gaat Waterschap Rivierenland over tot het sluiten van de overeenkomst en kan de overeenkomst niet meer worden vernietigd op grond van afdeling 4.3.1 van de Aanbestedingswet 2012.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31000000 Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44000000 Baukonstruktionen und Baustoffe; Bauhilfsprodukte (elektrische Apparate ausgenommen)
5. Los
Los: LOT-0000