520637-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Reinigungsdienste – Salubrizare pe raza Sucursalei Regionale de Căi Ferate Timișoara în stațiile CF și spații cu specific feroviar
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Salubrizare pe raza Sucursalei Regionale de Căi Ferate Timișoara în stațiile CF și spații cu specific feroviar
Beschreibung: Se dorește achiziționarea serviciilor de salubrizare pe raza Sucursalei Regionala de Cai Ferate Timisoara in statiile CF si spatii cu specific, cu respectarea cerintelor detaliate in caietul de sarcini nr. 4/6/13.02.2023. Pentru asigurarea respectării normelor legale de igienă şi sănătate publică, conform legislaţiei în vigoare ( Legea Protecţiei Mediului nr. 137/1995 , Legea 98/1994 , Legea 75/1991 –Legea Sanitar –veterinară, Ordinul M.S.536/1997 privind mediul de viaţă al populaţiei, OUG nr. 195/2005 privind protecţia mediului modificată cu Legea 265/2006 şi OUG nr. 114/2007 ) şi pentru că Sucursala Regională de Căi Ferate Timişoara este proprietara clădirilor din staţiile CF şi a terenurilor aferente, entitatea contractantă are obligatia de a asigura permanent curăţenia în spaţiile publice ale staţiilor CF si a spatiilor cu specific feroviar. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire pâna în a 20-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire în a 10-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă nu va răspunde la solicitările de clarificări transmise după data limită stabilită.
Interne Kennung: 3/1/7911/11.04.2023
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Se achizitioneaza servicii de salubrizare in statiile CF si spatii cu specific feroviar de pe raza Sucursalei RCF Timisoara. Sprafata totala de salubrizat pe raza Sucursalei RCF Timisoara este de 172.088 mp/lună. Locațiile unde se va desfășura prestația sunt defalcate pe tipuri de salubrizare și locații în Caietul de sarcini la cap.2, Subcap.2.1 ” Informații despre Entitatea Contractantă,locațiile și spațiile acesteia vizate de serviciile de salubrizare ”. In conditiile desfasurarii unor ample lucrari de investitii pe raza Sucursalei RCF Timisoara si/sau eliberarii unor spatii in care se desfasoara activitati cu specific feroviar, suprafetele care fac obiectul serviciilor de salubrizare pot suferi modificari in limia a 10% pe parcursul derularii contractelor sectoriale de lucrari. Cantitatile minime lunare ale unui contract subsecvent sunt urmatoarele : Salubrizare curenta : 98.909 mp; Salubrizare generala : 15.122 mp; Salubrizare periodica : 36.103 mp. Cantitatile maxime lunare ale unui contract subsecvent sunt urmatoarele : Salubrizare curenta :116.809 mp; Salubrizare generala : 16.187 mp; Salubrizare periodica : 39.092 mp. Cantitatile minime lunare ale acordului cadru sunt : Salubrizare curenta : 98.909 mp; Salubrizare generala : 15.122 mp; Salubrizare periodica : 36.103 mp. Cantitatile maxime lunare ale acordului cadru sunt : Salubrizare curenta 116.809 mp; Salubrizare generala : 16.187 mp; Salubrizare periodica : 39.092 mp.
Interne Kennung: 1