2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pielęgnacja drzew w parkach oraz na skwerach i zieleńcach na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja prac polegających na pielęgnacji drzew w parkach oraz na skwerach i zieleńcach na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, która obejmuje: 1) pielęgnację drzew; 2) usuwanie drzew; 3) montaż wiązań na drzewach – wiązania statyczne i dynamiczne; 4) wygradzanie drzew; 5) aerację gleby; 6) ściółkowanie; 7) montaż obrzeży ogrodowych; 8) wymianę końcówek podpór drzew; 9) inne prace wynikające z potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa publicznego oraz polepszenia warunków wzrostu drzew, rozliczane w ramach roboczogodzin, związane z pielęgnacją i usuwaniem drzew oraz zabezpieczaniem terenów wokół drzew. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w zał. nr 1 do SWZ – projektowanych postanowieniach umowy, w zał. nr 2a i 2b do SWZ – formularz cenowy – zestawienie usług, w zał. nr 3 – lokalizacja Parku Bródnowskiego, Parku Stefana Wiecheckiego „Wiecha” oraz skwerów i zieleńców, w zał. nr 4 do SWZ – warunki wykonania umowy i standardy jakościowe wykonania prac. 2. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks Pracy (Dz.U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.), o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy, przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób codziennie wykonujących czynności wskazane w załączniku nr 2a i 2b do SWZ tj. pielęgnację drzew, usunięcie drzew, montaż wiązania na drzewo wraz z niezbędnymi cięciami - wiązanie statyczne i dynamiczne, wygradzanie drzew, aeracja gleby, ściółkowanie, montaż obrzeży ogrodowych, wymiana końcówki podpory drzewa oraz prace inne – z wyłączeniem kadry kierowniczej i pracowników administracji. Wszelkie kwestie związane ze sposobem weryfikacji zatrudnienia, o którym mowa powyżej, a także uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę ww. wymogów i sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań, określono w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiących załącznik nr 1 do SWZ. 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Uzasadnienie: przedmiotowe postępowanie stanowi część zamówienia na usługi w zakresie utrzymania i pielęgnacji terenów zieleni - poszczególne części zamówienia stanowią przedmiot odrębnego postępowania i zostaną udzielone osobnymi postępowaniami. 4. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań przedmiotu zamówienia. 5. Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu Wykonawcy usług, zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy, polegającego na powtórzeniu podobnych usług. 6. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług w zakresie następujących czynności: 1) pielęgnacja drzew; 2) usuwanie drzew; 3) montaż wiązań na drzewach – wiązania statyczne i dynamiczne; 4) wygradzanie drzew; 5) aeracja gleby; 6) ściółkowanie; 7) montaż obrzeży ogrodowych; 8) inne praca wynikające z potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa publicznego oraz polepszenia warunków wzrostu drzew, związane z pielęgnacją i usuwaniem drzew oraz zabezpieczaniem terenów wokół drzew. 7. Wartość zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług wynosi 112 500,00 zł brutto, w przypadku posiadania środków finansowych – w ramach przedsięwzięcia opisanego w postanowieniach SWZ. Zamówienie będzie realizowane na zasadach i warunkach umowy podstawowej. 8. Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych. 9. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 10. Wykonawca staje się wytwórcą odpadów powstałych w wyniku realizacji przedmiotu zamówienia. Sposób zagospodarowania odpadami musi być zgodny z przepisami obowiązującymi w dacie realizacji zamówienia, tj. ustawy z 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tj. Dz. U. 2023 r. poz. 1587) oraz ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 733).
Vorherige Bekanntmachung: 320143-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77313000 Pflege von Parkanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja prac polegających na pielęgnacji drzew w parkach oraz na skwerach i zieleńcach na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, która obejmuje: 1) pielęgnację drzew; 2) usuwanie drzew; 3) montaż wiązań na drzewach – wiązania statyczne i dynamiczne; 4) wygradzanie drzew; 5) aerację gleby; 6) ściółkowanie; 7) montaż obrzeży ogrodowych; 8) wymianę końcówek podpór drzew; 9) inne prace wynikające z potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa publicznego oraz polepszenia warunków wzrostu drzew, rozliczane w ramach roboczogodzin, związane z pielęgnacją i usuwaniem drzew oraz zabezpieczaniem terenów wokół drzew. 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w zał. nr 1 do SWZ – projektowanych postanowieniach umowy, w zał. nr 2a i 2b do SWZ – formularz cenowy – zestawienie usług, w zał. nr 3 – lokalizacja Parku Bródnowskiego, Parku Stefana Wiecheckiego „Wiecha” oraz skwerów i zieleńców, w zał. nr 4 do SWZ – warunki wykonania umowy i standardy jakościowe wykonania prac.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania w trakcie realizacji umowy z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy, zgodnie z którym Zamawiający może zlecić Wykonawcy za dodatkowym wynagrodzeniem realizację zamówienia w danym roku budżetowym Zamawiającego, polegającego na wykonaniu: pielęgnacji drzew, usunięcia drzew, montażu wiązań na drzewach - wiązania statyczne i dynamiczne, wygrodzeniu drzew, aeracji gleby, ściółkowania, montażu obrzeża ogrodowego oraz wykonaniu innych prac. Maksymalna całkowita wartość opcji wynosi 75 600,00 zł brutto. Wartość prac zleconych w ramach opcji w roku 2026 zostanie ustalona w oparciu o ceny jednostkowe określone w formularzu cenowym stanowiącym zał. nr 2a do SWZ. Wartość prac zleconych w ramach opcji w roku 2027 zostanie ustalona w oparciu o ceny jednostkowe określone w formularzu cenowym stanowiącym zał. nr 2b do SWZ. Warunki dotyczące uruchomienia opcji zostały określone w § 13 zał. nr 1 do SWZ. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w zależności od potrzeb i posiadanych środków przez Zamawiającego.