520760-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Straßeninstandhaltungsarbeiten – ACORD CADRU pentru lucrările de întretinere pe drumurile judeţene pe timp de vară pentru perioada 2025-2026_loturile 1 şi 2
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU pentru lucrările de întretinere pe drumurile judeţene pe timp de vară pentru perioada 2025-2026_loturile 1 şi 2
Beschreibung: ACORD CADRU pentru lucrările de întretinere pe drumurile judeţene pe timp de vară pentru perioada 2025-2026_loturile 1 şi 2, în conformitate cu cerintele şi specificaţiile tehnice din Caietul de Sarcini, Anexa la CS si din Lista de cantităţi, care fac parte integranta din Documentatia de Atribuire. 1.In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informatii suplimentare in legătură cu documentaţia de atribuire este de minimum 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Clarificarile solicitate dupa acest termen nu vor mai fi luate in considerare. 2. In conformitate cu dispoziţiile art. 160 alin. (2) şi art.161 alin.(1) din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarficare/informatiilor suplimentare, in cea de-a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Informatii privind acordul-cadru: - Acord cadru cu un singur operator; - Durata acordului cadru: până la data de 31.12.2026; - Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minimum un contract subsecvent/an, pentru fiecare lot; - Contractele subsecvente urmeaza sa se atribuie prin reluarea competitiei: NU; - estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru, precum si ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe durata acordului-cadru: conform Anexa_cant_min şi max_AC_LOT 1, Anexa_cant_min şi max_AC_LOT 2, Anexa_cant_min şi max _CS_LOT1, Anexa_cant_min şi max _CS_LOT2, din cadrul documentatiei tehnice (liste de cantităţi); - estimarea valorii celui mai mare contract subsecvent care urmeaza sa fie atribuit pe durata acordului-cadru: LOT 1–8.552.750,00 lei fără TVA , LOT 2–9.078.750,00 lei fără TVA.
Interne Kennung: 14009336_2024_PAAPD1502127 / 7421/09.10.2024
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1
Beschreibung: ACORD CADRU pentru lucrările de întretinere pe drumurile judeţene pe timp de vară pentru perioada 2025-2026_LOT 1, conform CS_LOT 1, Anexei la CS_LOT 1 si a Listei de cantităţi_LOT 1, care fac parte integrantă din Documentatia de Atribuire.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45221220 Durchlässe
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2
Beschreibung: ACORD CADRU pentru lucrările de întretinere pe drumurile judeţene pe timp de vară pentru perioada 2025-2026_LOT 2, conform CS_LOT 2, Anexei la CS_LOT 2 si a Listei de cantităţi_LOT 2, care fac parte integrantă din Documentatia de Atribuire.
Interne Kennung: 2