See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Liedon ateriakuljetukset 2026
Beschreibung: Liedon kaupunki pyysi tarjouksia ruokakuljetuslaatikoiden ja ruoankuljetusvaunujen kuljetuksista kouluille ja päiväkodeille ajalle 15.8.2026 - 14.8.2029. Lisäksi sopimukseen liitetään optio 1+1 vuotta hankinnan jatkamisesta ajalle 15.8.2029 -14.8.2030 sekä 15.8.2030 – 14.8.2031. Hankinnan kohteena ovat Liedon kaupungin alueella kuljetukset kunnan toimipisteisiin (koulut ja päiväkodit) Thermo-kuljetuslaatikoissa ja ruoankuljetusvaunuissa. Jossain määrin kuljetetaan myös muita elintarvikkeita valmistuskeittiöiltä toimipisteille kuljetuslaatikoihin pakattuna. Pudotuspaikat ja kuljetusten aikataulut ovat liitteessä 1 Tarjouslomake. Härkätien tuotantokeittiöstä toimitetaan päivittäin 16 kuljetusta ja Taatilan Yhtenäiskoulun keittiöstä 5 kuljetusta. Tilaaja ennakoi sopimuskaudelle muutoksia. Muutokset on pyritty ennakoimaan liitteellä 1. Kuljetuksia voidaan yhdistellä, ilmoitetun aikataulun puitteissa. Loma-aikoina on mahdollisesti kohdekohtaisia sulkuja. Tilaaja ei sitoudu tarjouslomakkeella esitettyihin toimitusmääriin. Hankinnan sisältö ja vaatimukset on kuvattu liitteenä olevissa tarjouspyyntöasiakirjoissa.
Interne Kennung: D/333/02.08.00.02/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55521200 Auslieferung von Mahlzeiten
5. Los
Los: LOT-0000