See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa środków czystości w zakresie 4 (czterech) części. Nr sprawy: ZP/PN/11/2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa środków czystości w zakresie 4 (czterech) części: Część nr 1 - Dostawa fabrycznie nowych wyrobów: środki czyszczące i polerujące dla służby czołg-sam, wraz z transportem i rozładunkiem do magazynu Zamawiającego ; Część nr 2 - Dostawa środków czyszczących, materiałów filtracyjnych i artykułów jednorazowych dla służby żywnościowej wraz z rozładunkiem do magazynu 32 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zamościu ; Część nr 3 - Dostawa środków i materiałów do utrzymania czystości oraz drobnego sprzętu gospodarczego wraz z transportem i rozładunkiem do magazynów 32 WOG zgodnie z wykazem asortymentowo ilościowym. Część nr 4 - Dostawa fabrycznie nowych wyrobów: past i proszków czyszczących oraz przedmiotów i środków higieny osobistej wraz z transportem i rozładunkiem do magazynów zamawiającego. Nr sprawy: ZP/PN/11/2026 Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę: - Zamawiający nie wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę żadnych osób wykonujących Przedmiot zamówienia w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy. - Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnieniem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 Pzp. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA NA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SKŁADAJĄ SIĘ: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia W ZAKRESIE CZĘŚCI NR 1 zawierają: 1) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 1a do SWZ 2) Wykaz asortymentowo-ilościowy dla poszczególnych miejsc dostaw (magazynów) objętych przedmiotem zamówienia - załącznik nr 2a do SWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia W ZAKRESIE CZĘŚCI NR 2 zawierają: 1) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 1b do SWZ 2) Wykaz asortymentowo-ilościowy dla poszczególnych miejsc dostaw (magazynów) objętych przedmiotem zamówienia – NIE DOTYCZY Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia W ZAKRESIE CZĘŚCI NR 3 zawierają: 1) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 1c do SWZ 2) Wykaz asortymentowo-ilościowy dla poszczególnych miejsc dostaw (magazynów) objętych przedmiotem zamówienia - załącznik nr 2c do SWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia W ZAKRESIE CZĘŚCI NR 4 zawierają: 1) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 1d do SWZ 2) Wykaz asortymentowo-ilościowy dla poszczególnych miejsc dostaw (magazynów) objętych przedmiotem zamówienia - załącznik nr 2d do SWZ UWAGA! 1. Zamawiający zamieścił powyższe załączniki, tj.: szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia w zakresie części nr 1, 2, 3, 4 (odpowiednio: załącznik nr 1a, załącznik nr 1b, załącznik nr 1c, załącznik nr 1d) - spakowane w jednym pliku w formacie ZIP, który został zamieszczony na platformie zakupowej w zakładce „Załączniki do postępowania” jako załącznik nr 1 do SWZ - opis przedmiotu zamówienia. 2. Zamawiający zamieścił powyższe załączniki, tj.: wykazy asortymentowo -ilościowe w zakresie części nr 1, 3, 4 (odpowiednio: załącznik nr 2a, załącznik nr 2c, załącznik nr 2d) - spakowane w jednym pliku w formacie ZIP, który został zamieszczony na platformie zakupowej w zakładce „Załączniki do postępowania” jako załącznik nr 2 do SWZ - wykaz asortymentowo-ilościowy. (część nr 2 - nie dotyczy)
Vorherige Bekanntmachung: 203549-2026
Interne Kennung: ZP/PN/11/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuję, że na mocy art. 138 ust. 4 ustawy Pzp, wyznacza termin składania ofert o 5 dni krótszy, niż określony w ust. 1, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39800000 Reinigungs- und Poliermittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39830000 Reinigungsmittel, 33760000 Toilettenpapier, Taschentücher, Handtücher und Servietten, 33711900 Seife, 39813000 Scheuerpasten und -pulver, 39831600 Toilettenreiniger, 39822000 Ätzende Reinigungsmittel, 39831300 Fussbodenreiniger, 39811100 Lufterfrischer, 39514200 Trockentücher, 39525100 Staubtücher, 44410000 Artikel für Bad und Küche, 39224300 Besen, Bürsten und sonstige Artikel für die Haushaltsreinigung, 44511100 Spaten und Schaufeln, 44511200 Forken für Gartenarbeit, 16160000 Verschiedenes Gärtnergerät, 18141000 Arbeitshandschuhe, 18930000 Säcke und Beutel, 34928480 Abfallcontainer und -körbe, 39813000 Scheuerpasten und -pulver
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 - Dostawa fabrycznie nowych wyrobów: środki czyszczące i polerujące dla służby czołg-sam, wraz z transportem i rozładunkiem do magazynu Zamawiającego
Beschreibung: Część nr 1 - Dostawa fabrycznie nowych wyrobów: środki czyszczące i polerujące dla służby czołg-sam, wraz z transportem i rozładunkiem do magazynu Zamawiającego SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA NA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SKŁADAJĄ SIĘ: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia W ZAKRESIE CZĘŚCI NR 1 zawierają: 1) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 1a do SWZ 2) Wykaz asortymentowo-ilościowy dla poszczególnych miejsc dostaw (magazynów) objętych przedmiotem zamówienia - załącznik nr 2a do SWZ UWAGA! 1. Zamawiający zamieścił powyższe załączniki, tj.: szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia w zakresie części nr 1, 2, 3, 4 (odpowiednio: załącznik nr 1a, załącznik nr 1b, załącznik nr 1c, załącznik nr 1d) - spakowane w jednym pliku w formacie ZIP, który został zamieszczony na platformie zakupowej w zakładce „Załączniki do postępowania” jako załącznik nr 1 do SWZ - opis przedmiotu zamówienia. 2. Zamawiający zamieścił powyższe załączniki, tj.: wykazy asortymentowo -ilościowe w zakresie części nr 1, 3, 4 (odpowiednio: załącznik nr 2a, załącznik nr 2c, załącznik nr 2d) - spakowane w jednym pliku w formacie ZIP, który został zamieszczony na platformie zakupowej w zakładce „Załączniki do postępowania” jako załącznik nr 2 do SWZ - wykaz asortymentowo-ilościowy. (część nr 2 - nie dotyczy) SZCZEGÓŁOWE WYMAGANIA Zamawiającego w stosunku do dostawy w zakresie części nr 1: 1. Wykonawca zobowiązuje się do zorganizowania dostawy towaru określonego w § 1 własnym transportem i na własny koszt do magazynu 32 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zamościu zgodnie z załącznikiem nr 1 do umowy do miejsca wskazanego poniżej: 32 Wojskowego Oddziału Gospodarczego, Grupa Zabezpieczenia Lublin ul. Herberta 49, 20-400 Lublin – budynek nr 165 (w godz. 8-13 od poniedziałku do czwartku, w godz. 8-11 w piątki) dla zestawu nr A; 32 Wojskowego Oddziału Gospodarczego, Grupa Zabezpieczenia Zamość ul. Wojska Polskiego 2F, 22-400 Zamość – budynek nr 72 (w godz. 8-13 od poniedziałku do czwartku, w godz. 8-11 w piątki) dla zestawu nr B; 32 Wojskowego Oddziału Gospodarczego, Grupa Zabezpieczenia Hrubieszów ul. Dwernickiego 4, 22-500 Hrubieszów - budynek nr 16 (w godz. 8-13 od poniedziałku do czwartku, w godz. 8-11 w piątki) dla zestawu nr C; Na każdy zestaw asortymentu zostanie wystawiony oddzielnie „protokół odbioru towaru” (§ 1 ust. 10 niniejszej umowy) oraz faktura. Rozdzielnik dostaw oraz fakturowania asortymentu jest zawarty w opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 1 do umowy). 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania w ramach niniejszej Umowy z „prawa opcji” (prawo opcji – 100% zamówienia podstawowego) w zakresie nie przekraczającym asortymentu i ilości zawartych w załączniku nr 2 (oferta z formularzem cenowym) do Umowy, kolumna „ZAKRES PRAWA OPCJI” co niniejszym Wykonawca akceptuje, poprzez podpisanie niniejszej Umowy. 3. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia co niniejszym Wykonawca akceptuje poprzez podpisanie niniejszej Umowy. 4. Zamawiający zastrzega, iż ceny jednostkowe będą takie same zarówno dla dostaw realizowanych w ramach zamówienia podstawowego, jak i „prawa opcji”. 5. Wykonawcy przysługiwać będzie wynagrodzenie za faktyczną ilość zrealizowanych dostaw, na podstawie faktur częściowych. 6. Materiały zakupione w ramach prawa opcji muszą spełniać wszystkie wymogi tak jak dla zamówienia podstawowego. 7. Zamawiający może z „prawa opcji” skorzystać do wyczerpania maksymalnej wartości określonej w § 4 ust. 2 lub do końca okresu wskazanego w umowie, tj. do 30.11.2026 r. 8. Pozostałe postanowienia dotyczące wymagań Zamawiającego w stosunku do dostawy zostały zawarte we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ – odpowiednio do części nr 1 części.
Interne Kennung: ZP/PN/11/1/2026
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania w ramach niniejszej Umowy z „prawa opcji” (prawo opcji – 100% zamówienia podstawowego) w zakresie nie przekraczającym asortymentu i ilości zawartych w załączniku nr 2 (oferta z formularzem cenowym) do Umowy, kolumna „ZAKRES PRAWA OPCJI” co niniejszym Wykonawca akceptuje, poprzez podpisanie niniejszej Umowy. 3. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia co niniejszym Wykonawca akceptuje poprzez podpisanie niniejszej Umowy. 4. Zamawiający zastrzega, iż ceny jednostkowe będą takie same zarówno dla dostaw realizowanych w ramach zamówienia podstawowego, jak i „prawa opcji”. 5. Wykonawcy przysługiwać będzie wynagrodzenie za faktyczną ilość zrealizowanych dostaw, na podstawie faktur częściowych. 6. Materiały zakupione w ramach prawa opcji muszą spełniać wszystkie wymogi tak jak dla zamówienia podstawowego. 7. Zamawiający może z „prawa opcji” skorzystać do wyczerpania maksymalnej wartości określonej w § 4 ust. 2 lub do końca okresu wskazanego w umowie, tj. do 30.11.2026 r. 8. Pozostałe postanowienia dotyczące wymagań Zamawiającego w stosunku do dostawy zostały zawarte we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ – odpowiednio do części nr 1 części.
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 - Dostawa środków czyszczących, materiałów filtracyjnych i artykułów jednorazowych dla służby żywnościowej wraz z rozładunkiem do magazynu 32 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zamościu
Beschreibung: Część nr 2 - Dostawa środków czyszczących, materiałów filtracyjnych i artykułów jednorazowych dla służby żywnościowej wraz z rozładunkiem do magazynu 32 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zamościu SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA NA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SKŁADAJĄ SIĘ: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia W ZAKRESIE CZĘŚCI NR 2 zawierają: 1) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 1b do SWZ 2) Wykaz asortymentowo-ilościowy dla poszczególnych miejsc dostaw (magazynów) objętych przedmiotem zamówienia – NIE DOTYCZY UWAGA! 1. Zamawiający zamieścił powyższe załączniki, tj.: szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia w zakresie części nr 1, 2, 3, 4 (odpowiednio: załącznik nr 1a, załącznik nr 1b, załącznik nr 1c, załącznik nr 1d) - spakowane w jednym pliku w formacie ZIP, który został zamieszczony na platformie zakupowej w zakładce „Załączniki do postępowania” jako załącznik nr 1 do SWZ - opis przedmiotu zamówienia. 2. Zamawiający zamieścił powyższe załączniki, tj.: wykazy asortymentowo -ilościowe w zakresie części nr 1, 3, 4 (odpowiednio: załącznik nr 2a, załącznik nr 2c, załącznik nr 2d) - spakowane w jednym pliku w formacie ZIP, który został zamieszczony na platformie zakupowej w zakładce „Załączniki do postępowania” jako załącznik nr 2 do SWZ - wykaz asortymentowo-ilościowy. (część nr 2 - nie dotyczy)
Interne Kennung: ZP/PN/11/2/2026
Haupteinstufung (cpv): 39830000 Reinigungsmittel
Beschreibung der Optionen: 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania w ramach niniejszej Umowy z prawa opcji (prawo opcji - 100% zamówienia podstawowego) w zakresie nieprzekraczającym asortymentu i ilości zawartych w formularzu cenowym kolumna nr 10, „ZAKRES PRAWA OPCJI” co niniejszym Wykonawca akceptuje, poprzez zawarcie Umowy. 3. Środki czyszczące, materiały filtrujące i artykuły jednorazowe zakupione w ramach prawa opcji muszą spełniać wszystkie wymogi jak dla zamówienia gwarantowanego. 4. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia co niniejszym Wykonawca akceptuje przez zawarcie umowy. 5. Zamawiający o zamiarze skorzystania z prawa opcji, jego zakresie, miejscach i terminach dostarczenia dostaw opcjonalnych powiadomi Wykonawcę pisemnie. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania przedmiotowej Umowy. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji do dnia 11 grudnia 2026 r. 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy będzie się należeć wynagrodzenie według cen jednostkowych jak dla zamówienia gwarantowanego. 7. Wykonawcy przysługiwać będzie wynagrodzenie za faktyczną ilość zrealizowanych dostaw, na podstawie otrzymanych faktur. 8. Towary zakupione w ramach prawa opcji muszą spełniać wszystkie wymogi jak dla zamówienia podstawowego. 9. Pozostałe postanowienia dotyczące wymagań Zamawiającego w stosunku do dostawy zostały zawarte we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ – odpowiednio do części nr 2 części. 10. Dalszy zakres prawa opcji został opisany we wzorze umowy stanowiącym załącznik do SWZ - odpowiednio do danej części.
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3 - Dostawa środków i materiałów do utrzymania czystości oraz drobnego sprzętu gospodarczego wraz z transportem i rozładunkiem do magazynów 32 WOG zgodnie z wykazem asortymentowo ilościowym
Beschreibung: Część nr 3 - Dostawa środków i materiałów do utrzymania czystości oraz drobnego sprzętu gospodarczego wraz z transportem i rozładunkiem do magazynów 32 WOG zgodnie z wykazem asortymentowo ilościowym SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA NA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SKŁADAJĄ SIĘ: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia W ZAKRESIE CZĘŚCI NR 3 zawierają: 1) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 1c do SWZ 2) Wykaz asortymentowo-ilościowy dla poszczególnych miejsc dostaw (magazynów) objętych przedmiotem zamówienia - załącznik nr 2c do SWZ UWAGA! 1. Zamawiający zamieścił powyższe załączniki, tj.: szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia w zakresie części nr 1, 2, 3, 4 (odpowiednio: załącznik nr 1a, załącznik nr 1b, załącznik nr 1c, załącznik nr 1d) - spakowane w jednym pliku w formacie ZIP, który został zamieszczony na platformie zakupowej w zakładce „Załączniki do postępowania” jako załącznik nr 1 do SWZ - opis przedmiotu zamówienia. 2. Zamawiający zamieścił powyższe załączniki, tj.: wykazy asortymentowo -ilościowe w zakresie części nr 1, 3, 4 (odpowiednio: załącznik nr 2a, załącznik nr 2c, załącznik nr 2d) - spakowane w jednym pliku w formacie ZIP, który został zamieszczony na platformie zakupowej w zakładce „Załączniki do postępowania” jako załącznik nr 2 do SWZ - wykaz asortymentowo-ilościowy. (część nr 2 - nie dotyczy)
Interne Kennung: ZP/PN/11/3/2026
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33760000 Toilettenpapier, Taschentücher, Handtücher und Servietten, 33711900 Seife, 39800000 Reinigungs- und Poliermittel, 39813000 Scheuerpasten und -pulver, 39831600 Toilettenreiniger, 39822000 Ätzende Reinigungsmittel, 39831300 Fussbodenreiniger, 39811100 Lufterfrischer, 39514200 Trockentücher, 39525100 Staubtücher, 44410000 Artikel für Bad und Küche, 39224300 Besen, Bürsten und sonstige Artikel für die Haushaltsreinigung, 44511100 Spaten und Schaufeln, 44511200 Forken für Gartenarbeit, 16160000 Verschiedenes Gärtnergerät, 18141000 Arbeitshandschuhe, 18930000 Säcke und Beutel, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
Beschreibung der Optionen: 3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania w ramach niniejszej Umowy z prawa opcji (prawo opcji w niniejszej umowie wynosi 100 % zamówienia podstawowego) w zakresie nieprzekraczającym zakresu dostawy określonej niniejszą umową, co niniejszym Wykonawca akceptuje, poprzez zawarcie umowy. 4. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel, a wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia co niniejszym Wykonawca akceptuje przez zawarcie niniejszej umowy. 5. Zamawiający o zamiarze skorzystania z prawa opcji, jego zakresie, miejscach i terminach dostarczenia dostaw opcjonalnych powiadomi Wykonawcę pisemnie. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania przedmiotowej umowy. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji do dnia 31.10.2026 r. 6. W przypadku skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji, wykonawcy będzie się należeć wynagrodzenia według cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. 7. Towary zakupione w ramach prawa opcji muszą spełniać wszystkie wymogi jak dla zamówienia podstawowego. 8. Pozostałe postanowienia dotyczące wymagań Zamawiającego w stosunku do dostawy zostały zawarte we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ – odpowiednio do części nr 3 części. 10. Dalszy zakres prawa opcji został opisany we wzorze umowy stanowiącym załącznik do SWZ - odpowiednio do danej części.
Los: LOT-0004
Titel: Część nr 4 - Dostawa fabrycznie nowych wyrobów: past i proszków czyszczących oraz przedmiotów i środków higieny osobistej wraz z transportem i rozładunkiem do magazynów zamawiającego.
Beschreibung: Część nr 4 - Dostawa fabrycznie nowych wyrobów: past i proszków czyszczących oraz przedmiotów i środków higieny osobistej wraz z transportem i rozładunkiem do magazynów zamawiającego. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA NA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SKŁADAJĄ SIĘ: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia W ZAKRESIE CZĘŚCI NR 4 zawierają: 1) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 1d do SWZ 2) Wykaz asortymentowo-ilościowy dla poszczególnych miejsc dostaw (magazynów) objętych przedmiotem zamówienia - załącznik nr 2d do SWZ UWAGA! 1. Zamawiający zamieścił powyższe załączniki, tj.: szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia w zakresie części nr 1, 2, 3, 4 (odpowiednio: załącznik nr 1a, załącznik nr 1b, załącznik nr 1c, załącznik nr 1d) - spakowane w jednym pliku w formacie ZIP, który został zamieszczony na platformie zakupowej w zakładce „Załączniki do postępowania” jako załącznik nr 1 do SWZ - opis przedmiotu zamówienia. 2. Zamawiający zamieścił powyższe załączniki, tj.: wykazy asortymentowo -ilościowe w zakresie części nr 1, 3, 4 (odpowiednio: załącznik nr 2a, załącznik nr 2c, załącznik nr 2d) - spakowane w jednym pliku w formacie ZIP, który został zamieszczony na platformie zakupowej w zakładce „Załączniki do postępowania” jako załącznik nr 2 do SWZ - wykaz asortymentowo-ilościowy. (część nr 2 - nie dotyczy)
Interne Kennung: ZP/PN/11/4/2026
Haupteinstufung (cpv): 39813000 Scheuerpasten und -pulver
Beschreibung der Optionen: 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania w ramach Umowy z prawa opcji (prawo opcji - 100% zamówienia podstawowego) w zakresie nieprzekraczającym asortymentu i ilości zawartych w załączniku nr 1 do umowy kolumna „ZAKRES PRAWA OPCJI”. 3. Zamawiający zastrzega, iż ceny jednostkowe będą takie same zarówno dla dostaw realizowanych w ramach zamówienia podstawowego, jak i „prawa opcji”. 4. Ostateczna ilość zakupionych w ramach prawa opcji materiałów będzie uzależniona od bieżących potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego środków finansowych. 5. Wykonawcy przysługiwać będzie wynagrodzenie za faktyczną ilość zrealizowanych dostaw, na podstawie faktur częściowych. 6. Materiały zakupione w ramach prawa opcji muszą spełniać wszystkie wymogi jak dla zamówienia gwarantowanego. 7. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia co niniejszym Wykonawca akceptuje przez podpisanie niniejszej umowy. 8. Zamawiający może z „prawa opcji” skorzystać do wyczerpania maksymalnej wartości określonej w § 4 ust. 2 lub do końca okresu wskazanego w umowie tj. do 180 dni od daty zawarcia Umowy. 9. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z „prawa opcji”, Wykonawcy będzie się należeć wynagrodzenie według cen jednostkowych jak dla zamówienia gwarantowanego. 10. Pozostałe postanowienia dotyczące wymagań Zamawiającego w stosunku do dostawy zostały zawarte we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ – odpowiednio do części nr 4 części.