520894-2026 - Wettbewerb
Polen – Gemüse, Obst und Schalenfrüchte – Dostawy warzyw i owoców na potrzeby Centrum Obsługi Administracji Rządowej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawy warzyw i owoców na potrzeby Centrum Obsługi Administracji Rządowej
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia: sukcesywne dostawy warzyw i owoców na potrzeby Centrum Obsługi Administracji Rządowej. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 3 do SWZ - Formularz asortymentowo – cenowy (Formularz 1A i 1B) oraz w Załączniku nr 1 do SWZ - Projektowanych Postanowieniach Umowy. 3. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od dostawy bądź części dostawy w każdej pozycji asortymentowej. Zakres zamówienia może być pomniejszony do 30% (tj. zrealizowany w 70%) ogólnej wartości zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje prawo do roszczeń z tego tytułu. 4. Ilości artykułów określonych w Załączniku nr 3 do SWZ - Formularzu asortymentowo – cenowym (Formularz 1A i 1 B), są ilościami szacunkowymi, które Zamawiający zamierza zrealizować w okresie obowiązywania umowy i nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do zakupu artykułów w liczbie wskazanej w Formularzu, stanowiącym integralną część Formularza oferty. 5. Jakość oferowanych przez Wykonawcę produktów winna być najwyższa i odpowiadać wymaganiom Zamawiającego. Zamawiający w Załączniku nr 3 do SWZ (Formularz 1A i 1B) przywołał nazwy handlowe niektórych produktów odnosząc się do ich wysokiej jakości i świeżości, tym samym oczekuje zaoferowania produktów z porównywalnych. Zamawiający dopuszcza jednocześnie możliwość zaoferowania produktów równoważnych, mając na uwadze powyższe wskazania. 6. Ilekroć w treści SWZ, w tym, w opisie przedmiotu zamówienia, zawartym w Załączniku nr 3 do SWZ - Formularzu asortymentowo – cenowym (Formularz 1Ai 1B), użyte są znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, a także normy, Zamawiający dopuszcza składanie ofert zawierających produkty równoważne. 7. Przez produkty równoważne Zamawiający rozumie takie, które mają cechy techniczne, jakościowe lub funkcjonalne i użytkowe takie jak te, które zawiera opis przedmiotu zamówienia, lecz oznaczone innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem. 8. Produkt równoważny winien posiadać wartości odżywcze i skład odpowiadające lub lepsze od wartości odżywczych i składu wskazanych produktów, zawartych w Załączniku nr 3 do SWZ - Formularzu asortymentowo – cenowym (Formularz 1A i 1B). 9. Wszystkie oferowane przez Wykonawcę produkty powinny spełniać wymagania przepisów prawnych obowiązujących w Polsce i Unii Europejskiej, w szczególności: 1) Ustawy o Bezpieczeństwie Żywności i Żywienia z dnia 25 sierpnia 2006 r., (tj Dz. U z 2023, poz. 1448); 2) Ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych z dnia 21 grudnia 2000 r. (tj. Dz.U. z 2022, poz. 1688). 10. Miejsce realizacji dostaw: 1) Al. Szucha 14, 00-582 Warszawa; w godz. 7:00 – 8:00, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu dostawy, godziny, podaniu marki samochodu, numeru rejestracyjnego oraz nazwiska kierowcy, oddelegowanego przez Wykonawcę do realizacji zadań, 2) ul. Belwederska 46/50, 00-594 Warszawa; w godz. 7:00 – 8:00. 11. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień o których mowa w art. 441 ustawy Pzp. Prawo opcji: 1) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. Opcjonalny przedmiot umowy obejmuje zwiększenie zakresu podstawowego umowy o 30% jego wartości oraz asortymentu, przez co należy rozumieć zwiększenie maksymalnego wynagrodzenia umownego o 30% w celu realizacji zwiększonego zakresu dostaw owoców i warzyw opisanych w Załączniku nr 3 do SWZ (Formularz 1A i 1B). 2) Zamawiający zastrzega, że cena jednostkowa netto przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji nie może być wyższa niż cena jednostkowa netto w ramach zamówienia podstawowego. 3) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługiwać będzie wynagrodzenie z tytułu wykonania zamówienia objętego prawem opcji obliczone na podstawie ceny jednostkowej i ilości wskazanej w prawie opcji. 4) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w przypadku wyczerpania co najmniej 80% wartości umowy i nie później niż na 3 miesiące przed terminem zakończenia obowiązywania umowy. 5) Realizacja zamówienia opcjonalnego realizowana będzie na takich samych warunkach, jak w zamówieniu podstawowym. 6) W celu skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie co najmniej w formie wiadomości e-mail w terminie nie późniejszym niż na 3 miesiące przed terminem zakończenia obowiązywania umowy. 7) Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. Realizacja zamówienia objętego opcją jest wyłącznie uprawnieniem Zamawiającego. 12. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu.
Interne KennungWIP.261.45.2026.TM
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03220000 Gemüse, Obst und Schalenfrüchte
5. Los
LosLOT-0001