2. Verfahren
Verfahren
Titel: Közvilágítás korszerűsítési beruházás
Beschreibung: Enying Város Önkormányzata a város közigazgatási területén a közvilágítás korszerűsítését határozta el.A felmérést követően és az elkészített modernizációs terv alapján a településen jelenleg 1077 db aktív elem (világítótest) üzemel, amelyek együttes névleges teljesítménye 29,238 kW.A közvilágítási tábla alapján, hozzávetőlegesen évi 4190 üzemórával számolva a jelenlegi rendszer éves villamosenergia-fogyasztása: 29,238 kW × 4190 óra = 122507,22 kWh/év A meglévő világítótestek nem minden esetben biztosítják a vonatkozó szabványban előírt megvilágítási és egyenletességi követelményeket, továbbá a rendszer műszaki és energetikai szempontból korszerűsítésre szorul.A közvilágítás tervezése az önkormányzattal egyeztetve az MSZ EN 13201 szabványsorozat előírásai szerint történik. A modernizáció keretében a jelenlegi 1077 db elavult, vegyes kivitelű (ki-be kapcsolós LED-es) közvilágítási világítótest cseréje történik meg intelligens LED-es világítótestekre, vezérlőközponttal és a hozzá tartozó kiegészítő eszközökkel. A korszerűsítést követően a rendszer 1077 db aktív elemre (világítótestre) bővül. A Megrendelő elvárása, hogy a modernizált és bővített rendszer névleges teljesítménye ne haladja meg az 52,848 kW-ot. A közvilágítási tábla alapján, évi 4190 világítási órával számolva a modernizált rendszer éves villamosenergia-fogyasztása nem haladhatja meg az alábbi értéket: 52,848 kW × 4190 óra = 221433,12 kWh/év A Szolgáltató a fenti előírások tekintetében 221433,12 kWh/év éves fogyasztás teljesítését vállalja. A Megrendelő jogosult a jelen pontban foglaltak ellenőrzésére. Az újonnan telepítendő 1077 db LED világítótestnek az alábbi követelményeknek kell megfelelnie: • intelligens kialakítás, • kétirányú kommunikációra való alkalmasság, • egyedileg, online szabályozható fényáram, • a vonatkozó szabványoknak megfelelő fénytechnikai paraméterek. A választott LED világítótestek biztosítják a fényáram-szabályozás lehetőségét, amely további energia-megtakarítást tesz lehetővé. A rendszer alkalmas kell legyen power-line vagy NB-IoT kommunikációs megoldással történő vezérlésre. A vezérlőrendszer feladatai: A közvilágítást ellátó transzformátorok KIF elosztóiban az elmenő vezetékeket védő olvadóbetétek vagy kismegszakítók bemeneti és kimeneti feszültségértékeinek mérése. A mért adatok központi adatbázisba történő továbbítása. Az adatok alapján az egyes olvadóbetétek vagy kismegszakítók állapotának meghatározása. A közvilágítási mérőóra adatainak kiolvasása és továbbítása a központi rendszerbe. Fázisonkénti pillanatnyi teljesítményfelvétel rögzítése. Az adott fázison lévő világítótestek száma és menetrendje alapján számított elvárt teljesítmény összevetése a tényleges fogyasztással. Eltérés esetén a rendszer az alábbi hibákat különböztesse meg: • szakaszhiba • üzemszünet • túlfogyasztás • nappali világítás A felügyelt rendszer állapota online felületen legyen megtekinthető, ahol látható a rendszer pillanatnyi rendelkezésre állása, az eszközök aktuális státusza, az aktív hibák listája. A meglévő világítótestek helyére új közvilágítási világítótestek kiépítése után a község közvilágítási rendszerének teljesítmény felvétele a 29,238 kW-ról 52,848 kW-ra változik. Az éves fogyasztás, a tájékoztatóban megadott 4190 óra üzemidő és az adott teljesítmények alapján: 29,238 kW x 4190 óra = 122 507,22 kWh-ról, 52,848 kW x 4190 óra = 221 433,12 kWh-ra változik. A fényáram-szabályozással ellátott intelligens LED világítótestek alkalmazásával további energia-megtakarítás érhető el az üzemeltetés során. Újonnan telepítendő LED-es világítótestek típusa, mennyisége, mely üzemeltetés a közvilágítási hálózat 24 órás kitáplálás biztosítása mellett működik: VILÁGÍTÓTEST TÍPUS, kijövő fényáram össz., LED színhőmérséklet: Közvilágítási szabványt kielégítő mennyiség FULLED SL3 36W vagy ezzel egyenértékű – kijövő fényáram összesen: min. 5500 lm – LED színhőmérséklet: 3800K – 4200K – RAL: fehér 795 db FULLED SL3 72W vagy ezzel egyenértékű – kijövő fényáram összesen: min. 11000 lm – LED színhőmérséklet: 3800K – 4200K – RAL: fehér 164 db FULLED SL3 90W vagy ezzel egyenértékű – kijövő fényáram összesen: min. 13000 lm – LED színhőmérséklet: 3800K – 4200K – RAL: fehér 118 db Összesen: 1077 db Az online rendszerben az egyes hibákhoz megjegyzés legyen rögzíthető, a hibák karbantartóhoz, üzemeltetőhöz vagy illetékes szervezethez rendelhetők legyenek, hiba fellépésekor automatikus e-mail értesítés kerüljön kiküldésre a beállított címekre, a rendszer naponta legalább egy alkalommal összesítő e-mailt küldjön az aktuálisan fennálló hibákról, a hibák kategóriákba sorolhatók és felhasználókhoz rendelhetők legyenek, beállítható legyen, hogy az üzemeltető, a karbantartó cég és az önkormányzat mely hibakategóriákról kapjon értesítést. A világítótestek telepítését kizárólag FAM (feszültség alatti munkavégzés) vizsgával és érvényes minősítő okirattal rendelkező szakemberek végezhetik. A szolgáltatások részletes listáját és ismertetését a közbeszerzési dokumentáció elválaszthatatlan részét képező Műszaki/Feladatleírás tartalmazza.
Interne Kennung: EKR001320442026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232100 Wartung von Straßenbeleuchtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: EKR001320442026/1
Menge: 1 077 Stück