2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opschaalbare productiecapaciteit persoonlijke beschermingsmiddelen
Beschreibung: Alhoewel het niet mogelijk is alle kwetsbaarheden in de keten weg te nemen, wil het ministerie van VWS, maar ook op verzoek van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, inzetten op het verminderen van bepaalde kwetsbaarheden door te investeren in snel opschaalbare productiecapaciteit van enkele persoonlijke beschermingsmiddelen (PBM’s) in Nederland en het aanleggen van een noodvoorraad. Snel opschaalbare productie in Nederland biedt de Nederlandse overheid in geval van een (gezondheids)crisis de mogelijkheid hier invloed op uit te oefenen. Als blijkt dat tijdens een crisis extra aanvoer van producten noodzakelijk is, dan is het van belang dat producenten zeer snel hun productie kunnen opschalen en zorgdragen voor distributie aan de Nederlandse zorg. Daarnaast is voor het borgen van de kwaliteit en behoud van de CE-certificering productie vanuit stilstand niet mogelijk. De machines moeten immers regelmatig worden gebruikt en het personeel moet voldoende vaardig zijn en getraind blijven om productie te kunnen draaien. De kans bestaat dat grenzen tijdens een crisis sluiten of dat er op internationaal niveau sprake is van verstoorde leveringsketens en logistieke problemen. Daarom is het van belang dat de productie plaatsvindt in Nederland. Het ministerie van VWS wenst een (opschaalbare) productiefaciliteit in Nederland voor PBM’s voor een vijftal percelen zeker te stellen, namelijk: • perceel 1: mondmaskers type IIR; • perceel 2: mondmaskers type FFP2; • perceel 3: nitril handschoenen; • perceel 4: beschermde jassen; en • perceel 5: face shields, inclusief de bevoorrading van de benodigde grondstoffen, waardoor dit in voldoende hoeveelheid aangelegd en beschikbaar is. Om de tijd te overbruggen die nodig is om de productie op te schalen bij de start van een crisis, hoort bij de opdracht ook het aanleggen en beheren van een minimale first-expired first-out voorraad. Het doel is gedurende een jaar minimaal vijftig procent van het piekverbruik in de Nederlandse zorg te kunnen produceren: • perceel 1 (Mondmaskers type IIR): 48.000.000; • perceel 2 (Mondmaskers type FFP2): 3.600.000; • perceel 3 (Nitril handschoenen): 100.000.000; • perceel 4 (Beschermende jassen): nog te bepalen; • perceel 5 (Face shields): nog te bepalen.
Interne Kennung: 201865006.028.176
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18143000 Schutzkleidung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18100000 Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör, 33196000 Medizinische Hilfsmittel, 33199000 Medizinische Kleidung, 35113000 Schutzausrüstung, 85100000 Dienstleistungen des Gesundheitswesens, 85323000 Kommunaler Gesundheitsdienst
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Alhoewel het niet mogelijk is alle kwetsbaarheden in de keten weg te nemen, wil het ministerie van VWS, maar ook op verzoek van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, inzetten op het verminderen van bepaalde kwetsbaarheden door te investeren in snel opschaalbare productiecapaciteit van enkele persoonlijke beschermingsmiddelen (PBM’s) in Nederland en het aanleggen van een noodvoorraad. Snel opschaalbare productie in Nederland biedt de Nederlandse overheid in geval van een (gezondheids)crisis de mogelijkheid hier invloed op uit te oefenen. Als blijkt dat tijdens een crisis extra aanvoer van producten noodzakelijk is, dan is het van belang dat producenten zeer snel hun productie kunnen opschalen en zorgdragen voor distributie aan de Nederlandse zorg. Daarnaast is voor het borgen van de kwaliteit en behoud van de CE-certificering productie vanuit stilstand niet mogelijk. De machines moeten immers regelmatig worden gebruikt en het personeel moet voldoende vaardig zijn en getraind blijven om productie te kunnen draaien. De kans bestaat dat grenzen tijdens een crisis sluiten of dat er op internationaal niveau sprake is van verstoorde leveringsketens en logistieke problemen. Daarom is het van belang dat de productie plaatsvindt in Nederland. Het ministerie van VWS wenst een (opschaalbare) productiefaciliteit in Nederland voor PBM’s voor een vijftal percelen zeker te stellen, namelijk: • perceel 1: mondmaskers type IIR; • perceel 2: mondmaskers type FFP2; • perceel 3: nitril handschoenen; • perceel 4: beschermde jassen; en • perceel 5: face shields, inclusief de bevoorrading van de benodigde grondstoffen, waardoor dit in voldoende hoeveelheid aangelegd en beschikbaar is.
Interne Kennung: 1